360 Shares 1028 views

Okładzina: instalacja własnymi rękami (instrukcja ze zdjęciami)

Jeśli chcesz, aby w domu przytulne i ciepłe, to nie powinien być stosowany w zaawansowanych materiałów wykończeniowych dla betonu typu szkła i metalu. Można zastosować okładzinę, która zainstalować na własną rękę może być realizowane po prostu. W tym artykule powiemy Ci jak to zrobić. Naturalne materiały są obecnie coraz bardziej popularne, a wspomniany wyżej podszewka stworzyć komfort kryty dla naturalnego mikroklimatu ludzkiego ciała.


Wybór podszewki

Na sprzedaż dzisiaj można znaleźć okładzin wykonanych z naturalnego drewna i PVC. W pierwszym przypadku odmiany takie jak modrzew, sosna, lipa, brzoza, osika i. Wybór materiału zależeć będzie pokój, a raczej jego celowi. Jeśli warunki w pomieszczeniu charakteryzują się wysoką wilgotnością powietrza, najlepiej jest użyć plastikowego materiału opisanego rodzaju wykończenia. Natomiast na ścianach biurowych, salonie czy sypialni doskonale nadają drewnianymi panelami.

Wybór odmian drewna jest również ważna. Na przykład, kąpiel nie powinno być użycie gatunków sosnowe, ponieważ podczas ogrzewania zaczynają wydzielać żywicy. Przy wyborze okładziny z tworzywa sztucznego, można skorzystać z szerokiej oferty, która jest reprezentowana przez różnych kolorach i imitacje naturalnych materiałów. Na takie ściany będą łatwe w pielęgnacji i zainstalować produkt jest bardzo prosta. Ale plastik ma swoje wady, jak jest on narażony na natury mechanicznej. Oznacza to, że wykończenie nie będzie trwać długo w niechlujstwa działania. Między innymi, przyjazne dla środowiska tworzywa sztucznego nie może być nazwane.

do rekordu

Drewniane deski, które montaż może być przeprowadzane kilkoma metodami, różne właściwości izolacji akustycznej i termicznej. Jeśli właściwie traktowane przed instalacją, a następnie pokaże jakość długowieczności.

Przygotowanie do pracy

Przed rozpoczęciem instalacji okładziny ścian, listew drewnianych należy przygotować, traktując jego związki zabezpieczające, które eliminują szkody dla drewna. Materiał nie gnije, nie niszczy owady, a nie tworzy się na powierzchni formy. Jeśli jest to pożądane, drewno można leczyć lub niebieskiego barwnika, wówczas ściana uzyskania żądanego koloru. Jeśli boazerie została wybrana przez ciebie zakończeniu instalacji powinny być wykonywane tylko po dokładnym wysuszeniu, co osiąga się przez aklimatyzacji w domu w ciągu dnia. Ale to nie jest cała lista prac przygotowawczych trzeba będzie zainstalować konstrukcję nośną, która rack można kupić gotowe lub wycięte z calowej płyty z małym przekroju. Aby to zrobić, kreator użyje piły elektrycznej.

elementy powłokowe są zamontowane na powierzchni za pomocą śrub lub wkrętów samowiercących, w którym między deskami jest niezbędne aby zapewnić etap w zakresie od 50 do 60 centymetrów. W konstrukcji ramy systemu jest konieczność dostosowania konstrukcji nośnej za pomocą linii pionu lub poziomnicy.

dodatkowe manipulacje

Jeśli wybierzesz wykładzinę, instalację tego wykończenia jest czasami wykonywane po instalacji dźwięku i materiałów termoizolacyjnych. Między nimi a skóra musi pozostać szczelina, która będzie służyć jako przestrzeń wentylacyjną. Po montażu listwy jest umieszczona izolacja, która jest pokryta bariery gazowej. Zainstalować najbardziej potrzebne kontrobreshetka wykładziny elementy, które są przetwarzane w ten sam starter z grzybów i gnicie formacji.

Różne metody montażu

Przed rozpoczęciem pracy, ważne jest, aby zdecydować o sposobie montażu okładzin. Istnieje kilka, ale mistrz musi wybrać najbardziej dogodny. Okładzina ma postać oddzielnych płytkach, którego jedna strona posiada wgłębienie w drugiej – skok. Jest on umieszczony w zagłębieniu następnego elementu. Elementy łączące mogą być ukryte lub zewnętrzne, to jest przeprowadzane za pomocą prostych dekoracyjnych śrub lub gwoździ, a także steplernymi klipów lub klamrami. Najważniejsze – nie uszkodzić wykończenie, tak aby nie podzielić drewna i nie psują wygląd materiału.

Montaż sidingu z rękami być wykonane z wielką starannością, paznokci głowy powinny być ukryte w drewnie, które powinny być wykorzystane dobojnika. Ważne jest, aby nie odciąć rowek, w tym przypadku urządzenie zostanie osłabione. Jeśli wolisz ukryty sposób zapinania, okładzina musi być przybita lub przykręcona do skrzyni ze szczeliny w punkcie dokującej z kolcem. Jeśli przyjąć punkt, że sprzęt można zauważyć, płyta może być przybity do small caps. Są one rozrzucone po ścianie losowo. Ten sposób montażu jest szybsze i łatwiejsze, ale błąd ten jest wykonywany w obliczu budynki gospodarcze.

zalecenia ekspertów

Montaż sidingu z rękami w pomieszczeniach użytku prywatnego do wykonywania bardziej złożonych i dokładną metodę, która wymaga użycia gwoździ, zagłębiony rowek w wykończeniu. Mocowania nie są widoczne, a metoda nazywana jest ukryty. W celu zapewnienia wysokiej jakości wykończenie, można zaopatrzyć się w metalowych klamer. Te uchwyty są wykonane ze stali ocynkowanej i mogą mieć różne kształty i rozmiary. Zęby z jednej strony muszą być osadzone w rowku produktów, z drugiej strony, powinny być one gwoźdźmi lub przykręcane na elementy poszycia.

Można użyć technologii wsporników montażowych steplernymi, trzeba użyć specjalnego pistoletu. Mocowanie okładziny jest wciskany w rowek i jest przymocowana do skrzynki. Instalacja drewniane okładziny może być jeszcze innego niezawodnego sposobu, który wymaga zastosowania śrub dekoracyjnych. To osiąga znakomite wyniki, które będą w stanie osiągnąć nawet początkującym.

Instalacja okładzinę drewnianą

Montowanie okładziny ściany powinna być przeprowadzona po zamontowaniu izolacji i pary materiału barierowego i kontrobreshetki. Do momentu układu ramki systemu powinno określenie kierunku wyściółki. Wynika to z faktu, że skrzynia powinna być umieszczona prostopadle do skóry. To wszystko zależy od celu. Tapicerka pozioma jest zainstalowany, jeśli chcesz stworzyć wrażenie przestronnego pokoju. Pionowe bocznica jest zainstalowany, gdy istnieje potrzeba, aby optycznie podnieść sufit, dzięki czemu pomieszczenie wyższa.

W poziomej okładziny jest konieczne, aby rozpocząć pracę na suficie, poruszając się na podłogę. W tym przypadku, produkt powinien być wysłany do dna rowka. Wymaganie to jest spowodowane tym, że odłamki i wilgoć nie zatykają otwory w płytce. W przeciwnym razie, procesy destrukcyjne przedwcześnie zniszczyć wykończenie.

Jeśli zdecydujesz się wykorzystać zaciski, łączniki powinny być instalowane w tylnej części poprzedniej płycie. Mocuje się je za pomocą wkrętów lub gwoździ do barów łaty. Ważne jest, aby nie stwarzać przeszkód Spike następną płytę. Że instalacja została wykonana jakościowo, co 10 płyty ważne jest, aby sprawdzić poziom lub pion odpowiednie narzędzie budowę. Dość często, mistrz dzisiaj sama w domu wykonać instalację bocznicy. Balkon lub umieszczanie jakiegokolwiek innego zadania po to będzie wyglądać świetnie. Nawiasem mówiąc, technologia ta jest taka sama. Przed zamocowaniem ten drugi stoi płytę trzeba regulować jego szerokość za pomocą piły tarczowej lub piłę. Następnie element jest przybity, a szczelina jest zamknięta cokół. Jego instalacja powinna rozpocząć się dopiero po sprawdzeniu, jak dokładnie wzmocnione wykończenie.

Wykończenie sufitu okładzinę z tworzywa sztucznego

Instalacja w kolejce, na suficie, z reguły przeprowadza się w terenie, jak łazienki balkonów i loggii. Pochodzi z powierzchni usunie stare wykończenie jest konieczne, jeśli taki istnieje. Czasami, eksperci radzą, aby przeanalizować, jak również materiały są przechowywane, jeśli nie złuszczają, ich usunięcie nie może produkować. Układ osłony dla prętów należy wywiercić otwory na śruby mocujące, usuwając je od siebie o około 0,5 m. Wraz ze wzrostem wilgotności w pomieszczeniu powinna być pokryta lakierem drewna, farb i lakierów.

Przed instalacja zostanie przeprowadzona Okładzina z PCV powinny być przymocowane do sufitu. W tym celu stosuje się je na miejsce bezpośrednio poprzez otwory, a wystające na nakładanie stanowisko montażu przy użyciu wiertarki udarowej. Raz na powierzchni nastąpi bary dziury trzeba dołączyć do sufitu poprzez wkręcenie śruby. Po możliwe rozpoczęcie podsufitkę, pierwszy zespół obwodu cokołu lub L profilu do belki. Następnie można rozpocząć instalację plastikową wykładziną. W tym celu, jeden szeroki koniec gdzie ostrze jest, trzeba włożyć płytę do cokołu, a drugi koniec jest przymocowany do zszywacza wiązki.

wniosek

Spike obok panelu będą musiały być zainstalowane w rowku poprzedni. I na części rowka powinny być zainstalowane elementy złączne, zawiózł go do skrzyni. Przez analogię wykonywane panele cały sufit.