885 Shares 4355 views

Nowoczesne marynarki pistolety

Od niepamiętnych czasów, decydującą siłą morza były uważane za statki morskie z pistoletów. W tej ważnej roli odgrywanej przez Kaliber: im więcej miał, tym bardziej znaczące zadaje obrażenia wrogowi.


Jednak już w 20. wieku artyleria okrętowa cicho, że został zepchnięty na dalszy plan nowego typu broni – kierując pocisków. Ale sprawa nie jest jeszcze osiągnięty anulowanie artyleria okrętowa. Co więcej, stało się zmodernizowany pod nowoczesnych warunkach wojny na morzu.

artyleria okrętowa Limbo

Przez długi czas (aż do 16 wieku) statki były tylko broń do walki wręcz – taran, mechanizmy uszkodzenia ciała statku, maszty i wiosła. Pokład był najbardziej rozpowszechnioną metodą rozwiązywania konfliktów na morzu.

siły lądowe były bardziej pomysłowe. Na ziemi w tym czasie już wykorzystane wszystkie rodzaje mechanizmów napędowych. Później zaczęli używać takiej broni w bitwach morskich.

Wynalazek i rozprzestrzeniania proszek (dymny) dramatycznie zmieniło ramiona sił zbrojnych. W Europie oraz w Rosji, proszek stał się znany w 14 wieku.

Jednakże stosowanie morze broni palnej nie spowodował podniecenie wśród żeglarzy. Proch często tłumią i pistolet niewypał, że w warunkach bojowych była obarczona poważnymi konsekwencjami dla statku.

16 wieku był początkiem rewolucji technologicznej w warunkach szybkiego wzrostu sił wytwórczych w Europie. To nie mogło mieć wpływu na ramiona. Pistolety zmienił projekt, pierwszy przyrząd celowniczy. Lufa stał się mobilny. Poprawiła się jakość prochu. pistolety statku zaczął odgrywać znaczącą rolę w bitwach morskich.

Artyleria okrętowa z 17 wieku

W artylerii 16-17 wieku, łącznie z morzem, została udoskonalona. Statki zwiększyła liczbę pistoletów poprzez umieszczenie ich na kilku pokładach. Statki w tym okresie powstały w oparciu o walce artyleryjskiej.

Na początku 17 wieku zidentyfikowano rodzaj, kaliber armaty morskie, wypalanie metody zostały opracowane w oparciu o specyfikę morskich. Nowa nauka – balistyka.

Należy zauważyć, że pistolety statku z 17 wieku były pnie wszystkich 8-12 kalibrach. Taki krótki tułów był spowodowany koniecznością całkowicie chowa się wewnątrz statku do ponownego ładowania pistoletów, a także dążenie do złagodzenia pistolet.

W 17 wieku, wraz z poprawą marynarki karabiny zostały opracowane i amunicji. Floty były zapalających i wybuchowych muszle, powodując poważne uszkodzenia statku wroga i jego załogi. Pierwszy użyciu muszle materiału wybuchowego, Russian żeglarzy 1696 podczas szturmu Azowskiego.

Statki Zbrojne 18. wieku

pistolet statek z 18 wieku już miał pistolet skałkowy. Jednocześnie jego waga nie zmieniła się od ubiegłego wieku i był 12, 24 i 48 funtów. Oczywiście były też inne pistolety i kalibry, ale nie są one powszechne.

Pistolety zostały umieszczone na całym statku: na dziobie, rufie, górne i dolne pokłady. Równocześnie na dolnym pokładzie były najcięższe bronie.

Warto zauważyć, że duża kalibru armaty morskie zostały zamontowane na laweta z kołami. Zgodnie z tymi kołami w talii, aby specjalne rowki. Po wypaleniu bułki cannon kopię energię odrzutu i był ponownie gotowy do ładowarki. Proces ładowania armaty statku była dość skomplikowana i ryzykowna sprawa obliczyć.

Skuteczność takich pistoletów wypalania się w zakresie od 300 m, chociaż powłoki płynął do 1500 m. To, że odległość pocisk traci energię kinetyczną. Jeśli w 17 wieku fregaty zniszczone skorupy 24-kilogramowe, w 18. wieku pancernika nie bał, a 48-funtowe. Aby rozwiązać ten problem, w Anglii, statki zaczęły uzbroić armaty 60-108-kilogramowe kaliber 280 mm.

Dlaczego są pistolety na statkach nie zostały odpisane w historii złom?

Na pierwszy rzut oka, pociski z 20 wieku było zastąpienie klasycznej artylerii, w tym marynarki, ale tak się nie stało. Rockets byli w stanie całkowicie zastąpić karabiny statku. Przyczyna leży w tym, że pociski artyleryjskie nie boją się jakiejkolwiek pasywnej i aktywnej ingerencji. To jest mniej zależny od warunków pogodowych niż pocisków kierowanych. Siatkówka marynarki pistolety nieuchronnie osiągnął swój cel, w przeciwieństwie do swoich odpowiedników – nowoczesnych rakiet.

Ważne jest również, że pistolety mają wielkie stopy amunicji morze i bardziej znaczące niż wyrzutnie rakiet. Należy zauważyć, że koszt marynarki pistoletów jest znacznie niższa pocisk.

Dlatego dziś, w świetle tych cech jest zwrócić szczególną uwagę na rozwój artyleria okrętowa. Prace te są prowadzone w tajemnicy.

Jeszcze dzisiaj, pistolet do montażu na statku ze wszystkich jego zalet odgrywać większą rolę pomocniczą w bitwie morskiej, a nie decydujące.

Nowa rola artyleria okrętowa w nowoczesnych warunkach

W 20. wieku przyniósł zmiany w już istniejących priorytetów w artyleria okrętowa. Rozwój lotnictwa morskiego było przyczyną. Naloty były głównym zagrożeniem dla statku marynarki pistolety niż przeciwnik.

Druga wojna światowa pokazała, że system obrony powietrznej stał się niezbędny w konfrontacji na morzu. Epoka nowego typu broni – pocisków kierowanych. Projektanci włączeniu do systemów rakietowych. Jednocześnie został on wycofany rozwój i produkcję pistoletów głównego ognia.

Jednak nowe bronie nie mogły całkowicie zastąpić karabiny, w tym statku. Pistolet, których kaliber nie przekracza 152 mm (kaliber 76, 100, 114, 127 i 130 mm), nadal pozostaje w marynarce ZSRR (Rosja), Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i we Włoszech. Teraz jednak, gdy artyleria okrętowa została przypisana do więcej niż roli drugoplanowej niż prądem. pistolet statek został użyty do lądowania wsparcie, ochronę z samolotów wroga. Przedni flak morskich. Jak dobrze wiadomo, najważniejszym czynnikiem jest szybkość ognia. Z tego powodu, pistolet szybki statek stał się głównym celem wojskowych i projektantów.

Aby zwiększyć częstotliwość strzałów, zostały opracowane automatycznych systemów artyleryjskich. Jednocześnie, aby stawiać zakłady na ich uniwersalność, to znaczy, że musi równie dobrze chronić statek z siły wroga, powietrza i marynarki, a także uszkodzenia powodują fortyfikacji nadbrzeżnych. Ten ostatni był z powodu zmienionych taktyk marynarki. Prawie jedna rzecz z ostatnich bitew morskich między flotami. Teraz statki stały się już do operacji w pobliżu wybrzeża jako środek niszczenia obiektów naziemnych wroga. Koncepcja ta znajduje również odzwierciedlenie w rozwoju nowoczesnego uzbrojenia marynarki.

Okrętowe automatyczne systemy artyleryjskie

W 1954 roku Związek Radziecki zaczyna być opracowany układ automatycznego kalibru 76,2 mm, aw 1967 rozpoczął rozwój i produkcję systemów automatycznego kalibru artylerii 100 i 130 mm. Praca była pierwszy automatyczny morskiej pistoletu (57 mm) pistoletu dvuhstvolny mocowanie AK-725. Później został zastąpiony został przyjęty przez pojedynczej beczki 76,2 mm AK-176.

Jednocześnie z AK-176 30 mm szybkowiążące AK-630 został stworzony blok sześć obracających się wałków. W ciągu 80 lat Marynarka otrzymała automatyczna maszyna AK-130, który dziś stoi na uzbrojonych okrętów.

AK-130 i jego charakterystyka

130mm marynarki pistolet częścią instalacji dvuhstvolny A-218. Oryginalnie zaprojektowane pojedynczą lufą wersję A-217, ale potem uznano, że dvuhstvolny A-218 ma większą szybkość (do 90 strzałów na dwóch pniach) oraz preferencje dano do niej.

Ale za to projektanci musieli zwiększyć ciężar instalacji. W rezultacie, waga całej kompleksu 150 M (samej instalacji – 98 m, układ sterowania (CS), – 12 t, zmechanizowane piwnicy ARSENALNY – 40 m).

W przeciwieństwie do poprzedniego badania statku pistoletu (patrz zdjęcie. Poniżej) miał szereg nowych funkcji, które zwiększają jej szybkostrzelność.

Przede wszystkim to jest jednolitym nabój, w którym tuleja były połączone ze sobą kapsułkę, proszek i ładunek pocisku.

Ponadto, A-218 miał amunicję automatycznego przeładowania, dzięki czemu można korzystać całą amunicję bez dodatkowej osoby.

SU „Leo-218” nie wymaga obowiązkowej interwencji człowieka. Korekta wypalania sprawia, że system sam w sobie zależy od dokładności spadające muszli wybuchów.

Wysoki wskaźnik strzały i obecność wyspecjalizowanych, mając zdalny i radarowe bezpieczniki, AK-130 pozwalają na ogień w celów powietrznych.

AK-630 i jego charakterystyka

Stopa Naval Gun AK-630 jest przeznaczony do ochrony statku z powietrza i światła statków wroga.

Ma długość Baryłka 54 kalibru. Wypalanie armaty zakres zależy od kategorii celów: cele powietrzne są dotknięte w odległości 4 km, światła statków nawodnych – do 5 km.

Oceń instalacja osiągnie 4000-5000 tysięcy pocisków na minutę. Tak więc jego długość może wynosić 400 strzały, po czym następuje przerwa w wymaganych 5 sekund do chłodzenia lufy. Po przełomie 200 strzałów wystarczy, aby złamać w ciągu 1 sekundy.

Amunicja AK-630 składa się z dwóch rodzajów zdjęć: wysokiej wybuchowy pocisk zapalający RP-84 i HE-tracer-OR 84.

Artyleria US Navy

US Navy również priorytety w ramionach zostały zmienione. Szeroko wprowadzone pociski artyleryjskie został zepchnięty na dalszy plan. Jednak w ostatnich latach Amerykanie zaczęli zwracać uwagę na artylerii małego kalibru, które okazały się bardzo skuteczne przeciwko nisko lecących samolotów i rakiet.

Zwrócono uwagę przede wszystkim pistolet automatyczny montaż 20-35 mm oraz 100-127 mm. Pistolet automatyczny statek zajmuje godne miejsce w uzbrojenie statku.

Średni kaliber jest zaprojektowany, aby pokonać wszystkie cele, z wyjątkiem pod wodą. Strukturalnie zabudowy wykonana z metali lekkich i wzmocnionego włóknem szklanym.

rozwój jest również aktywny-reaktywne strzały dla 127- i 203-mm pistolet wierzchowców.

Obecnie, elastyczna instalacja MK45 127-miernik jest uważany za typowy konfiguracja dla okrętów amerykańskich.

Z broni małego kalibru warto zauważyć Sześcioosobowy „Vulcan-Phalanx”.

ciekawostki

W 1983 roku w ZSRR był projekt nieocenionej marynarki pistolet, który wygląda jak stos parowiec 19-20 wiekach średnicy 406 mm, ale jedyną różnicą jest to, że ponieważ może latać … zenit kontrolowane lub konwencjonalny pocisk, pocisk cruise lub bomba głębinowa jądrowej z nadzieniem , Stopa takich uniwersalnych narzędzi zależy od rodzaju ujęcia. Na przykład, dla pocisków jest 10 strzałów na minutę, a następnie przez konwencjonalne powłoki – 15-20.

Interesujące jest to, że taki „potwór” można łatwo zainstalować nawet w małych naczyniach (2-3 tys. Ton pojemności). Jednak komenda Navy nie był świadomy tego kalibru, więc projekt został nie do zrealizowania.

Nowoczesne wymagania dotyczące artyleria okrętowa

Według szefa 19. Test Site Alexander Tozika dzisiejsze wymagania dla armat okrętowych częściowo pozostają takie same – to niezawodność i dokładność strzału.

Ponadto, nowoczesne pistolety marynarki powinno być wystarczająco dużo światła, aby móc zainstalować je na lekkich okrętów wojennych. Wymagane jest również, aby narzędzie do subtelnego wrogiego radaru. Oczekuje się nowej generacji amunicji, posiadające wyższe destrukcyjny potencjał i zwiększoną strzelnicy.