795 Shares 2617 views

Jak rozmnażać z sadzonek powojników na jego daczy?

Clematis – stosunkowo młody kultura ogród, szybko zyskuje popularność wśród ogrodników. Jest to dość mało wymagająca roślina. Z należytą starannością, można zachwycać ich rozkwit aż do późnej jesieni. Clematis obejmują wiele różnych odmian. Rośliny te są idealne do dekoracji altany lub pergoli w ich domku letniskowym.


Uprawa powojników, prędzej czy później każdy ogrodnik zaczyna zastanawiać się nad zwiększeniem liczby roślin. Jak pomnożyć? Trzonki powojnika wyhodowana częściej. Ta metoda jest najbardziej popularna.

Rozważyć wszystkie dostępne opcje, w jaki sposób propagować powojników:

• sadzonek;
• podzieleniu tulei;
• nakładania warstw.

Metoda №1: jak rozmnażać przez sadzonki

Clematis z którego można wziąć sadzonki, muszą być zdrowe, inaczej przeszczepione procesy zostaną również boli, i po prostu nie może przyzwyczaić się do nowej lokalizacji. Sadzonki najlepiej wyciąć w okresie, gdy pąki kwiatowe zaczynają się tworzyć.

Zazwyczaj oddzielne pędy, które są następnie pokroić sadzonki: wystarczy mieć jedną nerkę. Do szybkiego utworzenia, pożądane jest stosowanie specjalnych leków.

Sposób №2: Jak pomnożyć przez podzielenie buszu

W przeciwieństwie do roślin, używanych w pierwszym sposobie (a) propagowane przez sadzonki, Powojnik, który przeprowadza się przez rozcieńczenie podzielenie tulei musi być w wieku od 4 do 6 lat. Rośliny, które więcej lat będzie bardzo trudno podzielić ze względu na silny system korzeniowy.

Transplant zrobić jesienią lub wiosną. Stary krzew dig, podzielić na kilka części i zasadził w nowych miejscach. To może być podzielony na część tulejową oraz oddzielenie pożądanej części korzeni.

Metoda №3: jak rozmnażać przez odkłady

To nie jest czasochłonne hodowlę sposób Clematis. Wiosna (można również skorzystać z tej opcji i upadek) tulei kopać małej głębokości rowka 10 cm. Są one umieszczone pędów bocznych, ustalona w ziemi i pokryte ziemią. Sadzonki pożądane obficie podlać. Oraz w każdym przypadku, aby zapobiec wysuszeniu roślin w gorącym sezonie. Przesadzają nowy powojników do stałego miejsca mogą być w ciągu roku.

Niektóre rodzaje powojników można rozmnażać przez nasiona. Taki sposób jest istotne dla gatunków melkotsvetkovyh. mieszańce odmianowe Grandiflora nie hodować nasiona, ponieważ nowe sadzonki nie zachowują właściwości rośliny macierzystej. Dlatego też większość Powojnik wykonać sadzonki reprodukcji iglastego.

Pomimo faktu, że te kwiaty stała się popularna w Rosji stosunkowo niedawno, są one codziennie zyskuje większą miłość wśród ogrodników. Nie jest to zaskakujące. Łatwość pielęgnacji i niezwykłym pięknem kolorów plus prostotę, zdolność adaptacji roślin wytrzymać surowe Rosyjska zima Powojnik co roku coraz bardziej popularne, zwłaszcza, że krzewy nie wymagają przeszczepu i mogą rosnąć w jednym miejscu do 30 lat.

A jeśli nie było pytanie „Jak to powtórzyć” wyhodować sadzonki powojników, jak odkryliśmy, jest bardzo proste. A jeśli masz znajomych lub sąsiadów pachnący jasnych kolorach taki wspaniały kwiat, to być może warto poprosić ich o małym wyrostkiem?