514 Shares 2021 views

Zakład „Coca-Cola” w Moskwie: Produkcja, produkty, adres

„Coca-Cola” fabryka w Moskwie jest pierwszą korporacyjnej rozlewni znana amerykańska firma w Federacji Rosyjskiej i jednym z największych na kontynencie europejskim. Zdolności pozwalają wlać setki gatunków napojów bezalkoholowych.


opis

W Związku Radzieckim, Coca-Cola pierwsza rozpoczęła swoją działalność w 1980 roku. Słynny napój firmy stał się oficjalnym w moskiewskich igrzyskach olimpijskich. Z upadku „żelaznej kurtyny” w latach pierestrojki w stolicy otwarto przedstawicielstwo (1991).

Popularność produktu była tak oczywista, że Coca-Cola zdecydowała się zbudować znaczący ośrodek do rozlewania napojów gazowanych w Moskwie. Otwarcie spółki w 1994 roku otworzył nowy kamień milowy dla firmy dzięki ogromnych nowych rynków, obejmującego nie tylko terytorium geograficzne Federacji Rosyjskiej, ale także sąsiednich krajów partnerskich. Lokalizacja zakładu "Coca-Cola" w Moskwie: 119633, ulica Novoorlovskaya 7.

produkty

Teraz w Rosji, firma Coca Cola HBC produkuje i sprzedaje ponad 400 rodzajów napojów w różnych opakowaniach. Zakres produktów:

  • gazowanych oraz niegazowanych;
  • kvass;
  • Produkty soku.

Nawiasem mówiąc, produkcja soków nie zostały ustalone przez długi czas po zakupie marki „Moja rodzina”. polityka asortyment produktów w segmencie soków polega na uwalnianiu, naturalne soki i obronny „Good, bogaty,» «Przedszkole-Garden” (dla dzieci od 3 miesięcy), Nico BioTime, «Moja rodzina” i innych.

produkcja

Zdolność produkcyjna fabryki z „Coca-Cola” w Moskwie, przeznaczone do rozlewania napojów. Koncentrat, wzór, który prowadził ściśle strzeżone, nie robią w Rosji (świat produkuje tylko 5 firm).

techniczny proces rozpoczyna się w warsztacie uzdatniania wody, gdzie normalnie wody wodociągowej przechodzi przez układ filtru wielopoziomowego. Wyjście kontrola jakości maszyn.

Instalacja małych rozdmuchiwania preform w kolbie pod ciśnieniem, aż do 40 atm, w temperaturze 240 ° C przekształca się w gotowe plastikowych butelkach danej objętości. Ponadto, do jednej i tej samej formy wstępnej może zdmuchnąć zarówno dwulitrowych lub pół-litrowych butelek z tworzywa sztucznego.

Główne działanie zachodzi w sterylnym sekcji mieszania. , Miesza się w ustalonych proporcjach wytwarza się wody, zatężono i syrop. 1 litra koncentratu wystarczający do 6 litr gotowego napoju. Tutaj są nasycone dwutlenkiem węgla.

Wtedy „nieskończona lista” butelek przybywa na linii butelkowania, etykietowania i pakowania. Tara idzie do picia ogromny magazyn, gdzie produkty z fabryki „Coca-Cola” jest dystrybuowany do wszystkich regionów Rosji w Moskwie.

Na pierwszy rzut oka wydaje się prostą produkcję. Tymczasem firma wprowadziła najbardziej zaawansowanym (jak to możliwe) do zarządzania, kontroli, przetwarzania informacji. Z linii produkcyjnych utrzymywana czystość. Co witryn dnia, zgodnie z harmonogramem są urządzenia sanitarne.

Specjalne czujniki wykrywają mikro-ubytków, guzki, zadziory na butelkach, małżeństwo jest wyeliminowane. System monitoruje również czystość zarówno opakowania i napojów. Warsztaty wprowadził zaawansowany system nadzoru wideo. Sprytny technika przy użyciu kamer IP opartych rejestruje nie tylko to, co się dzieje, ale także rozpoznaje twarze poszczególnych pracowników, są określane przez ruchy personelu, który operacja one prowadzone i czy jest ona wykonywana prawidłowo.

polityka społeczna

Coca-Cola – stały uczestnik projektów społecznych i środowiskowych. Znaczne środki zostaną przeznaczone na projekty charytatywne, regularnie odbywają się konkursy, imprezy rozrywkowe i edukacyjne.

Fascynujące rozrywką są wycieczki do zakładu „Coca-Cola” w Moskwie. Wizyt (głównie studentów) na własne oczy może zobaczyć fascynujący proces konwersji koncentratów w napoju. Ich wina będzie miłym dodatkiem.

modernizacja

Coca Cola HBC ściśle monitoruje bezpieczeństwa sanitarnego. Moskwa roślin dodaje produkcji systemu do uzdatniania wody dekontaminacji hydrooptical typu. Nowa linia 99,99% wytwarza oczyszcza wodę przed skażeniem mikrobiologicznym. Ponadto, urządzenie pozwoliło roślin w celu zmniejszenia kosztuje dużo czasu i zasobów w regeneracji filtra węglowego. W zasadzie hydrooptical dezynfekcja ma oczywiste zalety w porównaniu z alternatywnymi technologiami uzdatniania wody w przemyśle produkcji żywności.

Nowa technologia stosowana w zakładzie Moskwa „Coca-Cola”, ma charakterystyczne cechy. System jest wyposażony w specjalny źródeł wysokiej intensywności promieniowania ultrafioletowego. Są one umieszczone na grubości szkła kwarcowego poza zbiornikiem wody (reaktora). Ze względu na to wygodne umieszczenie w wodzie w pobliżu ściany szkła ogrzewa się mniej, wynik jest mniejszy skalę wyświetlania okna są zanieczyszczone wolniej.

Elektroniczny napełniania instalacji oczyszczających wyjęte z kanału wodnego i montowany jest odrębną jednostkę. To sprawia, że jest łatwy do zastąpienia pracy źródeł życiowych promieniowania UV.