334 Shares 7897 views

Cięcie laserowe podstaw drzewnym

Precyzyjne cięcie laserowe z drzewa przewyższa oczekiwania właścicieli maszyn. Oryginalne rysunki cennego materiału urzec nabywców. Producenci wolą radioterapii z powodu braku odpadów i neobgorayuschih krawędziach przedmiotów. Technologia ta nie wymaga ciągłych zmian drogich narzędzi.

Pozytywne kryteria wyboru

Laserowe cięcie drewna służy do estetycznych wzorów na szczegółach. Umieścić cięcie jest narażona na naprężenia termiczne. Tworzą mocną przewagę, że nie wymaga dodatkowej ochrony. Pozwala to na opatrunek cienkich materiałów na fragmenty mniejsze niż 0,6 mm.

Wyizolować główne zalety, które ma drewno wycinarka laserowa:

 • Jakość wzór ze względu na wysoką dokładność obróbki. Odchylenie od linii przekroju wynosi nie więcej niż 0,2 mm. Szew okazuje praktycznie niewidoczne. Tak więc, master uzyskania dokładnych konturów małych elementów wzoru.
 • Nie odpadów upraszcza operacje produkcyjne. Stąd racjonalne wykorzystanie materiału.
 • Oszczędności składa się z dwóch czynników: brak małżeństwa nie wymaga zakupu instrumentu.
 • Przełączenie do innego formatu wymaga czasu. Parametry są ładowane z góry w pamięci sterownika.
 • Pobór mocy jest ograniczona z powodu wykluczenia mocnych silników elektrycznych struktury.
 • drewna Cięcie laserowe jest zdolny do wielu zadań. Ponadto stosuje się wykroje razdelyvaniya grawerowanie i jest stosowany do obróbki innych materiałów: metal, plastik.

urządzenie nastawcze

Wymiary maszyny różnią się w zależności od rozmiaru oryginalnych preform. Zaciskowe materiały arkuszowe tabela może być typu taśmy. Cięcie laserowe odbywa się na drewnie, Urządzenie CO2. Sposób gazu wymaga strumienia powietrza strefy obróbki.

Przenoszenie części tnącej przebiega wzdłuż prowadnic lekkiej konstrukcji. Ze względu na brak narzędzia do zaciskania części maszyn nie są wrażliwe na sztywność instalacji. Wiązka laserowa jest zbudowany na efekt przejścia. Centralnym punktem ma najsilniejsze energii. W związku z tym, że grubość części wycina nierównomierne szwu. Zniekształcenia tworzą półkolisty kształt.

braki

Laserowe cięcie drewna z wszystkimi zaletami mieć negatywne aspekty:

 • Na miejscu belki pozostaje w wyniku obróbki cieplnej, gdyż spala drewno.
 • Zastrzeżone grubość elementów do szwu jakościowej nie więcej niż 20 mm.
 • Kiedy operator niedoświadczony może zwolnić przedmiot.
 • Wymagany układ chłodzenia powietrzem.
 • Tworzenie modeli trójwymiarowych wymagać od operatorów szkoleniowych. Jednakże, dla ułatwienia pracy, konwersja obrazów graficznych na kod maszynowy automatycznie.

Wzór powierzchniowy staje gęstych wyrobów metalowych, utwardzanie zachodzi. Wprowadza to trudności w innych zabiegów, na przykład wiercenia. Niektóre materiały nie są przetwarzane przez laser. Takie dotyczy impregnowany sklejki. przezroczystych materiałów zniekształcać wiązkę prostopadły, co prowadzi do zaburzenia wspólnej granicy.

wybór zalecenia

Jeśli chcesz laser do cięcia drewna, cena maszyny różni się od zasady działania kontaktowego analogi. Ich cena zaczyna się od 80 tys. Rubli. Cenę procedury jest zależna od grubości materiału, a długość cięcia laserowego (30 s. W przypadku N / m). Pierwszym kryterium modelu analizy jest wiązka wyjściowa. To wpływa na grubość półwyrobów ciętych.

Working osie stroke dobrać do wymiarów obrazu wynikowego. Wymiary sekcji zależy od długości i szerokości elementu. Przenośny jeden układ współrzędnych może być używany do cięcia materiału.

Elektroniczny układ sterowania jest wybrany parametr – Włącz lub dyskretny ruch elementu tnącego. Na niej zależy jakość szczegółów grawerowania.