800 Shares 9135 views

Pole Romashkinskoye: opis, historia, cechy i funkcje

Pole naftowe Romashkinskoye jest jednym z dziesięciu nadolbrzymem sprawie klasyfikacji międzynarodowej. W opracowywaniu metod produkcji ropy , rosyjskie naukowcy dokonali wielu odkryć stworzyli unikalną technologię wykorzystywaną w świecie górnictwa i minerałów eksploracji. Pole jest obsługiwany przez ponad sześćdziesiąt lat, ale jej potencjał jest ogromny i wciąż nie jest w pełni znana.

Otwarcie oleju tatarskiej

W latach dwudziestych ubiegłego wieku ze złożeniem pierwszego rządu radzieckiego rozpoczął poszukiwania ropy tatarski. Pierwsza wyprawa który udał się na misję, aby znaleźć pole, nie były udane, ale w 1930 roku podejście do badań stała się bardziej skoncentrowany i zmotywowany. Nowa próba była związana z operacjami wojskowymi i groźbą konfiskaty depozytów Niemcy Północnej.

Wyszukiwanie zostało przedłużone, pierwsze doświadczenia z wydobyciem ropy naftowej rozpoczęła się dopiero w 1941 roku. Trzy lata później, w Shugurovo obszarze wsi, z wiercenia studni udało się uzyskać przepływ oleju skalę przemysłową – 15 ton dziennie. Pole ma swoją nazwę od miejscowości w pobliżu której dobrze rozwinięta. Pole Shugurovskoe, była punktem wyjścia w historii oleju tatarskiej i gotowane wielką niespodziankę dla odkrywców.

Giant blisko Romashkino

Pole naftowe Romashkinskoye została odkryta w 1946 roku. Gdzie jest olbrzym, który dokonał Tatarstan jeden z najważniejszych regionów przemysłowych? Dwadzieścia kilometrów od Shugurovskogo naftowe, w pobliżu wsi Romashkino (teraz tutaj jest miasto Leninogorsk). Celami wywiadu zostało ustanowione dobrze, który po dwóch latach wiercenia przyniosły rezultaty, które przekroczyły wszelkie oczekiwania. Podczas prac badawczych udało się zdać utworów dewonu, a 25 lipca z odwiertu zdobył fontannę debetowej oleju ponad 120 ton produkcji dziennie.

Otwarcie pola Romashkinskoye przyniósł oilmen Stalin nagrody. Późniejsze badania wykazały potencjał złóż ropy naftowej, która jest częścią pola Shugurovskoe Romashkinskoye i naturalny magazyn jest struktura wielowarstwowa. Do olej na skalę przemysłową rozpoczęto w latach 50-tych.

Jak się okazało później, geolodzy odkryli jedną z najbardziej tajemniczych depozytów. Wstępne szacunki złóż szacowanych na 710 mln ton ropy naftowej, obecnie produkcja osiągnęła trzy miliardy ton. Eksperci pamiętać, pulsujące stan studni, które są okresowo opróżniane i ponownie napełnianych, aby wyjaśnić ten fenomen tej pory nikt nie może.

charakterystyka

Po przeprowadzeniu badania na dużą skalę potencjalnego warstw roponośnych, naukowcy bliżej do zrozumienia, jak pochodzi i jaki potencjał utrzymuje pole Romashkinskoye. Opis wskaźników tektoniczne odnosi go do szybu Soksko-Sheshminskomu. Geologiczne oszacowanie objętości oleju równej pięciu miliardów ton i rozsądnej liczby zapasów rezerwowych i wydobytego surowca jest trzy miliardy ton. Głębokość, na jakiej wykonano nowoczesny design, nie więcej niż 1,8 km. Wymiary są przybliżone i ustalane są w ramach 65 x 75 km. Wyjściowy dzień Objętość każdej studzience wynosi około dwustu ton.

Romashkinskoye ropy dzisiaj obejmuje prawie dwieście zidentyfikowanych złóż ropy naftowej. Gęstość ropy naftowej wynosi 0,8 g / cm – 0,82 g / cm, przy czym obecność siarki i jej składników jest około 2%. W dziedzinie rozwoju zostały wprowadzone i metody vnutrikonturnogo obwód powódź jest obecnie stosowana w praktyce światowej kopalni ropy naftowej. Ośrodkiem wydobycia ropy na polu jest miasto Almetyevsk.

funkcje

Romashkinskoye wielowarstwowa ropy w fazie rozwoju wywołał wiele innowacji, odkryć i przełomów technologicznych. W największych zbiorników terenowych rosyjskiej ropy, w plasterkach, ułożone niemal poziomo, podziel to „pie” niska przepuszczalność skał ilastych. Stratyfikacja jest nieregularny, i ma duży depozyt łupków bitumicznych i niskiej przepuszczalności wody.

Firma „Tatneft” jest teraz wykorzystanie. Romashkinskoye pola. Rozwój wysoce skomplikowanej wewnętrznej korozji rurociągów, co prowadzi do wielkich strat metalu, rurociągów wylotowych początku operacji. Ta funkcja lokalne węglowodory wymaga ciągłego monitorowania sprzętu, kosztownych napraw systemów gromadzenia ropy i prowadzi do intensywnego zanieczyszczenia. Na przykład, analiza wskaźników awarii przedsiębiorstwa systemy zbierania oleju NGDU Irkenneft za rok 1999 wynika, że 27% wszystkich uszkodzeń związanych z korozją wewnętrznej.

Pole naftowe Romashkinskoye ma inną funkcję: kontur waterflooding odbywa się nie tylko w wodzie, ale o szczególnych wymaganiach. Aby wypełnić zalecanego używania wody w kompozycji, która zawiera olej i 20 mg / l, żelazo i 2 mg / l i zawieszonych substancji stałych od około 16 mg / l, a wielkość ta ostatnia nie może przekraczać około 10 mikronów.

Aktualny stan

Do tej pory, Republiki Tatarstanu odkryto ponad sto złóż węglowodorów ropy Romashkinskoye jest nadal największym. Podczas całego okresu w oleju Tatarstan pompowano przez 3 miliardów ton proporcja Romashkinskoye strumień ekstrakcji wynosi zazwyczaj ponad 70%. Z głębi pola wybranych ponad 2,2 mld ton, co oznacza produkcję rezerw 85%.

Według powszechnego przekonania w niedalekiej przyszłości, a mianowicie w 2065, zarejestrowanym w dniu bilansu zapasów Romashkinskoye gigant będzie w pełni eksploatowane. Na obecnym etapie planowane jest dalsze poszukiwania zasobów mineralnych, wprowadzanie nowych technologii, które rozszerzy produkcję do 2200. Według ostatnich badań naukowych w dziedzinie ropy naftowej jest stale zasilany z głębi, ale ponieważ okres produkcji jest przedłużony.

perspektywa

Natura, jak dżin z bajki – z jednej strony tworzy, drugie niszczy. To występuje nie tylko warstwy ropy makijaż, ale ich zniszczenia, które prowadzą do powstawania oleju ciężkiego i bitumu. Lekki olej Paleozoik uniesiona do góry i utlenia się, w wyniku czego przekształcenie „opona”, który przytrzymuje dolne warstwy oleju. Naukowcy uważają, że podobna sytuacja w większości pól naftowych w Tatarstanie, nie wyłączając pole Romashkinskoye. Kiedy olbrzym? W tej sprawie formalna odpowiedź może być następny w 2026 roku, ale biorąc pod uwagę najnowsze badania – w ciągu kilku stuleci.

rozwoju firmy

„Tatneft” spółka przez kilka dziesięcioleci, jest polem tylko deweloper Romashkinskoye. Około 60% całkowitej produkcji czarnego złota na rachunkach Spółki do Romashkinskoye NM, reszta produkcji odbywa się w Novo-Elkhovskoye, Bondyuzhanskom, Sabanchinskoye, Bawły, pola Pervomaisky.

Firma przywiązuje dużą wagę do rozwoju i wprowadzania nowych rozwiązań w górnictwie naftowym i eksploracji, innowacyjne technologie są testowane, dopracowane urządzenia i maszyny. W 2006 roku licencja rozwinąć pole dla Romashkinskoye PJSC „Tatneft” został przedłużony do 2038 r.

czynnik środowiskowy

Wybiera olej z pola Romashkinskoye wszelkich innych czynników wpływających na sytuację sejsmiczne w tym regionie. Im bardziej intensywny rozwój, tym większe ryzyko trzęsień ziemi. Według obserwacji w niektórych latach, było siedemdziesiąt-letnie wydarzenia sejsmiczne w rozwoju tego obszaru. Również na środowisko niekorzystnie emisje procesowe, które towarzyszą pracy jakiegokolwiek kompleksu przemysłu naftowego. Szkodliwych i toksycznych substancji w powietrzu, glebie, zanieczyszczają wodę.

Company PJSC „Tatneft” dokłada wszelkich starań w celu ochrony ekologii rozwijającej się dziedzinie Romashkinskoye. Historia zna wiele katastrof zmieniły równowagę w przyrodzie, a ponieważ rosyjska firma stara się zminimalizować skutki.

Krótka informacja o firmie

W 1950 roku Rada Ministrów ZSRR stworzył produkcji i Stowarzyszenia techniczne „Tatneft”. Nowy status otwartej spółki akcyjnej, spółka otrzymała w 1994 roku.

Akcjonariusze są w przybliżeniu 45,746 firm i osób fizycznych. Największe z nich:

  • JSC „Krajowy Depozyt Rozliczenia” (więcej niż 47% udziałów).
  • JSC „Central Depository Republiki Tatarstanu” (o 33,6% udziałów).
  • OAO Lukoil Neseas Holding Ltd ACM, spółka zależna firmy "Lukoil" (o 7,3% udziałów).
  • AO Feisen Bank International (około 6% udziałów).

CEO – Maganov Nail Ulfatovich, Prezes Zarządu – Minnihanov Rustam Nurgilievich.