762 Shares 2464 views

koparka wykop: opis, aplikacje, zdjęcia

czerpak koparki w górnictwie (żwir, gliny, itp) w celu usuwania skały. Oni również są wykorzystywane do profilowania rowki i kanały szynowe stoki, a także przeciążenie materiałów sypkich i skały płonnej. Ta technika może obsługiwać gleb do kategorii 4, które nie zawierają duże kamienie (wsadów). Koparka pracuje bez zakłóceń, jeżeli średnica jest mniejsza niż wtrącenia piątej szerokości wiadra.


Warto zauważyć, że w dolnej powierzchni za pomocą takiej techniki uzyskuje się płaskie i nie wymaga ręcznego cyklu. W tym artykule dowiemy się więcej o tym, co stanowi koparkę.

Specyfika pracy

Zazwyczaj koparki chochlami są stosowane w miejscach, gdzie występuje duża ilość tego samego rodzaju pracy, koncentrując się na jednym obszarze. Powód jest prosty – duży sprzęt wymiary. Aby przetransportować go z miejsca na miejsce ze względu na małe zadania musi być drogie i czas, a zatem jest to niewłaściwe. W przypadku mniejszych prac, co oznacza regularny ruch, jest tam mały model kół samochodowych lub pneumatyczny koparek.

Rodzaje wielu maszyn

Sprzęt jest klasyfikowany przez takich cech:

 • W kierunku ruchu w czasie eksploatacji. Może być koparki wzdłużne, poprzeczne lub obrotowy modelu kopania.
 • Według rodzaju (budownictwo) sprzętu roboczego. Istnieje koparki łańcuchowe i koła wiadro.
 • Zgodnie ze sposobem dostarczania sprzętu do twarzy. cięcia skały promieniowy pionowy, poziomy lub promieniowy równolegle do płaszczyzny pionowej.

Na podstawie tych cech, możemy stwierdzić, że istnieje kilka rodzajów koparek. Rozważmy każdy z nich oddzielnie.

poprzek maszyny urabiania

Łańcuch ten czerpak koparki, które mogą być śledzone i torów. Zasilany równoległego lub promieniowych cięć. Łańcuch może być skierowane (stosowany w jednolitym gruntów do wydobywania kopalin lub układ dużych kanałów i rowków) lub zwisającego (stosowany w glebie z dodatkami). Istnieją również koparki, odległość gąsienicowy, które mogą się różnić w zależności od warunków pracy. Są one wykorzystywane do kopania i czyszczenia kanałów odwadniających i nawadniających.

Techniki kopanie podłużny

To wiadro koparka wykop. Często gąsienicowej kołowej i gąsienicowej silnik pneumatyczny lub przenieść. Natomiast wzdłużny wzór wykopu podzielone na te, które działają z łańcuchem pierścieniowym korpusie i tych roboczych, w których koła kadź (wirnik). Pierwszy stosować do kopania rowów, nie przekraczającej szerokość 1,1 m i głębokości 3,5 m drugie może zagłębić dół -. 1,6-1,8 m.

Obrotowy pełnoskrętowe

Z reguły tego typu robota. Ale czasami są szyny. Urządzenie jest wyposażone w koła wiadro i silnikiem elektrycznym. To może być cięte przez skały promieniście w płaszczyznach poziomej i pionowej. Jest on stosowany do ekstrakcji składników mineralnych, które występują w postaci warstw. Może to być glinka, ogniotrwałą oraz inne materiały. Łyżka koparki (wiadro) jest również stosowany na dużych prac budowlanych i nadkład.

Zalety wielu maszyn

Pomimo faktu, że łopaty są znacznie bardziej powszechne, chochlami, mają szereg niewątpliwych zalet, które pozwalają im utrzymać swoją pozycję na rynku. Zbadajmy te funkcje:

 • Ciągła praca nad wykopu rocka. W międzyczasie urządzenie jednorazowego wiadra w czasie pobierania próbek gleby bezpośredniego wynosi maksymalnie 30% całkowitego czasu pracy.
 • Jeśli porównamy pojedynczy kubeł i model multi-wiadro z tej samej wydajności, można zauważyć, że samochód jednego wiadro jest cięższy i uciążliwe.
 • Koparka spędza wgłębienie 1 metr sześcienny skał znacznie mniej energii niż urządzenia o tej samej pojemności, ale z jednym wiadrze.

 • Praca w karierze budowy, Urządzenie chochlami umożliwia jednorodne mieszanie dwóch gatunków wytworzonego materiału i sortowanie.
 • Rozwijanie koparkę gleby obsługuje skosy. W rezultacie, wgłębienia otrzymuje prawie idealny kształt przekroju poprzecznego. Jedna maszyna wiadro rozwija półki zagłębienie i w każdym z nich pozostawia niedobór.

technologia wady

Jednak są parametry, które wyraźnie Łopaty wygrywa. Być może to dlatego, że z nich wciąż jest liderem na rynku. Koparka posiada następujące uchybienia:

 • Ta maszyna – prawdziwym smakoszem, który jest w stanie rozwijać się tylko jednorodną gleby nie więcej niż 4 klasy lub z niewielkimi wtrąceniami do 3 klas. Łopata ma problemu pracować z każdej klasy i rodzaju gleby, w tym na skałach.
 • Maszyna z wiadra nie jest wybredna na warunki atmosferyczne, które nie jest wersja łyżki.

Dla jasności analizować przykład para koparkę.

EM-251

To urządzenie domowe, które składa się z:

 • Poruszanie i moc urządzenia, jak również mechanizmów, które są zamontowane na nieobrotowej ramie przenośnika taśmowego, który jest przeznaczony do zepsucia boku lub z tyłu transportu.
 • sprzęt roboczy (łańcuch z wiadra) zamontowany na ramie-wysięgnika.

Jako wyposażenie nawigacyjne wykonuje multisupporting gąsienicę. Silnik spalania wewnętrznego prowadzenia biegów przekazuje ruch obrotowy za pomocą przekładni łańcuchowej. Ramy toru są połączone semiaxes i urządzenie wyważające z główną ramą. Okazuje się, że głównym rama spoczywa na robota w trzech punktach. To sprawia, że można osiągnąć dobry cross-koparkę.

Gdy koparka chochla sam łańcuch porusza, pionowy wykop powstaje. Glebę z powrotem wiadra, poprzez zbiornik osiągnie przenośnik wyczerpany. On z kolei rzuca ją na bok.

Wielu wiadra wykopu, model łańcucha EM-251 można zmieniać położenie ramienia w stosunku do korpusu. Odsuwa na prowadnicy, który pozwala na zmianę stopnia penetracji, a więc głębokość wykopu. Podczas transportu wysięgnik jednostka jest w górnym położeniu. maszyna jest sterowana za pomocą specjalnego pilota, który jest umieszczony w kabinie po prawej stronie operatora, o biegów. To pozwala kierowcy monitorować jednocześnie ruch maszyny i pracę kopanie mechanizmów.

EM-182

Rozważmy jeszcze jeden koparka wiadro. EM-281 – jak to czasami mylnie określana tego modelu. Składa się z:

 • Odnorebernymi podwozie z kołami. jest ona ustawiona zdejmowaną ramę nośną Lej turasny przeciwwagi rolnicze wału, kabina, górną część ramy z kadzi, oraz, oczywiście, silnik z przekładnią.
 • Dno kadzi z ramą, która posiada dwie jednostki planowania przenoszącego łańcuch z łyżek.
 • Wysięgnika, która utrzymuje układ kanałów i blokują zawiesiny.
 • Urządzenia elektryczne i urządzenia oświetleniowe.

Koparka jest sterowany za pomocą trzech dźwigni, które znajdują się w kabinie operatora. Origin jest odpowiedzialny za obracanie kadzi łańcuch. Po drugie – na kurs wózka. No i trzeci – do podnoszenia i opuszczania wysięgnika. Ten ostatni jest utrzymywany w pożądanym położeniu przez hamulec, która znajduje się na wałku ślimakowym. Silnik elektryczny przekazuje ruch za pośrednictwem pasa klinowego, której napięcie, jak również kąta ugięcia koła pasowego napędzanego poprzez położenie napinacza. Wał główny przenosi ruch obrotowy za pośrednictwem napędu łańcuchowego turasnomu. Wiadro cięcia gleby przenosi się do leja, a następnie dostarczana do wózka, przenosząc go do swojego miejsca przeznaczenia.

W związku z koparką wciągarki podnoszenia, których wyniki są włączone powyżej, może być stosowany zarówno dla górnej i dolnej równolegle do kopania synchronicznie podnoszone i opuszczane, podczas którego oba końce kadzi ramki. W ten sposób kadź ruchy ramy równolegle do siebie. Wiadra w którym usuwa się warstwy ma jednakową grubość w dowolnej uboju wysokość. Aby wykonać cięcie wentylatora, co oznacza, ruch tylko w jednym końcu ramy, to jest odpowiednio obniżony.

wniosek

Dziś dowiedzieliśmy się, co stanowi koparki chochlami i dlaczego nie są one tak powszechne, jak jednym wiadrze. Warto zauważyć, że ograniczenia pojemności samochodów pracuje nałożone widok gleby, raczej konwencjonalny i są różne dla różnych typów koparek. Ciągła poprawa wielu maszynach i wprowadzenie nowych wzorów sugeruje, że w krótkim czasie wszystkie niedociągnięcia zostaną wyeliminowane

Nawiasem mówiąc, do koparki konwencjonalnie także ciągłego kopania, pomimo faktu, że w nich zamiast wiadra ciało roboczych są frezowania lub zgarniaki.