696 Shares 4507 views

Dlaczego brzęczenie ruchome: Przyczyny

Problemy z prac instalacyjnych w domu tam dość często. Najczęstszym zjawiskiem, które powoduje dyskomfort dla mieszkańców, jest pojawienie się nieprzyjemnych dźwięków w systemie. Spójrzmy na wodociągach dlaczego brzęczenie gdy kurek jest włączony?

Wadliwe elementy systemu instalacji

Dlaczego brzęczenie kranu kilka razy dziennie? Przez to założenie może prowadzić błąd hydraulików podczas instalowania lub uruchamiania wodę Elementy projektu naprawy. Jeśli są nieprzyjemne odgłosy zza ściany, który może mechaniki obsługiwanych ich sąsiedzi system, nie gęsto podłączony lub rur słabo zaizolowane. Aby dokładnie określić dlaczego brzęczenie kranu do rozpoczęcia jest zejść do piwnicy i sprawdzić czy mocno zakotwiczony tu Elementy instalacji wodnej. Upewniając się, że wszystko jest w porządku, należy zwrócić się do swoich sąsiadów i wspólnie znaleźć wystarczająco stałej jakości rury. Eliminując wady instalacji wokół pionu, można zapomnieć o problemie na zawsze.

Bliskość rur

Dlaczego nucąc rury, po otwarciu zaworu? Często takie zjawisko to obserwuje się w przypadku, gdy elementy instalacyjnych są w bezpośrednim kontakcie ze sobą. Aby rozwiązać ten problem, należy przyjrzeć się bliżej rozmieszczonych rur. Jeśli jest to niemożliwe albo trudne do zmiany konfiguracji, wystarczającą do owinięcia Każdy przewodzący element wodzie osłonami izolującymi specjalny chlorek winylu, które można nabyć w każdym przechowywania kanalizacji.

Nadmierne ciśnienie w układzie

Dlaczego brzęczy po włączeniu kranu? W tym celu można prowadzić w obecności nadmiaru ciśnienia w instalacji wodociągowej. Zdefiniować problem może być dramatycznie otwarty zawór. Jeśli woda płynie gorączkowo wyciągnięty z otworu, a następnie Kłopot polega właśnie na tym.

Ciśnienie ilościowo w systemie wodociągu może doprowadzić do obniżenia ciśnienia niektórych elementów konstrukcyjnych i zalane obudowy. Aby zmniejszyć obciążenie rury i usunąć irytujące dźwięki, wskazane jest, aby uciekać się do instalacji specjalnej komorze pneumatycznej. Ten ostatni jest osadzony na swoim miejscu w mieszarce z przyłączy i zakłada nadciśnienia.

Wreszcie, upewnij się, że jest przyczyną szumu i szumu w systemie pozwoli na wezwanie do hydraulika, który określi poziom ciśnienia w instalacji wodnej. Normalna stawka powinna być równa 2 atmosfer. W tym przypadku, zawory, zmywarka do naczyń i pralka nie będzie narażona na destrukcyjny wpływ. Jeżeli ciśnienie w układzie wynosi 6 bar i więcej, jest to okazja, aby złożyć skargę do usługodawcy.

w złożeniu brudu w rurze

Dlaczego zawór brzęczy gdy jest zamknięta? Może to spowodować zatkanie dróg przewodzenia wody w układzie. Ciecz, która pozostaje w rurach pod ciśnieniem, nawet kiedy zawór jest zamknięty, przechodzi przez uszczelnionych obszarach, co powoduje dość nieprzyjemny hałas.

Zmniejszenie średnicy wewnętrznej rurki, jest znany w definicji „mięśnia” rurociągu. Jest to zjawisko w domach, które są od dawna przeprowadzonych konserwacji lub naprawy systemów inżynieryjnych kapitał. Wewnątrz rury zarośniętych soli rdzy gromadzi się tu wszelkiego rodzaju śmieci. W najcięższych przypadkach rozwiązać problem uciekają się do instalowania nowych rur metalowych lub instalacji związków z tworzywa sztucznego.

Jak ustalić, co przyczyną niewygodnej dźwięku leży w samym obecność zatorów w rurach? Zdiagnozować zablokowania, to jest konieczne demontowanie każdy odcinek rury wody i zajrzeć do wnętrza. Obecność płytki i zanieczyszczeń na ściankach rur potwierdzić przypuszczenia.

Wyeliminowanie zatykanie się rur mogą być również środki mechaniczne lub hydrauliczne spłukiwania. W pierwszym przypadku jest w jednej płaszczyźnie z obszarem problemowym i używać grubego drutu, którego koniec jest przymocowany do szczotki metalu. Do spłukiwania hydraulicznego systemy uciekać się do użycia potężnej pompy obiegowej, która jest w stanie szybko wydalić wodę przez rury pod wysokim ciśnieniem.

Stare, uszkodzone przewody

Dlaczego brzęczenie kran? Poprzez regularne występowanie nieprzyjemnych dźwięków w obecności optymalnego poziomu ciśnienia w instalacji i eksploatacji miksera może prowadzić sprawne starzenie całego rurociągu. Optymalnym rozwiązaniem do zwalczania niedogodności jest zastąpienie zardzewiałe, wyciek odcinki nowych rur. Jednak w niektórych przypadkach, takie podejście nie całkowicie wyeliminować ten problem. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest radykalna wymiana pionu. Aby obniżyć koszty, warto połączyć siły z sąsiadami.

Uszkodzenie wyściółki miksera

Spójrzmy teraz na najczęstszych powodów brzęczenie dźwigu. Najczęstszym problemem jest obecność wad w ściankach mieszadła. Te ostatnie mogą być noszone nieprawidłowo zainstalowany lub uszkodzony.

Aby rozwiązać ten problem, wykonaj następujące kroki:

  1. Alternatywnie otwarty kran na ciepłą i zimną wodą. Będzie to ujawnić, gdzie uszczelka jest uszkodzona.
  2. Odciąć wodę w mieszkaniu.
  3. Demontować mieszalnik i usunąć uszkodzoną uszczelkę.
  4. Kup w sklepie z narzędziami nowy element zaprojektować i wykonać jego instalację.
  5. Zamontować kran, włącz wody i sprawdzić, czy buzz zniknął pod wodą.

Węże mocujące wystarczająco niezawodne doprowadzanie wody

Dlaczego brzęczenie kran w kuchni? Aby znaleźć przyczynę, należy sprawdzić przewody, które są dostarczane do miksera pod zlewem. W tym przypadku konieczne jest, aby otworzyć zawory na przemian ciepłą i zimną wodą. Określić, które z przewodów powoduje szumu, trzeba ścisnąć rękę albo do izolacji związków z narzędziami.

uszkodzona kaseta

Najnowocześniejsze urządzenia mieszające jednouchwytowe zawierać pojemnik, który jest odpowiedzialny za rozkład strumieni wodnych. Jest prawdopodobne, że przyczyną nieprzyjemnych dźwięków w systemie wody leży w jego uszkodzenia.

Aby wykonać zamienną kasetę, potrzebne są następujące narzędzia:

  • klucz;
  • Zestaw wkrętaków;
  • Nóż z cienkiego ostrza;
  • Hex.

Przed przystąpieniem do wykonywania czynności konserwacyjnych, należy odciąć wodę w mieszkaniu. Potem następuje przycisk hakowego za pomocą śrubokręta, który wskazuje, która z boku jest zimna i ciepła woda. Ponadto konieczne jest, aby odkręcić śrubę mocującą kartridż z sześciokąta. Na koniec, przy użyciu jak klucz nastawny, odkręcić nakrętkę zaciskową i usunąć przedstawienie elementu konstrukcji.

Podnieść pojemnik podobny do istniejących, może być w sklepie z narzędziami. Po sfinalizowaniu zakupu, system będzie jedynie montaż w odwrotnej kolejności przez uciekania się do stosowania powyższych narzędzi.

Nieszczelny przewód pod prysznicem

Dlaczego brzęczenie kran w łazience? One częstą przyczyną tego zjawiska jest istnienie nieszczelności w przewodzie, który jest podłączony do prysznica.

Aby rozwiązać ten problem w pierwszej kolejności warto sprawdzić za szkody wszystko jedno pad. Jeśli przyczyna leży w konieczności ich wymiany.

Czasami tworzy nieprzyjemne dźwięki, gdy woda w przyczyn luki, a mianowicie dętki gumowej, która znajduje się w środku metalowej tulei wąż prysznicowy. Aby poradzić sobie z tym kłopoty, konieczne jest uszczelnienie łatkę dołków. Jednak ci, którzy nie chcą obciążać się z dodatkowej pracy, to najlepiej, oczywiście, kupić i zainstalować nowy wąż.

Konkludując

W niniejszym artykule, dokonaliśmy przeglądu najczęstszych przyczyn, które powodują Hum gwizdek i innych nieprzyjemnych dźwięków w instalacji wodnej. Te metody rozwiązywania indywidualnych problemów eliminuje dyskomfort siebie.

Jednak odwołanie się do naprawy hydraulicznej jest zalecany tylko dla tych, którzy mają już doświadczenie w podobnej pracy. Rzeczywiście, bezmyślne działania mogą wpływać na działanie całej instalacji wodociągowej. Podczas wykonywania niewłaściwe naprawy mogą być nie tylko wyciek wody, ale także stworzenie poważnej katastrofy. W związku z tym, w niektórych przypadkach, w celu wyeliminowania nieprzyjemnych dźwięków w kran lub elementów instalacji wodociągowej niezbędnych zatrudnić z usług profesjonalnych artystów.