687 Shares 7167 views

Rodzaje wanien do małych łazienek

Jeśli mieszkanie znajduje się w jednym z domów, który jest powszechnie określany jako „Chruszczow”, jesteś prawdopodobnie zna pewnych niedogodności związanych z brakiem miejsca w łazience. Dodaj do niej standardowy pojemnik do kąpieli i umywalka, tak że niewiele jest miejsca na stołach lub jakichkolwiek innych mebli jest prawie niemożliwe. O pralce nie trzeba mówić. Niektórzy właściciele małych mieszkań rozwiązać ten problem przez połączenie łazienki i toalety w jednym łazience. Ale w rzeczywistości nie jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli masz dużą rodzinę.

Wyjście w tym przypadku może służyć jako kąpiel o zmniejszonych wymiarach. Aby wybrać odpowiedni rozmiar i wygląd, nie tylko zaoszczędzić przestrzeń w pomieszczeniu, ale również ozdobić go z oryginalnym kąpieli. W tym artykule będziemy mówić o jakiego rodzaju kąpiele są, a które najlepiej nadają się do małych pomieszczeń.

Kryteria wyboru

Zacznijmy od tego, że zdolność wyboru do pływania obejmuje kilka kryteriów:

 • Kształt geometryczny;
 • wielkość;
 • projekt;
 • materiał;
 • funkcjonalność.

kształt

Jest to kształt wanny należy odpychane, gdy został wybrany. Jej geometria może być:

 • średnia prostokątny;
 • okrągłe (owalne);
 • trójkątne (kąt typów wanien);
 • Streszczenie (asymetryczne).

Prostokątne miski są najbardziej powszechne i popularne. Nadają się do każdego wnętrza. Mogą być wyposażone w szczelnie do ścian bez ponoszenia dodatkowych centymetrów. Są one dość proste i praktyczne w użyciu. Zapisywanie tak Wanna długość 50-60 cm, można umieścić w tym miejscu swobodnie pralkę.

Miska w kształcie koła lub owalu wykonane w celu ustalenia w przestronnych pokojach, gdyż formy te nie mają nic wspólnego z ratowaniem powierzchnię użytkową. Podobnie można powiedzieć o kąpieli, którego geometria jest charakteryzuje się brakiem symetrii. Jednakże, jeśli rozmiar miseczki zmniejszyć to doskonale pasuje do wnętrza małego pokoju.

Ale kątowe rodzajów wanien, wykonane w kształcie trójkąta, pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni. I nawet jeśli strona będzie miała około 100 cm długości, więc kąpiel jest wystarczająco duży do pływania. Ale tu trzeba uwzględnić geometryczne cechy pokoju, a także opcje na umieszczenie kielich. Nie powinno to zająć więcej niż jedną trzecią powierzchni podłogi i adwokata na drzwiach.

rozmiar

Więc zdecydowaliśmy, że dla małych łazienek, jesteśmy najbardziej odpowiedni prostokątny lub kątowe rodzaje kąpieli, zdjęcie, które można zobaczyć poniżej. Ale jeśli mówimy o małym pokoju do pływania, standardowe rozmiary Cup (150-170 cm długości i szerokości 50-75), to nie pasuje. Dziś, sprzedaż szerokiego asortymentu różnych rodzajów wanien o zmniejszonych wymiarach. To może być prostokątny kubek 120h70 cm 130h70 cm 115h72 cm 150h100 cm lub 70×70 cm, trójkątnej, 70×50 cm, t. D. Wszystko zależy od rozmiaru i kształtu samego pomieszczenia. Musisz zmierzyć się i ustalić, jaki rozmiar zbiornik będzie zbliżać wszystko.

projekt

Jeśli chodzi o design, teraz wybrać kąpiel w domu wystrój jest dość prosta. Szeroka gama modeli w różnych stylach, uzupełnione o różnych kolorach i materiałach, więc można dość zrozumieć swoją małą łazienkę w każdym stylu. Wśród tego zakresu kubków można wybrać te style:

 • Nowoczesne (prostokątne, kątowe asymetryczne typów wanien);
 • Japoński (głębokie owalne);
 • Victorian (małe długości, głębokie, z rocznika wzór).

tworzywo

kąpiele dzisiaj wykonane są z różnych materiałów. Najbardziej popularne miski:

 • żelaza;
 • stal;
 • akryl;
 • polimerów akrylowych;
 • drzewo.

Rozważmy każdy z tych materiałów, oceniając swoje zalety i wady.

żeliwna wanna

Obsada wanny żeliwne – klasyczny w naszym rozumieniu z tobą. Wszyscy z nas pamięta te wielkie ciężkie miski, które zostały wyposażone apartamenty bez wyjątku, wieżowiec. Jedyną zaletą w stosunku do innych materiałów żelaza jest jego zdolność do zatrzymywania ciepła przez długi czas. Innymi słowy, ciepłej wody w wannie do powolnego ostygnięcia. W pozostałej części miski żeliwnego traci. A przede wszystkim – z powodu znacznego ciężaru. Nowoczesne rodzaje wanien do małych łazienek wykonane są z żeliwa jest dość rzadkie.

stal

Miski stalowe zyskał najwięcej popularność. Mają niską wagę, mogą mieć różne kształty i kolory, ale co najważniejsze, są one tańsze niż wszystkie inne opcje. Dlatego większość z łazienkami wyposażone są w tych kubków.

Wady wanien stalowych obejmują względną wytrzymałość materiału o wysokiej przewodności cieplnej, jak i hałas. Uszkodzić powierzchnię czaszy jest po prostu ze stali. Wystarczy upuścić trochę stosunkowo ciężkich przedmiotów, a odkształcenia rozdrobnione szkliwa, gwarantowane. Blacha stalowa dobrym przewodnikiem ciepła, więc komora pod wpływem gorącej wody ogrzewa się szybko, lecz tak szybko i jest chłodzony, dając temperatury powietrza otoczenia. I, oczywiście, hałas. Strumień wody spadających z kranu w wannie, powodując dość głośny dźwięk. Dla niektórych jest to drobnostką, a drugi taki hałas może być denerwujące.

Akrylowe i akrylowo betonem polimerowym

Najbardziej praktyczny i wszechstronny uznane miska akrylowy do kąpieli. Chodzi o to, że to syntetyczny materiał ma największą liczbę zalet:

 • Stosunkowo niski koszt;
 • o wysokiej wytrzymałości oraz plastyczności;
 • Doskonała odporność na uszkodzenia;
 • Niewielka przewodność cieplna;
 • trwałość;
 • lekki;
 • możliwość realizacji różnych kształtach.

Oczywiście, nie wszystkie rodzaje wanien akrylowych można nazwać tanie, ale większość z nich można kupić w cenie, która nie różni się zbytnio od zwykłych kosztów dla nas stal misce. W tym przypadku dostaniesz niemal wieczne wanny, będzie można przynieść do domu, podłączyć go do użyteczności publicznej. Co więcej, nie trzeba czekać do kubka przed kąpieliskach jest gorąco, bo sam materiał akrylowy nie jest zimno. Tutaj należy również dodać, że kąpiel z tego materiału są produkowane w różnych rozmiarach i kształtach. Mogą mieć rodzaju wnękach miejsce dla nóg, podłokietniki, półki i wiele innych elementów, które uzupełniają komfort podczas kąpieli. To właśnie te miski są najczęściej stosowane do drobnego sprzętu łazienki.

Nie tak dawno temu na rynku pojawiły się różnego rodzaju wanny, wykonane z mieszanki polimeru akrylowego. Ten materiał jest strukturalnie podobna do ceramiki, dlatego model to wyglądać znacznie bardziej masywne i piękne. Kąpiel polimer akrylowy i nie jest jeszcze powszechnie dostępna, mimo że cieszył się pewną popularnością. Ich jedyną wadą – wysoka cena.

drewno

Wanna wykonana z drewna przyszedł do nas ze starożytnego Wschodu. Podczas gdy nasi przodkowie byli skąpane w kąpieli, japoński i chiński kąpiele w drewnianych wannach wypełniony gorącą wodą. Oczywiście, nie każdy będzie chciał wyposażyć swój dom łazienka wanna, ale jeśli zdecydujesz się zorganizować je w stylu orientalnym, to dlaczego nie. Prawidłowo wybranych gatunków drzew i jakość produkcji – to dwa główne kryteria wyboru takiej kąpieli. W odniesieniu do wielkości i głębokości miski, jest tylko Wybierz się na podstawie wielkości pomieszczenia. Naturalnie, kąpiel z drewna – nie tanie, zwłaszcza jeśli jest on produkowany przez wszystkich zasad. Ale jeśli chcesz, aby Twój pokój przypomnieć wschodnią kąpieliskach kąpielowy ze wszystkimi jego atrybutami, trzeba będzie widelcem.

Funkcjonalność kąpieli

Bez względu na wielkość łaźni , którą chcesz kupić, pomyśl o jego funkcjonalności. Nawet w małym pomieszczeniu można ustawić miskę ze spa. To, oczywiście, nie ma zastosowania do konwencjonalnych stali, miski żeliwnymi lub drewnianych miseczkach. Modele te mają zwykle podobne funkcje. Większość urządzeń z hydromasażem zamontowany na wanien akrylowych, w tym na zmniejszeniu. W tym przypadku, jest całkowicie ukryty pod specjalnymi zakrętach. Innymi słowy, urządzenie nie zajmuje dodatkowej przestrzeni.

Ustawienie w łaźni, zawsze można skorzystać z relaksującego masażu, niezależnie od wielkości miski.

prysznic

Doskonałe rozwiązanie dla małych łazienek może stać się kabiną prysznicową. Opcja ta jest najbardziej odpowiednia dla tych, którzy nie szczególnie uwielbiają wygrzewać się w ciepłej wodzie z pianki, lub tych, którzy lubią kąpiele przeciwwskazane. Ale istnieją modele, które łączą właściwości i wannę i prysznic. Składają się one z głębokim zasobnika, który może czerpać wodę i cicho pływać i system natryskowy zawierający pionowego i poziomego przepływu wody. Te typy mycia są bardzo popularne wśród mieszkańców małych mieszkań. Traktując je jako alternatywę dla zwykłej Łaźni można wygrać nie tylko w wolnej przestrzeni, ale także w kategoriach pieniężnych.