557 Shares 2433 views

Wymiary wanien żeliwnych: dla każdego smaku i budżetu

Wszystko coraz bardziej popularne wśród konsumentów oddanych wanny żelaza. Pojawiające się na rynku od ponad dwustu lat temu, produkty te nadal zadziwia jego wytrzymałość, trwałość i łatwość obsługi.

krótkie tło

Od czasów prehistorycznych, ludzie używali wody nie tylko jako źródło oczyszczania organizmu, ale również na relaks i regenerację sił. W tym celu jako naturalne stawy, oraz specjalnych pojemników. Najpierw przelewa konkretnych baseny, mistrz kamienne wanny i kąpała się w prostych drewnianych wannach. Dla szlachty wykonane marmurową wanną, a nawet srebra. W 17 wieku pierwsze zbiorniki metalowe. Kosztują bajecznie drogie i uważany za nieprawdopodobny luksus.

Surówka, jak w stopie niesamowitej wytrzymałości w połączeniu z dobrymi cechami odlewniczych zauważyłem w 19. wieku. Zaczynając swoją drogę z Francji, bardzo szybko, oddanych wanny żelaza w różnych rozmiarach nie tylko wygrał wszystkie z Europy, ale także na rosyjski rynek.

wymiary

Przy wyposażaniu łazienki najważniejsza wielkość cast kąpieli żelaza. Współczesny rynek oferuje krótkie (niestandardowe), średnia i duża pojemność.

Lejność z żeliwa i znacznego ciężaru produktów tego stopu są głównym powodem, dla którego wielkość wanny, wykonane z tego materiału są zazwyczaj małe i rzadko przekraczają normę.

Krótki wykorzystywane do małych łazienek lub zaoszczędzenia miejsca w razie potrzeby. Ich wielkość nie przekracza 130h70 cm, który może pomieścić kąpieli w małej przestrzeni. Ponadto, zmniejszone wymiary pojemność ma znacznie mniejszą wagę. Dlatego takie lakoniczne kąpiele zasłużenie mają swoich zwolenników.

Jeśli wymiary wanny żeliwa góry 150h70 cm, to jest standard. Ten pojemnik z łatwością zmieści się w tradycyjnych łazienek. Jest to wygodne i wygodne. Typowa wielkość standardowej kąpieli żeliwa pozwala na zastosowanie różnorodnych rozwiązań konstrukcyjnych dekoracji. Daje oryginalność i elegancję.

Rzadko producenci zwiększyć rozmiar kąpieli żeliwnej. Możliwie duży jest 185h85 cm. Ze względu na ogromne rozmiary i ciężar niż standardowe zapotrzebowanie na taką pojemność jest niska. Ponadto, są one w najwyższej kategorii cenowej. Jednak fani twierdzą, że takie kąpiele proces kąpiel w nim zamienia się w prawdziwą przyjemnością. Jeśli leżeć wygodnie, tam jest pełna relaksacja, odpręża ciało, umysł w spoczynku, woda nie ostygnie przez długi czas …

Zalety i wady

Żeliwo wanna praktycznie wieczne. Nie są odkształcalne, odporne długo utrzymują ciepło. Wykonane z zastosowaniem najnowszych technologii, mają zwiększoną odporność na wstrząsy, mają nacięcia antypoślizgowe na dnie. Wanny są wnoszone współczesnego nabywcy śnieżnobiałej, całkowicie gładka i błyszcząca. Ich konstrukcja staje się coraz bardziej wyrafinowane.

Producenci oferują gwarancję funkcjonowania wanien żeliwnych do 25 lat. W rzeczywistości są one znacznie dłużej.

Taki produkt ma tylko jedną wadę – jest bardzo ciężki. Dlatego przy wyborze tak ważne jest, aby wziąć pod uwagę wielkość wanny żeliwnej. Produkt do wagi od 90 do 150 kg rozwiązania zapewniają mieszkania. Ale to jest jeden raz w moim życiu, ponieważ wszystkie kolejne lata, to kąpiel będzie doskonale służyć.

Że kupił wannę żeliwną. Wielkość, mimo wszystko, nie jest tak ważne w porównaniu do niewątpliwych zalet kąpieli!