93 Shares 2168 views

Uczenie się, jak wybrać kolumnę gazu

Bez ciepłej wody komfort w domu jest nie do pomyślenia. Nawet obecność oddzielnej łaźni zbudowany na własności prywatnej nie jest wystarczającą podstawą do odrzucenia dopływ wody w domu. Nie tylko dlatego, że kąpiel nie zastąpi gorący prysznic lub kąpiel w gorącym sezonie, gdy jest to konieczne, aby umyć kilka razy dziennie. I dania wymagają ciepłej wody. Nic więc dziwnego, że dla wielu prawdziwym słabym punktem jest kwestia jak wybrać kolumnę gazu. Można to wytłumaczyć bardzo prosto: jeżeli przed podgrzewacz wody gazowy przepływu typ jest rzeczywisty zbiornik z palnikiem atmosferycznym i system dźwigu, teraz wiele kolumn nabyte systemu regulacji płomienia intelektualnej (modulacja), różne rozwiązania zapłonu itp Ponieważ problemy z której gaz zakupu. kolumna nie ma, ponieważ są one w każdych urządzeń sklep gospodarstwa domowego, a następnie będziemy patrzeć na niektóre z kluczowych kryteriów wyboru. Od uchwycić wszystkie niuanse w jednym artykule nie jest możliwe, bliżej przyjrzeć się tylko niektóre z atrakcji.


kilka zaleceń

Przed mamy do czynienia z pytaniem, jak wybrać kolumnę gazu, możemy zauważyć wiele cech wspólnych. Przed udaniem się do sklepu na zakup, należy zbadać, kształt, wymiary i położenie nowego sprzętu gospodarstwa domowego. W przeciwnym razie może wystąpić sytuacja, w której zakupiony kolumny nie zostaną umieszczone w planowanej lokalizacji lub trzeba zmienić wnętrze i towarzyszących jej struktury, które, choć możliwe, ale mało prawdopodobne jest, aby cieszyć. Klasyczne kolory tej grupy urządzeń – biały, ale ofert rynkowych i innych opcji w ostatnich latach. Ponadto, wiele z nich interesuje się pytanie, czy, jak zainstalować gazu kolumnę. Odpowiedź na to pytanie jest prosta: jest to praca z przedstawicielami gospodarki gazowej wsi. Jeśli instalacja i podłączenie do sieci wodociągowej może być wykonywana w domu, podłączenie do instalacji gazowej może wykonywać wyłącznie monter. Dają zgody na zorganizowanie systemu odprowadzania spalin.

moc

Więc jak wybrać kolumnę gazu? Jedną z kluczowych cech, które zwraca uwagę na doradztwo – jest moc w kilowatach. To nie ma nic wspólnego z tymi samymi parametrami elektrycznymi, po prostu wskazując, jak szybko będzie ogrzewana przez pewną ilość wody w jednostce czasu. Innymi słowy, jeśli planowane jest do jednorazowego użytku głośnika większą liczbę wylotów, konieczne jest rozważenie wariantów o mocy 20 kW, ale tylko na jedną wanną lub prysznicem wystarczająco zwłaszcza do 17 kW. Dokładna wartość jest trudna do rozmowy, ponieważ wszystko zależy od preferencji osoby: jedna wystarczy 1 wiadro z ciepłą wodą, a drugą kąpiel wrzącej wody i wydaje się trochę.

zapłon

Najczęstszym jednostka z jednym z trzech wariantów zapłonu. Najbardziej proste – ręczne piezo. W tych rozwiązaniach system jest zainstalowany wewnątrz przycisku, po naciśnięciu, jest iskra i zapala zapalnik płomienia. Ponadto, po otwarciu kranu ciepłej wody następuje zapłon palnika głównego. Chociaż zapalnik można pozostawić spalanie, jego ciągłe stosowanie prowadzi do nadwyżki gazu.

Dwa inne rozwiązania mogą zautomatyzować ten proces. Pierwszy stosuje się iskry z baterii (należy okresowo zmieniane) do zapłonu, a druga – z niewielkiej hydrogenerator, który obraca łopatki płynie przez rury wodne (po otwarciu kurka).

regulacja

Niewiele osób wie, że temperatura wody musi być ustawiony tak, że nie wymaga rozcieńczenia zimnem. Trzy rozwiązania są wykorzystywane do sterowania: prędkość i płynne sterowanie oraz automatyczne modulacja płomienia palnika. W pierwszych dwóch przypadkach wcześniej wystawiony odpowiedni poziom ogrzewania (w zależności od ciśnienia), ale kontroluje intensywność płomienia w samej kolumnie drugiej, utrzymując żądaną temperaturę.

W rzeczywistości, jak wybrać kolumnę gazu, nie ma nic trudnego. Wszystko zależy od budżetu i pożądanych cechach.