159 Shares 4344 views

Mąka sojowa: korzyści lub szkody?

mąka sojowa jest cennym produktem spożywczym, który jest wykonany z posiłkiem lub nasion. W porównaniu z innymi rodzajami produktów przemiału zbóż różni się wysoką zawartość białka i minerałów. Produkcja śruty sojowej ma pewne różnice w stosunku do produkcji roślin: kukurydzy, ryżu, żyta. Nasiona te mają wysoką zawartość tłuszczu, a ich przetwarzanie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie.


Uważa się, że mąka sojowa – produkt pochodzący od przedstawiciela rodziny motylkowatych, ale tak nie jest. Mąka, oprócz samych kruszone ziarna soi dodaje mączki i makuch. Wschód kraje azjatyckie w regionie mają najwyższe spożycie soi i mączki z niego.

Jakie są korzyści?

Wcześniej, produkt ten jest uważany za optymalny dla żywienia ludzi z cukrzycą i stosować się do właściwego odżywiania, ponieważ nie ma żadnych skutków ubocznych i może być zawarte w diecie osób starszych i małych dzieci ze specjalnym menu.

Skład cechy wpływają na różnicę w użyciu. Nasiona soi zawierają 40 procent białka, aminokwasy, które są podobne pod względem kompozycji do produktów mięsnych, a porównywalne kazeiny mleka przez stopień asymilacji. W produkcji pojedyncze sojowy olej jadalny, a do wytwarzania izolatora i pozostałość koncentrat białka zboża. W wielu krajach, duża rozpiętość mleka sojowego i przetworów mlecznych.

mąka sojowa: skład

Wśród tych zalet jest to, aby zapewnić w pierwszej kolejności kompozycję bogatą chemicznej. Oprócz głównych elementów śladowych żelaza sojowego, sód, fosfor, potas, i inne. Również przyciąga wielu witamin: tiaminy, beta-karotenu, witaminy E, PP, A.

W produkcji mąki sojowej szczególnym zwróceniem uwagi na zachowanie maksymalnej ilości błonnika, minerałów i witamin. W rzeczywistości, ziarna są czyszczone tylko na kopercie, gdyż może to mieć wpływ na przechowywanie, powodując zjełczały smak. Celuloza jest ważnym czynnikiem, który przyczynia się do oczyszczania ciała ludzkiego, usuwanie toksyn z jelita i zanieczyszczeń.

Dieta wegetarian i ludzi, którzy kontrolują swoją wagę, mąka sojowa staje się niezbędnym narzędziem, dzięki wysokiej zawartości białka. Ziarna te są zaangażowane w przywrócenie normalnego metabolizmu tłuszczu, co prowadzi do spadku masy ciała.

Jako część produktu odżywczego ma witamina B4, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia kamicy żółciowej.

Co należy zwrócić uwagę

Według naukowców, mąka sojowa zawiera izoflawony, zwiększają ryzyko poronienia u kobiet w ciąży i może negatywnie wpływać na rozwój mózgu dziecka.

Kobiety w wieku rozrodczym powinny być ostrożne w korzystaniu z żywnością wykonane z tej mąki, jak nadmierne spożycie może prowadzić do zaburzeń miesiączkowania.

Dla każdego zbyt aktywne zainteresowanie produktami soi jest obarczona niepowodzeń rozrodczego i układu nerwowego, choroby układu immunologicznego, przyspieszanie procesu starzenia.

Dietetycy radzą, aby trzymać się mierzyć wszystkiego. Nie jest wyjątkiem i mączka sojowa, którego gotowanie przepisy są bardzo zróżnicowane, ale nie powinny być podstawą żywienia.

zrobienie

W produkcji śruty sojowej są trzy główne gatunki stoi dzisiaj: niskotłuszczowa, półtłuste i bez cięcia. Ten ostatni jest wykonany z całych ziaren soi. Średni wariant jest otrzymywany z pozostałości powstałych po ekstrakcji oleju. Odtłuszczona mąka sojowa, ponieważ uzyskuje szprotem, jego podstawa jest substancją pozostałe po produkcji oleju ekstrahowanego. Według zawartości błonnika jest zapewnienie dwóch odmian – pierwsza i największa.

Nieodtłuszczonej mąka sojowa uzyskać bez obróbki cieplnej, zwany także nedezodorirovannoy. W rezultacie staje sojowy smak i zapach.

Bezwonny mąki z nasion, gorąca para przeszła wstępną obróbkę. Jest zapachu soi, jak substancje zapachowe są niszczone przez działanie wysokich temperatur, a ponadto ma obcych zapachów i smak ziarna. Częściowo odtłuszczone i mleko odtłuszczone mąki tylko w postaci deodoryzowana.