452 Shares 9489 views

Superhero Czarna Pantera (Marvel Comics)

Czarna Pantera jest jedną z pierwszych i najbardziej popularnych bohaterów o ciemności z komiksów "Marvel". Jego wizerunek wymyślili Jack Kirby i Stan Lee w 1966 roku, więc Czarna Pantera została ujawniona światu w komiksowych książkach przed takimi bohaterami jak Luke Cage, Sokol, Blade i Groza. Od ponad dziesięciu lat obraz Black Panther inspirował scenarzyści i filmowców, a także miliony ludzi, którzy kochają fantastyczne przygody superbohaterów.


Różne twarze Czarnej Pantery

Jest kilka różnych postaci, które naprzemiennie przemieszczają się nazywane Czarnymi Panter Marvel Comics. Wszyscy są związani z Wakida – fikcyjnym krajem, zagubionym w dżunglach Afryki. Czarna pantera w tym kraju była ta, która nosiła płaszcz króla. Pierwsza Czarna Pantera była pierwszym królem stanu T'Chaca, a później przekazała władzę nad synowi króla T'Challeta, który stał się najsłynniejszą Czarną Panterą. W 2009 roku, w nowych komiksach o Czarnej Panther, główna rola należy do młodszej siostry Shuri – T'Chally. Później T'Challa wraca znowu.

Historia Czarnej Pantery

T'Chaca był wybitnym królem. Pomógł swojemu krajowi stać się jednym z najbardziej rozwiniętych na świecie i stanowić prawdziwy przełom technologiczny. Było to możliwe dzięki rozwojowi wibranum (fikcyjnego cudzoziemskiego minerału), któremu król zaczął. Jednakże najemnicy prowadzeni przez Ulyssesa Claw ujrzeli w Wakanda łatwą łupę i próbowali dokonać zamachu stanu w kraju. T'Chaca został zamordowany, a T'Challa, wciąż dość młody, zmuszony był bronić swojego kraju. Udało mu się ocalić Wakida, ale od tego czasu ataki chciwych wrogów ciągle się powtarzają. T'Challa został znakomitym i doświadczonym wojownikiem, ale nadal zrozumiał, że pod atakiem nieustannych ataków Wakanda najprawdopodobniej upadnie. Dlatego T'Challa postanowił wyjechać do Ameryki i dołączyć do zespołu Avengers, korzystając z pomocy innych superbohaterów.

Po powrocie do domu T'Challa zmienił politykę swojego kraju i poprowadził ją z izolacji. Później ożenił się z Ooro Monroe, superbohaterem o pseudonimie Grozy i przez jakiś czas byli częścią Fantastic Four. Podczas następnego ataku wrogów pod kierunkiem Doktora Dumasa T'Challi prawie umarł i wpadł w stan głębokiej śpiączki. Królewskie szaty zostały zabrane przez jego siostrę Shuri, a więc Czarna Pantera Marvel Comics zmieniła twarz. Jednak w piątej części komiksu T'Challa przychodzi do siebie i wraca.

Siła i umiejętności Czarnej Pantery

Jakie są specjalne możliwości Black Panther Marvel Comics? Siły nie posiadają tego charakteru. Na przykład superbohater może podnieść ciężar ponad 350 kilogramów i rozwijać prędkość ponad 55 kilometrów na godzinę. Mięśni bohatera emanuje kilkoma toksynami zmęczenia, powodując niemal niewyczerpaną siłę posiadaną przez Czarną Panterę (Marvel Comics). Zdolności superbohatera są zróżnicowane. Jego ciało może wyleczyć nawet śmiertelne obrażenia. Doskonale widzi w ciemności i ma naprawdę zręczność kotów. Ultra cienka plotka o bohaterze pozwala mu usłyszeć coś, co nigdy nie słyszało zwykłego ucha ludzkiego. T'Challa pamięta w pamięci tysiące różnych zapachów i może dowiedzieć się, czego potrzebuje. Poza tym czuje zapach strachu. Bardziej pogłębiony i smak bohatera, więc w szczegółach szczegółowo zilustruje skład jakiejkolwiek potrawy, która zjada.

Początkowo, używając przywileju królewskiego, T'Challa pomnożył swoje supernormalne zdolności, używając specjalnej trawy w kształcie serca, ale później Czarna Pantera odrzuciła to.

Wyposażenie technologiczne Czarnej Pantery

Do dyspozycji Black Panther jest wiele unikalnych urządzeń technologicznych. Wśród nich:

  • Sieć vibrinium;
  • Mapa Kimoyo – uniwersalny, komunikatywny komunikator, podobny do używanego przez Avengers, ale z wieloma możliwościami;
  • Buty energetyczne, dzięki którym Czarna Pantera, jak kot, może wylądować na nogach, a także chodzić po ścianach i wzdłuż wody;
  • Soczewka na masce, pogłębiająca widok Czarnej Pantery w ciemności;
  • Ciężki pancerz ochronny, kontrolowany przez moc myśli;
  • Technologia kamuflażu: płaszcz bohatera może być ściskany, rozciągany i zanika zgodnie z myślą, a cały strój może natychmiast przybierać formę zwykłej ludzkiej odzieży;
  • Powietrzny statek powietrzny.

Czarna Pantera Broń

Oprócz różnych niezwykłych technologii Black Panther (Marvel Comics) posiada potężną broń. Na przykład:

  1. Sztylet energii, którego ostrze można z powodzeniem wykorzystać do ogłuszenia lub zabicia wroga. Sztylet energii może być używany jako nóż, lub można rzucać jak rzutki. Ta broń jest szybko przywracana.
  2. Ebon Blade.
  3. Antimetaliczne pazury na rękawicach wykonanych z Antarctic Antimetal, które ze względu na niezwykłą wytrzymałość mogą złamać każdy inny metal.

Czarna pantera poza komiksami

Czarna Pantera była wielokrotnie sfilmowana. W 1994 pojawił się animowany serial "Fantastyczna czwórka", na planie, w którym Czarna Pantera, opierając się na Fantastycznej Czwórce, walczy z supermutantem Claude'a. Również Czarna Pantera pojawia się w animowanej serii "Iron Man". Przygody w zbroi "i" Superbohaterowie ", które rozpoczęły się w 2009 roku.

Jeśli wspomnę o ostatnich wypadkach, kiedy na ekranach pojawiły się Czarne Pantery Marvel Comics, w 2010 roku na świecie zobaczyliśmy sześć odcinków animowanej serii o przygodach Czarnej Pantery, kręconych w gatunku animowanego komiksu. W tym samym roku pojawiły się animowane serie "Avengers". The Greatest Heroes of the Earth ", w którym Czarna Pantera jest jednym z członków fantastycznego zespołu Avengers.

Oczekiwana premiera

Oczekuje się, że w 2016 r. Pojawi się premiera filmu "Pierwsza wojna mściciel: wojna domowa", w której pojawi się również Czarna Pantera. Zgodnie z planem rząd wydaje ustawę o obowiązkowej rejestracji dla każdego z superbohaterów, która zmusi ich do ekstradycji swojej tożsamości i umożliwi państwu monitorowanie działalności nadludzkich. Zespół superbohaterów, kierowany przez kapitana America, popiera taką politykę, a inny zespół prowadzony przez Iron Man przeciwstawia się temu. Więc dawni przyjaciele stają się wrogami, a między nimi zaczyna zacięta konfrontacja. Zespół Iron Man jest wśród innych bohaterów i komiksów Black Panther Marvel.

Wygląd zewnętrzny komiksów w filmie fabularnym o Czarnej Panther jest zaplanowany na 2018 roku. Propozycja zostania dyrektorem nowej firmy filmowej "Marvel" sprawiła, że Ryan Kugler, którego słynne dzieło to dramatyczny film "Creed: The Legacy of Rocky". Negocjacje w sprawie współpracy z tym dyrektorem zostały już przeprowadzone w 2015 r., Ale porozumienie stron nigdy nie zostało osiągnięte. Negocjacje wznowione po sukcesie Kuglera, kiedy "Creed: spuścizna Rocky" zebrała 70 milionów w pierwszych dniach wynajmu. Za rolę scenarzysty Marvel Studio planuje zaprosić Marka Baileya, który odnosi sukces w tworzeniu dokumentalnych opowieści o więzieniach i pandemii w Iraku. Główną rolę Black Panther zaproponował Chadwick Bozeman, znany z takich filmów ostatnich lat jako "James Brown: The Way Up", "Draft Day" i "42".

Opinie o Czarnej Panther

Łatwo jest wytłumaczyć plany twórców, aby nakręcić nowy film, w którym głównym bohaterem jest Czarna Pantera Marvel Comics. Filmy o tym superbohaterze są naprawdę rzadkie, a T'Challa jest jednym z najbardziej popularnych bohaterów komiksu na świecie. Dlatego, chociaż studio Marvel pracuje nad takimi projektami, jak na przykład "Doktor Dziwaczne" i "Strażnicy Galaktyki", główny nacisk, zgodnie z Stanem Lee, jest przyznawany Czarnej Pantery.

W 2009 roku Czarna Pantera (Marvel Comics), która nie jest do końca jednoznaczna, zajęła 51 miejsce na liście 100 najlepszych superbohaterów komiksów, pozostawiając za sobą Blade, Czarną wdowę, Sokół i Ant-Man.

Oczywiście, komiks "Marvel" nie może być ceniony za rozrywkę i intrygującą dynamikę. Twórcy tego produktu wydają się dokładnie wiedzieć, czego czytelnicy chcą i co może im zadziwić. Miejmy nadzieję, że filmy, które mają zostać wydane w najbliższej przyszłości i pokażą współczesną historię postaci Black Panther Marvel Comics, krytyka może słusznie nazwać wartymi adaptacjami legendarnych komiksów.