436 Shares 8187 views

Jak sadzić koper i pietruszka w domku? Pietruszka i koper w domu: Charakterystyka uprawy

Aby uprawiać warzywa, zająć więcej czasu niż dbać o zieleni, która jest również bogaty w witaminy. Pietruszka, na przykład, zawiera kwas foliowy, który przechowuje ciało energetyczne, ułatwia pracę mięśnia sercowego i mózgu. Koper ma dużą szereg substancji odżywczych, korzystny wpływ na układ pokarmowy i stawów. Lekarze powinni jeść zielone dary natury na codzień. Zieloni jest łatwa w uprawie zarówno na miejscu jak i na parapecie. Jak sadzić koper i pietruszka w domku? Kwestia ta zostanie omówiona dalej.


Co trzeba na sadzenie koper?

Aby uzyskać oczekiwane rezultaty w uprawie kopru, konieczne jest do zapoznania się z niektórymi cechami rośliny:

 • Koper lubi wilgotną glebę;
 • biedne ziemie rośnie słabo;
 • potrzebuje jak najwięcej światła dziennego ;
 • dość odporne na zimnie;
 • Kultura nasiona zawierają dużo olejków eterycznych, a to dlatego, że mają długie pędy.

Biorąc pod uwagę wszystkie te szczegóły, można dowiedzieć się, jak prawidłowo sadzić koper, w jaki rodzaj terenu to siać i jak uczestniczyć w jego uprawy.

Jak sadzić koper?

Ponieważ hodowla wytrzymuje temperaturę powietrza do -4 ° C, rozpraszają nasiona połowie skoku. Kiełkowanie nich występuje, gdy Street 3 stopni, a najlepsza temperatura dla wzrostu zieleni +15 … + 20 stopni.

Teraz o tym, jak prawidłowo sadzić koper. Aby uzyskać wczesne zbiory, konieczne jest, aby przejść do siedzenia w pierwszych dziesięciu dniach kwietnia. Oczywiście, gdy temperatura jest do przyjęcia dla tego celu. Konieczne jest, aby zasiać ziarno, co dwa tygodnie, aby zapewnić ciągły wzrost młodej kultury.

Idealny korzeń kopru w obojętnej porowatej ziemi. Czarna ziemia nie nadaje się do niego.

Jak sadzić koper i pietruszka w domku? To bardzo proste! Najpierw należy przygotować łóżko (korzystnie jesieni do wiosny, może na początku siewem nasion). Dalsze potrzebne do kopania gleby do głębokości 20 cm, aby nawozy i humus. tylko łagodnie, aby wyrównać powierzchnię gleby będzie w sprężynę, aby utworzyć, że zagłębienia w odległości 2 cm serii Intermedia do 20 cm, zwilżyć ziemię i wysiewu nasion. Na nich zasnąć luźną glebę, ubijanie go nieznacznie. Nawodnić sadzonki nie powinno być. Nasiona mogą iść w głąb gleby wodą.

Co lubisz pietruszkę?

Ta kultura jest bardziej wymagający niż koperkiem. Pietruszka lubi dostarczenie nawozów gruntów, umiarkowanie zimnych i wilgotnych. Doskonała kiełkują po pomidory i ziemniaki mogą zakorzenić obok marchwi. Aby rozpocząć krzewy roślin powinny być przed sianie zgnił nawóz do użyźniania gleby, i jak mieszać nawozu z glebą.

kultura sadzenie

Zastanawiasz się, jak sadzić koper i pietruszka w domku? O Dill zostało powiedziane, ale to pietruszki teraz idzie dalej. Korzyści z roślin zielonych w tym, że jest skromny na światło. Jest bezpieczny sadzić pietruszkę w cieniu. Jednak na ziemi pod słońcem pędy wyrastają trochę wcześniej.

Pierwszym krokiem jest umieszczenie kultury na nasionach wilgotnej gazy, który jest rozłożony na płaskim przedmiotem i umieścić je w ciągu 3-5 dni. Wtedy, gdy zaczynają pojawiać się kiełki należy sadzić je w ziemi.

Proces wysiewu pietruszka

Jak sadzić koper i pietruszka w kraju, jeśli celem jest, aby uzyskać dobre plony? O wszystkim koper jest już znany, a teraz więcej o pietruszki.

Grunt musi być przygotowana wcześniej przed sadzenia nasion. Ostrożnie chwastów chwasty, aż do ziemi i rozbić grudki. Tworzenie głębokość toru 2 cm, zachowując odległość między nimi wynosi około 10 cm. Lepiej zadbać o to wcześniej, dodać nawóz do gleby w upadku. Na wiosnę, można dodać potasu i kompost fosforu, mocznik i azotan amonu.

Nasion kopru , pietruszka wygrzewania ewentualnie mogą być sadzone w ziemi i wysuszyć. Ale w tym przypadku pietruszki kiełkują znacznie później.

Po zakończeniu całego procesu z docelowej pokrycie siedzenia folii polietylenowej pożądane uprawy. Będzie to chronić sadzonki z przystawki zimne. Jest to obowiązkowe, wymagane do wody łóżka z kulturą, zwłaszcza przy suchej pogodzie.

Pietruszka i koper w domu

Nie wszyscy mają działkach do produkcji roślin warzywnych na ich kulturę i zieleni. Ale parapecie w mieszkaniu dla każdego. Jest to idealne miejsce, gdzie można uprawiać rośliny. Będzie to wymagać:

 • pojemniki z tworzywa sztucznego lub gliny objętość doniczki;
 • odpowiednia gleba – mieszanina piasku, ziemi ogrodowej, torfu i trocin w równych częściach (można kupić specjalną ziemię do sadzenia);
 • Lampy dla domu oświetlenie ogrodu;
 • folia polietylenowa (aby stworzyć efekt cieplarniany).

Jak Grow koper i pietruszka?

W domu, sadzić kultura jest bardzo proste, ale dobry pomysł, aby zapoznać się z niektórych odmian roślin przed sadzeniem. Najpierw trzeba wiedzieć, jakie są różne odmiany koperkiem:

 • wczesnego dojrzewania (Gribovsky, Grenadierów) – zebrać już 35 dni po pierwszych kiełków;
 • Połowy (Aelita, Richelieu) – te odmiany produkować więcej liści i bardzo zielone, uprawy mogą być zbierane 40-45 dni po kiełkowania;
 • późno-(Salut, Kibray) – stworzyć luksusowy i aromatyczne zioła, te odmiany mają zwiększoną ilość składników odżywczych.

Sposób sadzenia

Jak siać koper i pietruszka? O pietruszki omówione później. Po pierwsze, nasiona należy umieścić w ciepłej wodzie na jeden dzień, który powinien być aktualizowana co 6 godzin. Potem trzeba być lekko suche i natychmiast rozproszyć wystarczy być zasilane z glebą.

Nasiona roślin kopru powinien złoża 15 cm, wstępnie uformowanych zagłębień lub po prostu w ziemi, górna warstwa prisypaya podłoża 2 cm. W celu wymaganego do pokrycia polietylen ogrodzie domu i usunąć go przez tydzień w ciemnym miejscu, gdzie temperatura nie jest mniejsza niż ± 20 stopni.

kultura opieki

Siewu koper i pietruszka wymaga pewnej wiedzy o materii. Że konieczne jest koperkiem:

 • wystarczającą ilość wilgoci (stale podlewane, zwłaszcza podczas kiełkowania nasion);
 • doprowadzanie złożonych nawozów mineralnych (zapłodniona masę należy raz na dwa tygodnie po płukania);
 • Temperatura (najkorzystniejszy dla kopru – wynosi od +18 do + 21 stopni).

rośnie pietruszka

Pietruszka jak koper, może również rozwijać się bez problemów w domu. Występuje w dwóch odmianach: korzeń (jego korzenie są wykorzystywane w kuchni, przygotowanie ich herbat leczniczych) i arkusze (dla pachnącej i pięknej zieleni tabeli).

Jakie są różne odmiany roślin:

 • główny (Berlin, cukrzyca i Urozhainy) – to wczesne dojrzewanie odmian, jak i późnej dojrzewanie, nadają się do długiej ochrony i suszenie;
 • Arkusz (Hercules, Kudryashka Syu i Esmeralda) – są one hodowane ze względu na pachnące i bujnej roślinności.

Liści pietruszki liście ma dwie odmiany: kręcone i proste (są spektakularne podczas dokonywania naczynia). Zerwane liście długo zachowują swoją świeżość i smak, i nie żółkną przez prawie tydzień. Zielonych liściastych po ścięciu odrastają bardzo szybko.

Jak przygotować nasiona i je sadzić?

Aby rozpocząć z mokrą gazą lub tkaniny bawełnianej w wrzącej wody i umieścić w niej nasiona. Następnie gazy zawinąć w pergamin i umieścić w chłodnym miejscu. Nasiona powinny być tam tydzień. Trzeba codziennie, namoczyć szmatkę i zachwiania nasiona. Tydzień później, że są gotowe do sadzenia w gruncie.

Jak siać koper i pietruszka w kontenerze? Pro koper wspomniano powyżej, ale siać pietruszka wymaga głębokość 0,5 cm oraz posypać na warstwę ziemi. Następnie pokrywę pojemnika z polietylenu i skóry w ciemnym i chłodnym miejscu. Sama ziemia musi być pokryta tkaniną zwilżoną w wodzie i uzupełnić podlewanie co 2-3 dni.

Na nasiona należy postrzegać codzienne nawilżanie je z pistoletu i wietrzenia. Po trzech dniach powinna wzrosnąć pierwsze kiełki. Teraz można zdjąć gazę i przenoszenie pojemnika na parapecie, gdzie jest dużo światła. Powinno być jak młoda pietruszka wodą można częściej rozpylany. Młode pędy wymagane cienką, pozostawiając w odległości nie mniejszej niż 4 cm między nimi.

pielęgnacja pietruszka

Siew koperku i pietruszki, a za nimi nie są tak łatwe do utrzymania, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Co można teraz powiedzieć o pietruszka? Co ona podoba? Istnieją pewne wymagania dotyczące jej opieką:

 • rzadkie podlewanie (co 3-4 dni), to jest nie do przyjęcia, gdy gleba wysycha czy też mokry;
 • superfosfaty roztwór zasilający (litr 5 g na 1 wrzącej wody) wytwarzania raz w miesiącu;
 • temperatura najlepiej – od +22 do + 24 ° (pietruszka i nie tolerują przeciągi).