567 Shares 1641 views

Początkujący artyści: jak zrobić sztalugi z rękami

Ci, którzy uwielbia rysować obrazy czasochłonne i dość duże, często wybierane na charakter farby i płótna lub papieru. Bez wątpienia artystą, nawet początkujący, musisz mieć sztalugi. To urządzenie jest bardzo wygodne, aby malować piękne i miłe pracy. Sztalugi jest po prostu niezbędna dla artysty, ale w specjalistycznych warsztatach to coś kosztuje niewspółmiernie kosztowne. Ponieważ jego konstrukcja jest bardzo prosta, jest to łatwe do wykonania sztalugi z rękami. To nie musi być wysoko wykwalifikowanych cieśli, tylko trzeba mieć pod ręką niezbędne narzędzia i materiały, a są to:

– arkusz sklejki o grubości 100h60sm 3-4 mm;

– cztery belki drewniane 6h2sm grubości i długości 2 m;

– kilka śrub, gwoździ, a nie dwie pętle;

– układanka dla drewna;

– papier ścierny i plików;

– młot.

I teraz rozważyć bardziej szczegółowo jak zrobić sztalugi z rękami. Więc przygotować desek i sklejki. Pamiętaj, że robisz to dla siebie samą konstrukcję, więc próbują dopasować proporcje tak, że czujesz się komfortowo. Standardowa sztaluga normalnie ma wysokość w 150-170sm, to wystarczy, aby móc cieszyć się produkt dla dorosłych, dość wysoki mężczyzna. Także zdecydować, jak masz zamiar malować – w pozycji stojącej lub siedzącej, jak powyższe wymiary są przeznaczone do „siedzącego” sztalugach.

Teraz, aby sztalugi z rąk, trzeba dokonać główne elementy przyszłego projektu, a pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić – to nogi. Przygotowane przez kraty odciąć proste, równe długości, cztery kawałki. W ten sam sposób zrobili do mocowania nóg. Najlepiej jest być nieco dłuższy niż szerokość arkusza sklejki. Blanks trzeba wstępnie szlifowane papierem ściernym. Nie jest konieczne, aby wyjaśnić, że jeśli tego nie zrobisz, szanse pojechać sobie drzazgę. Wszelkie przetwarzanie części, które trzeba zrobić przed rozpoczęciem montażu konstrukcji, w przeciwnym razie proces szlifowania jest bardzo niewygodne, a już bardzo energochłonny.

Kontynuując, aby sztalugi z rękami, nogi potrzebują dobrego uszczelnienia. Odbywa się to za pomocą Chopyk. Są one wykonane z suchego drewna i mają 2-2,2sm średnicy. Dwa Czop powinna być nieco większa niż szerokość forniru (są zamocowane na dolnej części nogi) i wyregulować dwa „na oko”, mierzenia pożądanej odległości między nogami u góry. Mocowanie w dwóch miejscach, aby projekt bardziej wytrzymałe. Wytwarzania sztalugi z rękami, trochę zwykłej działalności gospodarczej i zrobić wiertła dwa małe, około 2 cm średnicy, otwory w nogach z tych miejsc, gdzie planowana jest instalacja do montażu. Idealnie Chopyk powinien jechać w otworze z zastosowaniem siły. Tak, że projekt był jeszcze silniejszy, można smarować ustalania kleju.

Jeśli dokonujesz sztalugi z rękami, zebrane razem, aby nie zrobić projekt składany, wszystkie szczegóły można uszczelnić zwykłe paznokcie, ale jest lepiej, że produkt ewolucji, więc zajmuje mniej miejsca przy przechowywaniu. Teraz, kiedy dwie pary nóg są gotowe, muszą wiązać się ze sobą. Odbywa się to za pomocą pętli. Są one ustawione na 5 cali od krawędzi szyn. Pętli synchronizacji poprzecznego szyny za pomocą śrub. Dwie przednie nogi trzeba instalować szyn krzyż, który jest przybity do arkusza sklejki. Można go również przymocować za pomocą śrub. W celu zaprojektowania dobrze odporne na uszkodzenia mechaniczne, temperaturę i znosić coraz wilgoci, powinien być traktowany z farby lub lakieru. To również daje produkt bardziej estetyczny wygląd.

To wszystko, co pozostało do sztalug do całkowitego wyschnięcia, a można bezpiecznie przystąpić do hobby. Po narysowaniu znacznie wygodniejsze dla nich niż dla tabeli, jak również, zawsze można po prostu iść i patrzeć na swoją pracę z dystansu. To pozwala zobaczyć jakieś rozbieżności w postać, która nigdy nie pozwoli się, rysując tabeli.