215 Shares 2460 views

Kiedy i jak schronienie w zimie winogron?

Począwszy od lokatorów waha się pokrycie winogron. Prace te powinny być prowadzone w obszarach, gdzie mrozy są 15 stopni i powyżej. Często ogrodnicy nie wiem jak zrobić to lepiej. Wstępie, że nie wszystkie winogrona wymagają schronienie zimą. Na przykład, stare odmiany Isabella Lydia i nie można izolować. Jeśli to możliwe, winorośl musi schylić się na ziemię, a temperatury w dół do 35 stopni nie boją.


Mniej odmiany odporne na mróz trzeba pokryć. Do winorośli przezimował dobrze, musi przygotować się na mróz. Vine muszą mieć czas, aby dobrze dojrzeć. Krzewy nie można przeciążać żniwa; jesień wykonane potażu nawozu, podlewanie czas zatrzymania.

winorośle może wytrzymać znacznie więcej niż mrozy korzeni, co w bezśnieżne zimy zamrażać i 7 stopni poniżej zera. Dlatego bardzo ważne jest, aby pokryć korzenie winorośli. I ziemia powinna być podjęta nie obok krzaka, a w odległości nie mniejszej niż metr. Gorzej tolerować zamrażania niedojrzały młodych krzewów.

Kolejna kwestia dotyczy wielu ogrodników, gdy winogrona schronienie? Doświadczony lokatorzy powinni wykonywać pracę po wystąpieniu 5-6 stopni mrozu kiedy winorośl mają czas do utwardzenia i dobrze przygotować się do zimy. Ponadto, istnieje możliwość, że mały zamrażanie przemian z roztopów i opadów, mają negatywny wpływ na winorośli zawinięta zbyt wcześnie, co może poprze.

Jeśli mróz nie przychodzi na początku listopada, w połowie miesiąca winogron koniecznie ukryć, bo w każdej chwili mogą być silne mrozy. Wielu ogrodników nie może zdecydować, co do schroniska dla winogron zimowym. To zależy od sposobu, który wybrać.

Można ukryć winogrona na trzy główne sposoby:

  • grudek;
  • częściowy pokrywy;
  • Łączna ukrycia.

W każdym przypadku winorośli musi być zabezpieczona przed choroby i pasożyty. Spud młode rośliny. Dorosłych krzewów Hilling wykonane tylko w południowych regionach. Bush jest wypełniona ziemi kopca. Jest to prosty sposób na ochronę przed zimnem winogron. Jak ukryć? Młode krzewy są pokryte plastikowych butelkach bez pokrywek, a następnie ze wszystkich stron pokrytych ziemią.

Częściowa osłona nie chroni przed silnym mrozem, gdyż tylko górna pokryta ziemi, przygnieciony do ziemi, część korony, reszta ukrywa improwizowanych materiałów. Pokrywa dla winogron zimowym całkowicie? W dużych gospodarstwach agro winorośle są zawarte w przygotowanym wykopie i górna pokryta ziemią. W małych ogrodach przydomowych, metoda ta jest rzadko stosowana.

Jak ukryć go w podmiejskim otoczeniu? Aby rozpocząć, należy skontrolować winorośl, pozostawiając tylko dobrze dojrzałe pędy. Te pędy powinno być więcej niż 10 nerki usunąć pozostałe. Winorośle delikatnie skojarzyć w pęczek, tak będzie łatwiej schować.

Ważne jest, aby wyeliminować kontakt winorośli z ziemi, więc ona umieszczona pod deski, łupków i innych materiałów. Stawia winorośli i lekko prishpilivayut na ziemię. Teraz bardzo ważny punkt: schronisko dla winogron zimowym, z jakiego materiału wybrać?

W tym celu można użyć starych rzeczy: dywany, koce, konopie. Zwykle na wiosnę, po użyciu, są one starannie złożone i przechowywane aż do jesieni. Schronienie być ostrożnym, aby nie uszkodzić nerki. Na szczycie tej konstrukcji jest pokryta folią. Jest ważne, aby pozostawić w filmie kończy się luki, które nie soprel winogrona.

Następnie folia jest dociskana do ziemi, koperta kilka barów i pokryte ziemią. Jeśli nie można zginać winorośl na ziemię, można po prostu zawinąć go i dołączyć do łuku. Ale jest to absolutnie konieczne, aby ukryć korzenie winorośli.

Innym dobrym sposobem na decyzję o schronienie dla winogron zimowym. Małe krzewy wylewa suche liście i umieścić na górze lub łupków pokładzie arkuszu.

Wiele zależy od tego, jak przezimował winorośli. Jeśli poprawnie będzie chronić winogrona, lato, będzie dziękuję obfity plon.