461 Shares 9078 views

Eleganckie storczyki. Jak dbać o tych tropikalnych kwiatów prawo w domu?

Orchid – łagodny, często kapryśna i wymagająca od warunków uprawy roślin tropikalnych, niedawno zdobył miłość wielu ogrodników. To dlatego, Pokój ten flora może przekształcić wnętrze każdej przestrzeni życiowej z jego jasnych dużych i eleganckich kolorach.

W celu wzrostu w domu jak cud, trzeba wiedzieć na temat funkcji rosnących storczyków. Jak dbać o nią w domu, można przeczytać w tym artykule. W rzeczywistości, każdy gatunek orchidei wolą pewnych optymalnych warunków przetrzymywania, ale istnieją ogólne zasady, które powinny być przestrzegane w czasie rozwoju każdej hybrydy. Mamy nadzieję, że te wskazówki będą przydatne dla początkujących hodowców.

Zadziwiająco piękny storczyk. Jak dbać w domu dla nich?

Jeśli dopiero zaczynasz z tych pięknych roślin tropikalnych, wskazane jest, aby zakupić najmniej kapryśna pod względem rodzajów upraw: Milton, Phalaenopsis, Cattleya, Dendrobium i Cymbidium. Przy wyborze instancji, należy zwrócić uwagę nie tyle na wygląd kwiatka, ale od stanu jego systemu korzeniowego. Kiedy już kupić w kwiaciarni, i przyniósł do domu orchidei, należy wybrać najbardziej wygodne miejsce dla niej. Dla większości z najlepszych odmian będzie parapecie lub dobrze oświetlone miejsce w pobliżu okna wschodniego lub zachodniego. Pożądane jest, że pokój miał dużo miękkim, rozproszonym światłem. Jednak storczyk nie tolerują jasne palące promienie, a także słabo rośnie w cieniu. Zimą rośliny powinny być dodatkowo podkreślają specjalne lampy, zwiększając godzinach dziennych.

Storczyki: Jak opieki w domu dla nich. Ustanowienie komfortową temperaturę i wilgotność

Najbardziej korzystnymi przedstawicielami rodziny Orchidaceae temperaturze powietrza w zakresie +20 … + 25 ° C Wymagają one również różnicę pomiędzy wskaźnikami nocnych i dziennych 5 ° C. Te kwiaty nie jak zimno, w temperaturze poniżej 17 ° C uwalniają kubki, a nawet zachoruje. Od orchidea pochodzi z tropików, czują się dobrze w pomieszczeniach o stosunkowo wysokiej wilgotności powietrza (50% lub wyższa). Uważa się, że im wyższa liczba, tym lepiej rosną i kwitną roślin.

Pokój Orchid Phalaenopsis: jak dbać o nią

Ona nie znosi suche i gorące powietrze pochodzące z grzejników centralnego ogrzewania, nie jest zalecany do puli blisko akumulatora. Doświadczeni hodowcy zwiększyć wilgotność na wszystkie możliwe sposoby, w tym położyć obok kwiatu miskę z wodą i orchidea stale rozpylany za pomocą rozpylacza.

Wnętrza piękne orchidee. Jak dbać w domu (podlewania)

Jednym z sekretów rosnących storczyków jest podlewanie. Powinien być regularne i umiarkowane. Nadmierne podlewanie może poważnie uszkodzić roślinę, przyczyniając się do zgnilizny korzeni. Niezupełnego napełnienia nie jest tak niebezpieczna jak epifity może dostać wilgoci przez liście i korzenie napowietrzne bezpośrednio z powietrza. Niemniej jednak, nie jest konieczne przeprowadzenie storczyka „siłę”, jest pożądane, aby stosować w ustalonym trybie zwilżanie podłoża.
Latem rośliny podlewać częściej niż w zimie. Pomiędzy zwilżonym podłożem musi mieć czas do wyschnięcia. Aby użyć miękkość ciepła czystej wody. Są dwie metody nawadniania: zanurzenie i zwilżanie podłoża z konewka. Jeśli używasz drugą opcję, należy unikać kontaktu z kroplami wody w kątach liści i łodyg kwiatowych. Po zwilżeniu całego substratu mieć dodatkowo, w celu odwodnienia przez otwory w puli. Podlewania przez zanurzenie wymaga umieszczenia doniczki z kwiatu w zbiorniku z wodą. Po impregnacji storczyków glebę pozostawia się w spoczynku do odprowadzania nadmiaru cieczy. Wskazane jest, aby przeprowadzić wszystkie „uzdatnianie wody” w godzinach porannych, w tym natryskiwania.

Orchid: jak dbać? domy propagacji

W domu, storczyk można rozcieńczać na kilka sposobów, a mianowicie, sadzonek, kłączy i podzielenie kibicowania dzieci powietrznych. Najwygodniejszym drugi wybór. Procedura ta jest wykonywana w pierwszym okresie sprężyny i obejmuje silne pociągnięcie dorosłych storczyków z naczynia, oczyszczając ją z korzeni ze starego podłoża i oddzielając je za pomocą ostrego noża na kilka części. Po przetworzeniu węgiel powstałe fragmenty cięcia są osadzone na nowych pojemników.