101 Shares 9345 views

Ścieżki ogrodowe własnymi rękami z niskich kosztów materiałów pod ręką. Przykłady konstrukcji, wymiarów, zdjęcia

Pierwszą rzeczą, którą zwykle zwracać uwagę na tych, którzy przekroczyli bramę gruntów podmiejskich lub prywatnej ziemi, tej ścieżki w ogrodzie.

konieczność przesiedlenia

Zapewnia on nie tylko estetyczny wygląd krajobrazu, ale również pozwala na wygodne korzystanie terytorium. To nie zawsze jest przyjemne chodzić na trawie, mokre od deszczu lub glebach gliniastych. Chodniki ręce przy niewielkim wysiłku mogą być wykonane z łatwością. Ale najpierw trzeba określić cechy strukturalne tego pierwiastka.

gatunek

W różnych miejscach można znaleźć wszystkie rodzaje odmian, w oparciu o utwory – z różnych materiałów. Jeśli mówimy o ścieżkach ogrodowych, są naturalną częścią terytorium. Nie są one specjalnie zaplanowany – zazwyczaj po prostu ubita dół lub zagęścić za pomocą maszyn ogrodowych. Jeśli nie zdecydujesz się ścieżek ogrodowych własnymi rękami, formy, które mogą być bardzo zróżnicowane, i po prostu opuścić deptane ścieżkę, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie swoje minusy. Wśród nich są powstawanie błota po ulewnym deszczu, wzrost chwastów i stałych kałuże. Dlatego ten element może być używany tylko tymczasowo. Jeśli chcesz, szlak może być udoskonalone tak, aby krawędzie ułożone kamienie, krawężników lub płyt chodnikowych, które pozostały z przestrzeni układania na parking.

baza pasy

Jeśli będzie ustatkować ścieżek ogrodowych własnymi rękami, przy niewielkim wysiłku możliwe jest przeprowadzenie tych prac. Aby to zrobić, jakiś ścieżek uaktualniania opisany powyżej. Na początkowym etapie widzi wykop, którego głębokość wynosi 100 milimetrów. Na dnie należy określić geowłókninę, gęstość, która wynosi 150 gramów na metr kwadratowy. Boca tkanina może poprawić taśmę krawężnika. Teraz, w trakcie będzie otoczaki, żwir, marmurowe frytki lub żwiru, w zależności od tego, co masz dostępne po zakończeniu budowy domu. Jednym z takich materiałów jest konieczne, aby wypełnić dno. Jeśli opcja ta może wydawać się zbyt proste, to może być umieszczone na powierzchni płyty z kamienia naturalnego lub betonu, które mogą być ułożone w sposób uporządkowany lub chaotyczny. W celu zapewnienia łatwości przemieszczania płyta musi być zagłębiona w wypełnienie. Tak więc, te materiały muszą być ostatecznie na tym samym poziomie z podłożem.

zalane tory

Jeśli chcesz ułożyć ścieżki ogrodowe z rękami przy niskich kosztach, konieczne jest, aby myśleć o tym, co obciążenie ulegnie powierzchni podczas pracy. Jeśli są imponujące, powłoka jest ważne, aby najbardziej trwałe. W tym przypadku podstawa powinna być beton, natomiast powierzchnia zostać wprowadzone elementy dekoracyjne w postaci kamienia naturalnego płytek chodnikowych lub kostki brukowej. Dobrze, jeśli stały się dostępne wszystkie z tych materiałów, to wyeliminować zakupu nowego pokrycia i uwolnić wyobraźnię. W rezultacie powierzchnia przekroju nabędzie naturalny wygląd. Najlepszy zakład regeneracji manipulować tak, że powierzchnia powyżej ziemi wzrosła do 70 milimetrów. Ma to na celu zapobieganie erozji osadu osadu gleby.

Produkcja drewna toru spillitu

Jeśli chcesz wyposażyć ogród ścieżki własnymi rękami ze ściętego drzewa, uczyni to ścieżka fiskalna i bardziej atrakcyjny wygląd. Dziś takie podejście jest uważane za bardzo popularne. Ponadto Spila można użyć kawałki drewna. Jeśli masz do pracy w warunkach suchego klimatu, to dopuszczalne jest stosowanie nie tylko kawałki drewna, ale również grube deski, które mogą być zakupione przy niskich kosztach w ciągu przechowywać materiałów budowlanych. Jest to najlepiej zdecydować się na twardej skale. Do pracy niezbędnej do wytworzenia segmentów o jednakowej długości, liczba ta może być równa 100 cm. Szerokość oraz grubość powinna być równa 30 do 20 cm, odpowiednio. Dalej obrabiany położył się na piasku lub żwiru.

Cechy dzieła

Jeśli się tej technologii ścieżek ogrodowych własnymi rękami, należy brać pod uwagę opinie wcześniej. Zwierzęta mistrzowskie podkreślić, że podczas korzystania z barów oleju opałowego do traktowany lub specjalną substancję, która jest w stanie chronić materiał przed działaniem wilgoci i zgnilizny. Na tej samej powierzchni do podziemnego baru może być stosowana do płynnego asfaltu, w niektórych przypadkach, zamiast tradycyjnego piasek osiada szkolenia. Jeśli użytkownik zdecyduje się użyć w takiej powłoki kombinowanego, zaleca się, aby rozpocząć proces i przeprowadzić jesienią, to dlatego, że w zimie jest osiadanie, dzięki temu będzie można osiągnąć naturalne zagęszczenie.

Jeśli obszar spadła starych drzew, niektóre z nich można zrobić świetny utwór. Chodniki ręce przy niskich kosztach mogą być utworzone. W tym celu trzeba piłować pnie w oddzielnych częściach, a uzyskane elementy, które będą stanowić piła ma być stosowany podczas manipulacji. Równie dobrze ten zewnętrzny element będzie rozejrzeć klombów lub wokół trawnika. Papier może być stosowany nie tylko grube pnie, ale także ogromne gałęzie. Spila utworzone z nich, to będzie możliwe do wypełnienia dużych elementów. Jeśli zdecydujesz się zrobić ścieżek ogrodowych z rękami przy niskich kosztach, wymiary tych elementów muszą być przemyślane wcześniej. Jednak ważne jest, aby nadal i technologie. W celu przedłużenia okresu przydatności do spożycia produktów z drewna ze wszystkich stron jest traktowana gorącym oleju lnianego. Procedura ta powinna być przeprowadzona na dwa sposoby. Pomiędzy Spili a ziemią jest konieczne ustalenie materiału geotekstylnego, który czasami jest zastąpiony przez polietylenu.

Budowa toru płyt chodnikowych

Dość często właściciele prywatnych domów i kraju kostki brukowej po uzgodnieniu miejsca parkingowe dla samochodu. W celu skorzystania z farmy dowolny materiał zalezhivanie wyłączając je w stodole, można korzystać z tych produktów do aranżacji funkcjonalnego ścieżki w ogrodzie. Do pracy należy przygotować drewniany młotek, kołki, poziom budynku, grabie, wąż ogrodowy, ręcznie manipulowania gumowego młotka, kielni, Sznur, miotłę, a kanał.

W tym przykładzie używana kostki brukowej, których grubość wynosi 50 do 60 mm. Może to być wykorzystywane do tych celów krawężnik, co dodatkowo uszlachetnić ścieżkę wygląd. Przygotować tłuczeń, którego część może wynosić od 20 do 50 milimetrów. Jest też dość często pozostaje po etapie budowy.

Chodniki ręce z materiałów złomu, które zdjęcia są prezentowane w artykule produkowany przy użyciu suchej mieszanki budowlane tynku, który może być zastąpiony przez marki cementu M400 lub M500. Potrzebujesz geowłókniny i piasku.

Technologia pracy

W pierwszym etapie konieczne jest przeprowadzenie planowania. Polega ona na stworzenie systemu, określenie sposobu układania i kształtu zorientowali produktów. W następnym kroku należy wykonać układ. Jeśli chcesz, aby zapewnić prawidłowe fałdowanie, będzie ważny do przeprowadzenia tych działań z najwyższą precyzją. Aby to zrobić, należy użyć liny, taśmy i kołków.

Ścieżki ogrodowe z rękami z materiałów złomu, których zdjęcia są prezentowane w tym artykule są wytwarzane przy użyciu narzędzi do układu, to będzie określić granice przyszłej ścieżki poprawnie. Po oznaczeniu zakończeniu podstawa powinna być przygotowany. Aby to zrobić, należy odciąć grunt do głębokości 20 cm. Jeżeli gleba jest glina, może być wymagany drenaż.

W następnym kroku, żwiru lub piasku poduszce. To musi wypełnić i wylewka betonowa. Między żwiru i piasku określone geowłókniny, który pozwala, aby projektować bardziej wytrzymałe. Gdy rozwija się chodniki rąk z materiałów na strony, to, przy użyciu płytek brukowych należy położyć górną warstwę, która składa się z mieszaniny suchych zapraw. Jest możliwe, aby przygotować się przy użyciu cementu i piasku. Warstwę Mieszanina powinna mieć grubość w zakresie od 4 cm. A, równej powierzchni za pomocą otwartego U prowizji.

Układanie płytek

Podczas instalacji nawierzchni produkty muszą odejść od ciebie, co zapobiegnie uszkodzeniu ustanowione zasady. Produkty muszą być wyposażone w najbardziej ciasno szczelina między nimi musi być równa 2 milimetrów. Każdy produkt powinien być ubita z drewnianym młotkiem. Kiedy produkowane chodników z ich rąk, takie elementy kształt obszaru krajobrazu mogą być bardzo zróżnicowane. Jednakże, powierzchnia musi być ustawiona na warstwie konstrukcji. należy użyć gumowego młotka, aby dopasować poszczególne elementy. Po pierwsze, należy użyć całego artykułu, muszą być ustanowione tylko po brakujących przedmiotów.

Utwór wykonany z betonu

Jeśli chcesz, aby rozłożyć ścieżek ogrodowych własnymi rękami przy niskich kosztach betonu, przygotowanie bazy powinna być przeprowadzona zgodnie z wyżej opisanej technologii. Jednak po instalacji, należy zainstalować poduszki deskowań i kształtek łóżko. Następny jest konkretnym rozwiązaniem odlewania, a także wyrównanie jej powierzchni. W procesie suszenia konieczne jest pokrycie monolitu mokro juta i podlewano codziennie. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tych utworów, których budowa została przeprowadzona w czasie upałów.

Ścieżka z butelek plastikowych

Mogą one być przeprowadzane ścieżek ogrodowych z rękami z plastikowych butelek. Aby to zrobić, należy wybrać technologię, która została opisana powyżej. Mówimy o drewna Spili. Proces pozostaje taki sam, ale pojemniki z tworzyw sztucznych będą stosowane zamiast drewna, które są zainstalowane na głowie. W efekcie, tor można uzyskać bardzo wyjątkowy wygląd.