227 Shares 4474 views

Jak Knit węzły Grapevine?

Możliwość zawiązać węzły linowe konieczne jest nie tylko dla turystów. Grapevine sęki, tkactwo, bezpośrednie i wsparcie mogą być przydatne w życiu codziennym. W czasie podróży, może trzeba wyczyścić tymczasowe przeprawy, użyj mocowania liny do podnoszenia lub opuszczania ludzi i ładunków. Specjalnie szczelnie zamknąć torbę łatwo, jeśli turysta wie, jak dopasować węzeł.

Winorośl, bezpośredni, bowline, morze, wędkarstwo

W miejscu, gdzie podłączony, uwikłany w szczególny sposób końcach linii rybackie, liny, liny, zwany węzeł. Podstawowa kwota więzadeł wymyślić żeglarzy. Istnieje ponad 4000. Łączy się z liny na każdą okazję. Wspinaczy i turystów specjalną aplikacją stwierdzono kilkadziesiąt tej odmiany. Podróżujący z wykorzystaniem tych minimalna zużywają się liny, utrzymać twierdzę, nie odpocząć w sposób losowy. Wraz z tą jakością jest traktowane jako lekkim obciążeniem po wybuchu.

W zależności od celów praktycznych jednostki dzielą się na kilka typów:

 • chwytania;
 • amortyzacja;
 • zależnym.

Ponadto, konieczne jest, aby wiedzieć, że dla identycznych związki stosuje się bezpośrednio lub w przeciwnym, lub tkania Grapevine (jak Knit – poniżej) w miejsc grubości. Do zacumowania pętle i nezatyagivayuschihsya zrobić prosty i austriackiego dyrygenta, osiem, dziewięć. Miejsca te są dobre dla stowarzyszenia turystycznego w jednym łańcuchu.

Musi być przymocowana do wspornika lub drzewo? Tkania pętlę, a Bowline lub dzianiny strzemię. Końce liniowego różnej grubości połączone naukowe połączone za pomocą nić Ariadny lub rogu szotowego-bram. winorośl węzły są jednakowo odpowiednie w tych przypadkach. Ponadto, im większa różnica wymiarów, wytrzymałość liny uchwycić.

Pomocnicza i sterowanie: co to jest i dlaczego?

Wśród nich, odmiany wykorzystywane przez turystów tylko 6-8 opcji. Niektóre ze związków przesuwać nowoczesnych lin syntetycznych. Niektóre jednostki są przestarzałe, a turyści zastąpili ich zmodyfikowane i silniejszy.

Węzeł winorośl których historii nadal powszechnie stosowane jako środek wiążący w tej samej grubości liny, o różnych średnicach. Aby oszczędzać połączeń zaufanie końców roboczych od lin wiązane dalej „Print Control”. Tak zwane dodatkowe guzki, luźne mocowania lin krawędzi. Taka metoda dodaje niezawodnego mocowania, co jest ważne w dużych wysokościach górskich przejściach. węzły sterujące dzianiny wzdłuż wszystkich głównych urządzeń. Jednak dwukrotnie tkactwo i rybołówstwa nie wymagają dodatkowych środków bezpieczeństwa.

Pomocnicze lub specjalne strony dla turystów są samoubezpieczenia w działaniach ratowniczych podczas podnoszenia, opuszczania, niosąc ładunek. „Grzałkę” jest stałe z naczyń szyjnych transportu lub umieszczania w rzece (na napój chłodzenia). Znakowanie węzły stanowią końce liny.

Co zmniejsza wytrzymałość liny?

Nie można używać kabla bez jednego węzła. Ale jest to niezbędne do prowadzenia co najmniej jeden węzeł turystyczny (Grapevine lub inny) jako siła lina jest nieznacznie zmniejszona. Jest to w wyniku zmian napięcia na zakrętach oraz odcinając część włókien w stawach. I po zamrożeniu lub wilgotne włókna wpływać na sznurkiem kryształów lodu. Podczas obciążenia na zakrętach i pętle siły są rozłożone nierównomiernie, niektóre większe naprężenie przędzy, inne – mniej. Występujące siły we włóknach poprzecznych zagięć tworzyć dodatkowe, niepotrzebne obciążenie dla prostych odcinków liny. Wpływ niektórych węzłów zmniejsza wytrzymałość liny 35-60%. Pomimo tej funkcji, wszelkie więzi, w tym węzły Grapevine nie zmieniają podstawowych cech dynamicznych wspinaczki lasso.

Jak utrzymać iw razie potrzeby oczyścić liny?

Oprócz praktycznych umiejętności węzłów dziewiarskich ważne jest, aby utrzymać sprzęt i dbać o linach. Doświadczeni turyści zwracają wystarczającej uwagi do czyszczenia i pakowania swoich „pomocników” w wejście na szczyt. Pierwszą rzeczą do zrobienia, od czasu do czasu – to myć ręcznie w ciepłej wodzie z mydłem. Najlepiej suszyć w cieniu na wietrze. Liny Store, rozprzestrzenia grubym dnem szmatką lub górę, w miejscu, w którym urządzenie nie jest zagrożona ze skażeniem chemicznym, piasku lub ziemi.

Przed kolejnym kampania powinna być starannie sprawdzić integralność lin, bez uszkodzeń. Ważne jest, aby pamiętać, że stan może pogorszyć ogrzewanie liny z górki lub otarcia się o skały.

Zalety w urządzeniu licznika

Jak zawiązać węzeł w Grapevine? To jest czasami nazywane „double rybacki”, czasami – „double-tkackie”. Co on tak lubi turystów na wspinaczkę? Należy zauważyć, że metoda ta jest jednym z najbardziej trwałe. Stosując ten związek, możliwe jest splatać końce pasów płaskich. Mocowanie asekuracji liniowych, pętle – szelki, aplikację do łączenia różnych przewodów toru – wszelkimi dostępnymi dwoma węzłami.

nie ma potrzeby, aby uprzęże zespoły Korzystanie greptvayna. To przyczynia się do większego bezpieczeństwa turystów, więc oszczędza czas i długość liny. Inną ważną cechą jest uważany za minimalny wpływ na linach osłabienia stracił około 6% siły. Czynnik ten nie jest dostępny dla innych węzłów, takich wytrzymałościowych.

terminologia turystyka specyficzne

Aby uzyskać więcej wgląd w interesujące i użyteczne sznurów połączeniowych proces, listy podstawowych i standardowych notacji pętle i wszystkie przejścia. tak więc:

 • zwany stałym głównym lub leżącej wolny koniec liny, na których odbywa oplatania;
 • pracuje lub pracuje – jest, aby przenieść część liny;
 • otwartej pętli – nie przecina, złożone w pół kawałka przędzy;
 • kalyshkoy zwana zamknięta, odwrócona zginania na liny;
 • Naczepy osprzęt dziania zaczyna wszystkich znanych konwencjonalnych węzła domowego;
 • run-out – obsługuje lub obwód drzewa rozkrzyżował;
 • Schlag nazywa uchwycenia liny obiekt pełny obrót (360 *), w którym końce „wygląd” liny na przeciwnej stronie;
 • polushtyk – podnoszącą na wsparciu, po skrzyżowaniu końca jego pionowej liny (bez gwintowania pętli).

Sekwencja tkania podwójnego, otrzymując związek

Grapevine jak robić na drutach? Węzeł składa się z naczep załączników, które są na przemian wiązanych końce liny. Początkowo tam, wobec siebie są umieszczone końce liny. Jedno podwójne sznurka splatają obu (co dwa Schlag) przewleczony przez pędu otrzymanego helisy i dokładnie. Na drugim końcu robi to samo. Następnie należy wyciągnąć dwa ciągi w różnych kierunkach, aby zakończyć zbieżność dokręcone naczepy załączników. długość robocza tylna musi być równa 12-20 cm. Te węzły sterujące nie są wymagane połączenie i dokręca się tak silnie z obciążeniem.

Jeśli chcesz rozpocząć przechwytywanie podwójnego rybaka, w pre-rozrywane węzły w różnych kierunkach. To sprawia, że to trudne, ale nie niemożliwe. Następnie odpocząć i uwolnić jedną część. Po wyciągnięciu z liną z drugiego naczep załączników, łatwo rozwikłać.

Jak szybko nauczyć się zawiązać węzeł (Grapevine zdjęciami i porady)?

Zdarza się, że turysta powinien zostać ustalony lin w ekstremalnych warunkach. Musimy szybkość i dobre umiejętności praktyczne. Jeśli powiesić na ubezpieczenia lub trudno utrzymać równowagę na lodzie skromnym miejscu każdy drugi. Ratuje „silnik” pamięć działa na którym himalaista, nie odzwierciedla, ręce przenieść mechanicznie.

Opanowanie umiejętności dynamicznych stosowanych drutach schemat Grapevine knot i jednej z następujących metod:

 1. Korzystanie z cech pamięci wzrokowej, musisz nauczyć się kolejnych rysunków i instrukcji. Powtarzane ćwiczenia w sprzedaży wiązanej „unprompted” będzie w danej sytuacji jest łatwo przywołać cały proces i odpowiedzieć na pytanie, jak zrobić węzeł Grapevine.
 2. Pamiętając o dokładnej sekwencji końców ruchu liny w trakcie prac nad praktycznym połączenia jest tworzony w umyśle właściwą kolejność działań. Jakość i szybkość zależy tylko od liczby powtórzeń.

Jeśli używasz tych dwóch metod przemian lub złożone, mózg i ręce będą uczyć się nie tylko węzły winorośl, ale inne połączenia specjalne. Instruktorzy zalecić natychmiast szkolić się do wiązania żadnych węzłów wyjechać do liny bezpieczeństwa „ogon” z nie mniej niż 5-7 cm.