165 Shares 3026 views

Ławki ogrodowe wykonane z drewna ze swoimi rąk: rysunków. Ławki z rękami z drewna i metalu

Ławki ogrodowe wykonane z drewna, wykonane własnymi rękami, może stać się doskonałym uzupełnieniem zewnętrzny obszar podmiejski. To estetyczne i wygodne w użyciu. Niektóre nabyć takie meble w odpowiednich sklepach, ale jeśli zdecydujesz się to zrobić, zdasz sobie sprawę, że aby wybrać ławę rozmiary i konstrukcja jest bardzo trudne. Z tego powodu zaleca się, aby podobny projekt na własną rękę. Instrukcje poniżej będzie przydatny jako prywatny rzemieślników domowych jak i profesjonalistów.


Przygotowanie podstawowy zestaw materiałów i narzędzi

Ławki ogrodowe z drzewa z własnymi rękami można przeprowadzić dopiero po mistrz będzie w stanie przygotować materiały i narzędzia wymienione poniżej, bez których praca byłaby niemożliwa. Tak więc, potrzeba opracowania:

 • śrubokręta;
 • wiertarka;
 • piła tarczowa, który może zastąpić podręcznik;
 • centrowanie wiertła ;
 • dłuta;
 • Szlifierka;
 • młotek;
 • ołówek;
 • kwadrat;
 • poziom;
 • ruletka.

To nie będzie w stanie zapewnić silne przywiązanie, jeśli nie używać w procesie pracy kleju do drewna. Potrzebują i starter. Ława po produkcji mogą być barwione, które muszą stosować odpowiednią kompozycję, która nie tylko uszlachetniania wygląd drewna, a także czyni go bardziej odpornym na zewnętrzne objawy. Nie zapomnij o tym poręczne i tynku. Ale w tym celu pory są zamknięte, należy zakupić związek, który przyczynia się do tego.

Zewnątrz drewniane ławki rękami należy traktować papierem ściernym, stosowanie musi być taki, który ma wielkość ziaren równą 120. Do śruby mocujące powinny być stosowane, którego długość jest równa 5 i 6,3 cm.

Przygotowanie materiału do budowy

Będą musiały przygotować cztery bary, wymiary, które są 5x10x244 cm. Jak również kilka barów o wymiarach równe 2,5x10x244 zobaczyć. Innym drewna muszą mieć wymiary równe 2,5x5x244 zobaczyć. Gdy uda Ci się przygotować wyżej wymienione elementy są niezbędne do piły mniejsze wymiary, które zostaną przedstawione poniżej. Aby to zrobić, należy użyć piły tarczowej, ale radzi sobie z pracą i ręcznie piłą, ale proces będzie nieco dłużej.

Części cięcia sklep

Ogrodowe ławki wykonane z drewna (z rękami jest całkiem możliwe, aby uczynić) będzie mieć cztery nogi, rozmiar z których każdy jest 5x10x42 cm. Będzie potrzebna i drewniane przekładki w ilości dwóch sztuk. Wielkość każdy jest 2,5h10x5,7 cm. Krawędzie ramy muszą być wykonane w dwóch egzemplarzach, z wielkością każdej 2,5x10x15 cm. Elementy dystansowe muszą być dwa (5x4h30 cm). Boca ramy (2 sztuki) powinny mieć następujące parametry: .. 2,5x4x155 patrz również potrzebują takiej samej ilości przegród w każdej klatce o wymiarach w 2,5x4x24 cm, ale podpory potrzebne piłować pięć kawałków jednakowej wielkości 2,5x5x24 cm płyt. które tworzą podstawę miejsc konstrukcji powinna być cztery, a ich wymiary wynoszą 5x10x165 cm. na koniec inna możliwość widział i krawędź płytkę w ilości dwóch części, ich wielkość powinna być równa 2,5x10x35 cm.

Zalecenia dotyczące produkcji

Przed dokonaniem ławki ogrodowe wykonane z drewna z rąk, trzeba rozważyć, czy będzie on używany w parze z każdym stole. Jest to ważne z tego powodu, że ława powinna być w harmonii z resztą mebli w ogrodzie. Sklep wyglądał w ogólnym zewnątrz, jego powierzchnia po produkcji mogą być pomalowane na ten sam kolor jak reszta mebli w ogrodzie. Po mistrz ciąć wszystkie elementy, wśród których nogi; siedzenia; Płyty pod ramką, i tak dalej. e., jest konieczna do pracy do zamiatania powierzchni wszystkich elementów, które dostarczają je z chropowatości i żetonów, stosowane, gdy jest to konieczne papier ścierny.

ławki technologii montażu

Jeśli myślisz o tym, jak zrobić ławki ogrodowe wykonane z drewna z ich rąk, to pierwszym krokiem jest przejście stopy. W procesie, mistrz powinien starać się dbać o stabilność konstrukcji. W tym celu jest on wyposażony w elementy dystansowe. Korzystanie dłuta, konieczne jest, aby zrobić w barach, które są przeznaczone do produkcji nóg, drgawek. W połączeniu z dłutem i młot do użycia. Każda noga składa się z dwóch barów, które są obsługiwane pomiędzy klejem do drewna. Ponadto, dla bardziej trwałego połączenia konieczne jest stosowanie mechanicznych elementów mocujących – śruby. Wycięcia muszą być wykonane tak, że ich głębokość była równoważna grubości nóżek bar. Następnym krokiem jest przejście do klocków montażowych, które są zainstalowane na wewnętrznej powierzchni ramion. Zatem konieczne jest zastosowanie śrub, których długość jest równa 5 cm. Dalsze szczegóły są przymocowane do kompozycji klejowej.

Mocowanie płyt do serwetek

Kiedy produkowane z drewna ogród kanapa z rękami, które rysunki są przedstawione poniżej w następnym kroku możemy przystąpić do mocowania płytek dystansowych. W tym wypadku należy stosować takie jak mocowania mechanicznego i lepiszcza. Długość śruby ma być używany, 5 cm

Pracować na rozporek i ramki

Teraz jest to możliwe, aby wzmocnić nogi ze sobą za pomocą elementów dystansowych. Należy go stosować w tych samych wkrętów i kleju. Następnie można wykonać instalację ramy. W tym celu parę prętów 155-calowych i parę płyt 24-calowe należy wzmocnić śrub i kleju. W tym przypadku, mistrz jest wymagane do korzystania kwadratowy Dølen, co zapewni prawidłowe rozmieszczenie elementów w stosunku do siebie, jak do barów. Część rozdzielająca powinna być ustawiona i po stałych śrub i kleju do dolnej krawędzi korpusu, to będzie zapewnić stabilność ramy.

Ustalające nogi i deski siedzenia

Poprzez ławki ogrodowe i ławki z drewna z ich rąk, następna faza może rozpocząć się usunąć ramkę do nóg. Teraz nie jest konieczne stosowanie śruby, którego długość wynosi 6,3 cm, mocujące dalej realizowane i klej. Instalować łączniki mechaniczne należy być bardzo ostrożnym, to wyeliminować możliwość uszkodzenia barze, który organizm może po prostu podzielone.

Aby móc poprawnie zainstalować fotelik rady, trzeba najpierw określić środek podpór, a następnie dołączyć je. Jeśli się ślepych otworów, konstrukcja siedziska mogą być instalowane oddzielnie, tylko po objęciu mocowanie do ramy. Gdy ławki ogrodowe wykonana jest z litego drewna z ich rąk, RYSUNEK rysunku, który jest przedstawiony w artykule, trzeba wykonać rowki między deskami minimum, aby upewnić się, że deski są blisko siebie.

Praca na tablicach krawędzi i wykańczania

Dopiero teraz można zrobić brzegowych desek. Muszą przykręcić wkręty do nóg konstrukcji. Ale jeśli nie ślepych otworów, będzie okazją do wzmocnienia krawędzi płyty w odległości 6 cm od tych, które są w oparciu fotela.

Ławka ogrodowa z rękami z drewna powinny być zawierane jakościowo przycięte, aby chronić jego powierzchnię przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych. Początkowo produkt będzie pozbyć się zadziorów, nie powinno być na elementach i frytki, dla których projekt powinien być dobrze wypolerowane papierem ściernym. Otwory, które pozostały po montażu łączników mechanicznych należy wypełnić skład kit. Po drewna muszą być przetwarzane kompozycji porozapolnyayuschim. To nie tylko chroni przed wilgocią, ale także suszenie z których ostatni może powodować naruszenie pierwotnych ławy rozmiarach. Na nakładce jakościowej malowania drewna wstępnie skład startera. Po jego wyschnięciu można przystąpić do pracy nad zastosowaniem farby. W tym stanie, jury powinno być pozostawione do czasu potrzebnego do suszenia, po prostu sklep może zacząć używać.

Oczywiście, świetnym rozwiązaniem jest połączenie drewna i metalu. ławki ogrodowe z rękami z metalu i drewna, aby być nie tylko estetyczne, ale również trwałe, ale aby ława wykonana ze stali, trzeba mieć umiejętności, aby korzystać z urządzenia spawalniczego.