397 Shares 2900 views

Jak przełączyć się z MTS na Vodafone? Instrukcje, taryfy, recenzje

Podczas przejścia z MTS na Vodafone można znaleźć plusy i minusy. Oczywiście są jeszcze bardziej pozytywne strony. Chociaż pakiety Vodafone są tylko cztery, a są dostępne na Ukrainie, z wyjątkiem Donbasu. Jak przełączyć się z MTS na Vodafone? Dostępne są dwie metody. Ale najpierw musisz nauczyć się wszystkiego, co to jest połączenie – Vodafone.


Prawdziwe i przyszłe plusy firmy Vodafone

Znacznie tańszy operator "Vodafone", w przeciwieństwie do MTS, będzie w roamingu. Dzisiaj jest bardziej opłacalne zadzwonienie do Ukrainy z firmy Vodafone z 26 krajów. Jeśli w roamingu MTS koszt, na przykład, 10 hrywien na minutę, a następnie Vodafone jest znacznie bardziej ekonomiczne. Ruch internetowy i połączenia z Ukrainy do innych krajów nie należą do plusów operatorów telefonii komórkowej.

Zakłada się, że operator "Vodafone" w przyszłości będzie miał znacznie mniej problemów z Internetem 3G. Taki wniosek może zostać złożony, ponieważ na europejskim terytorium prawdopodobnie zostanie zainstalowane wycofane europejskie urządzenie, od dawna założone na potrzeby 3G. Można założyć, że w związku z tym i kosztem Internetu w sieci 3G będą niższe niż w przypadku systemu MTS. Ale na pewno nie możesz powiedzieć na razie.

Dlaczego "Vodafone" ukraińskiego rynku?

To połączenie komórkowe pochodzenia brytyjskiego dosłownie wchłania ukraińskie MTS. Oczywiście zalety europejskiego operatora są oczywiste – najlepsza jakość, niż poprzednio, wprowadzenie zaawansowanych technologii. Ale niezależnie od tego, jak może się zdarzyć, że całkowity koszt taryf Vodafone ostatecznie stanie się prawdziwym europejskim, którego większość ludzi może po prostu nie być w stanie sobie pozwolić, chociaż obecnie wiele osób myśli o tym, jak przełączyć się z MTS na Vodafone. I, oczywiście, to smutne, że MTS stało się najbardziej "wstecz" wśród ukraińskich operatorów. Oznacza to, że ta relacja nie może konkurować, i byłoby logiczne, albo inwestować w jego rozwój dużo pieniędzy i czasu, lub sprzedać je do bardziej zamożnej firmy. Ostatnia decyzja prawdopodobnie wydawała się bardziej akceptowalna dla MTS.

Czy taryfy MTS zostaną teraz zmienione?

Tak, taryfy na MTS ulegną zmianie i nie jest jasne, w jakim kierunku. Choć oficjalna strona internetowa firmy twierdzi, że wszystko będzie w porządku nie tylko z jakością usług, ale także z cenami, które zgodnie z obietnicą powinny być niższe.

Z czasem Ukraina będzie w pełni "Vodafone" zamiast MTS. Dowodem na to jest również informacja na oficjalnej stronie internetowej MTS. Przede wszystkim Vodafone będzie marką internetową 3G.

Sposoby przełączania się z MTS na Vodafone

Aby przełączyć się na nowe połączenie Vodafone, zupełnie dziwnie, najłatwiej jest kupić nowy numer z nowym pakietem usług i planem taryfowym. W tym przejściu od MTS do Vodafone można zadowolić tylko taryfą RED S, ale to na pierwszy rzut oka. To tylko RED S jest już dostępny, aby przełączyć się na inne plany taryfowe, uzupełniając konto na dużą liczbę i wprowadzając polecenie USSD, które tworzy żądanie przejścia.

Ale generalnie, aby zostać abonentem Vodafone, nie musisz kupować nowego numeru. Dla tych, którzy chcą pozostać przy znanym numerze z kilku powodów, dostępne jest przejście na Vodafone za pośrednictwem żądania. Aby to zrobić, aby stać się właścicielem pakietu RED S, musisz wybrać * 730 #, aby przejść do RED M – * 750 # i przejść do RED L – * 790 #. Koszt transferu będzie odpowiednio 60, 90 i 180 hrywien. Jest to miesięczna opłata abonamentowa za każdy z powyższych planów taryfowych.

Powrót z Vodafone do MTS

Jak przełączyć się z MTS na Vodafone jest zrozumiałe. Ale jak wrócić z Vodaforn na MTS? Powrót do jakiejkolwiek stawki będzie niemożliwy. Nawet jeśli masz kartę SIM MTS. Co więcej, najbardziej prawdopodobnym skutkiem jest stopniowe przejście na Vodafone wszystkich użytkowników MTS i zastąpienie firmy przez brytyjski Vodafone.

Kiedy należy wymienić MTS na Vodafone, a kiedy?

Czy mogę przełączyć się na Vodafone z MTS, jeśli opłata abonamentowa za bieżący plan taryfowy jest taka sama? Jest to nawet konieczne. Powinieneś zdecydowanie przełączyć się na nowe połączenie, jeśli musisz często dzwonić za granicę i potrzebujesz dobrego, wysokiej jakości internetu. Vodafone ma preferencyjny dostęp do sieci.

Z drugiej strony, jeśli numer MTS nie ma opłaty abonamentowej, to nie należy go pospieszyć, aby ją zastąpić. W końcu proponowane taryfy dla Vodafone są w całości opłacane abonamentem. Tak więc, liczby bez takiej w najbliższej przyszłości będą mile widziane. Czy warto w tym przypadku przełączyć się z MTS na Vodafone? Na pewno – nie.

Również nie zmieniają MTS, a jeśli numer jest tylko dla połączeń w sieci, dobrze, jeśli opłata abonamentowa jest mniejsza niż 30 hrywien. W końcu "Vodafone" oferuje taryfy z miesięczną opłatą wynoszącą tylko 30 hrywien i powyżej, co oznacza, że podczas przenoszenia będziesz musiał zapłacić więcej. Dlatego przy wyborze – MTS lub Vodafone taryfy odgrywają bardzo dużą rolę.

Informacje o Vodafone

Po przejściu na Vodafone z MTS należy szczegółowo zbadać wszystkie taryfy, aby wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie. Trzeba też wiedzieć, że oprócz RED S, M i L istnieje również taryfa RED XS. Musisz nauczyć się rozumieć te pakiety. Ważne jest, aby zrozumieć, jak przełączyć się z MTS na Vodafone.

Bez względu na którą z tych 4 taryf abonent wybiera, połączenia z Ukrainą dla Vodafone będą bezpłatne. Pakiet "Air", który otwiera usługę Vodafone TV, jest dostępny tylko dla pakietów RED L.

Sieci społecznościowe dopuszczone na Ukrainie i wiadomości błyskawiczne WhatsApp i Viber są dostępne nieogranicznie we wszystkich pakietach z wyjątkiem RED XS. W RED XS sieci społecznościowe i komunikatory internetowe nie są oddzielone od innych sieci Internet, które w tym przypadku są przyznawane na miesiąc o 1 GB. Inne pakiety będą mogły zadowolić subskrybentów przez Internet w wysokości 4, 8 i 12 GB – odpowiednio do wzrostu opłaty abonamentowej. Operator Internetu Vodafone obsługuje zarówno 3G, jak i 2G. Przez 2 Gb Internetu, Vodafone daje abonentom bezpłatny prezent, niezależnie od podłączonej taryfy, a jeśli limit jest wyczerpany, to dla każdego kolejnego 500 Mb musisz zapłacić 500 hrywien.

Bezpłatne rozmowy do innych ukraińskich operatorów można uzyskać z dowolnej taryfy, ale liczba minut na miesiąc jest ograniczona. W przypadku RED XS w przypadku RED S-75 dla RED M-105 i RED L – 300 minut dla RED XS wynosi 60 minut. Jeśli limit zostanie przekroczony, koszt 1 minuty rozmowy z abonentem innego operatora będzie 0,25 hrywien.

Nie ma wolnych połączeń za granicą w wysokości RED XS, a zatem koszt takiego połączenia to 3 hrywien za minutę. W innych taryfach połączenia za granicą można bezpłatnie pobierać – 25, 35 i 75 minut w porządku rosnącym (S, M i L). Jeśli wydawane są bezpłatne minuty, koszt 1 minuty rozmowy na te trzy taryfy wyniesie 0,50 UAH.

Wiadomości SMS i MMS mogą być wysyłane za darmo w taryfach S, M i L. Limit liczby wysłanych wiadomości to odpowiednio 25, 70 i 150 sztuk. I XS daje 50 wiadomości miesięcznie, jeśli płacisz za tę usługę. Cena tutaj wynosi 1,50 hrywien dziennie. Jeśli przekroczono limit SMS i MMS, konieczne będzie zapłacenie dodatkowych 0,50 UAH za każdą wiadomość.

Jednocześnie nowe połączenie Vodafone zapewnia użytkownikom małe prezenty w formie bezpłatnego internetu, co stanowi akcję dla nowych abonentów RED XS i RED S. Jednocześnie dają darmowy Internet nie tylko po raz pierwszy, ale przez całe pół roku. Kolejnym plusem tego połączenia jest możliwość podłączenia dodatkowego pakietu, jeśli miesięczny koszt został już wydany. Jako nowe połączenie Vodafone (przynajmniej na razie) rozpowszechnia wielu abonentów.

Opinie klientów Vodafone

Żeby zadowolić wszystkich bez wyjątku, nikt nigdy nie będzie w stanie. Ale ogólnie negatywne i pozytywne opinie obywateli Ukrainy są zbieżne. Subskrybenci uważają, że jest więcej reklam – zarówno na zewnątrz, w telewizji, jak i na radiu, oraz wiadomości reklamowych od samego operatora. Naturalnie jest to irytujące użytkowników, ale firma próbuje zwiększyć popularność wśród swoich klientów.

Jednak ludzie zauważyli ogromny plus "Vodafone" – jest to bardzo szybki, nieprzerwany, dosłownie "latający" Internet 3G. Ale naturalnie, 2G spóźnia się z prędkością. Ukraińcy lubią usprawniony serwis call center w biurach Vodafone. Prawdopodobnie brytyjska firma przeprowadziła szkolenie swoich pracowników.

Użytkownicy "Vodafone" uważają to za przyjemną procedurę zastępowania starej karty SIM nową (taką samą liczbą) w przypadku uszkodzenia lub utraty. Simka jest wydawana szybko i za darmo. Najważniejszą rzeczą jest nie wyrzucać i nie stracić pakietu, w którym został zakupiony numer. Wielu uważa, że Vodafone jest nieco taki sam jak inni operatorzy. Na przykład dotyczy to jakości komunikacji podczas rozmowy. Podobnie jak inne firmy komórkowe, w niektórych miejscach połączenie jest idealne, podczas gdy w innych zostało przerwane bez końca, a ogólnie jakość dźwięku ulega.

Inna opinia

Są abonenci, którzy uważają, że w przeciwieństwie do taryf "Vodafone" MTS są znacznie droższe, dlatego też nie należy przenieść się do tego operatora. Są wśród użytkowników i ludzi, którzy ulegli perswazji, nakładając niepotrzebne usługi. Uważają, że takie nałożenie jest negatywną jakością komunikacji Vodafone.

Ogólnie rzecz biorąc, pomimo faktu, że "Vodafone" jest nową europejską technologią i jakością, stare taryfy MTS w pewnym sensie wciąż wygrają. Dla niektórych zmiany liczby to tylko dodatkowe marnotrawstwo pieniędzy, na przykład istotne dla emerytów. Dlatego warto pomyśleć o zmianie numeru na "Vodafone" zamiast na MTS, a nie na trendy mody.