737 Shares 8743 views

Post rosyjski: opinia pracownika o pracy

organizacja rzadkie w naszym kraju mogą być porównywane z „Poczta Rosji” liczby skarg od niezadowolonych klientów i negatywne opinie w prasie oraz w Internecie. Przez lata ludzie skarżą się na długi czas do dostarczania paczek i listów, nieprofesjonalne i rude operatorów rates „Poczta rosyjska”, które są nieproporcjonalne w stosunku do jakości usług pocztowych. Ale jest to zawsze w złej organizacji pracy do winy adres pracowników? Odpowiedzieć na to pytanie, oceny warunków pracy w działach FSUE „Poczta rosyjska”. Opinie pracowników, którzy pracują na poczcie lub w momencie, umożliwiają wgląd w pracy urzędu listonosz, sorter lub operatora pocztowego. Co najczęściej skarżą się na siebie główny usługa pocztowa kraju pracowników? W jakich warunkach działają?


Pensje i premie

Jednym z najczęstszych dolegliwości, a według opinii byłych pracowników, głównym powodem zwolnień – skrajnie niskie zarobki w federalnym państwem unitarnym Enterprise „rosyjskiego Post”. Pracować jako listonosz, na przykład, w zależności od regionu zapłacił 5000 rubli do 12.000 Nieco ponad składania oświadczeń, o których mowa kwoty od 6000 do 25 000 rubli.

Trzeba też wspomnieć, że płaca -mail pracowników akord, czyli zależy od liczby wykonywanych usług i towarów sprzedanych w ubiegłym miesiącu przez operatora FSUE „Poczta rosyjska”. Koperty sprzedawanych przez operatora dodano do wynagrodzenia nie więcej niż 1-2 centa na jednostkę, a jeden z przekazania pocztowy – około 80 centów. Wielu byłych pracowników pocztowych oburzeni brakiem dodatkowej zapłaty za wykonanie wielu funkcji pracy i „przetwarzanie” w ciągu dnia.

Można oczywiście zadać pytanie, co spowodowało tak wiele negatywnych opinii na temat płac? Po tym wszystkim, z zatrudnienia pracownik dobrowolnie wyraża zgodę na wynagrodzenia oferowanego przez pracodawcę (w tym przypadku kierunek FSUE „Poczta rosyjska”). Recenzje pomóc pracownikom zrozumieć przyczyny tego zjawiska: w ogłoszeniu o naborze, co do zasady, wynagrodzenie określone w wysokości 20.000 rubli. Później w wywiadzie, kandydat na wolne stanowiska nie zawsze można uzyskać spójne wyjaśnienie sposobu obliczania wynagrodzenia za miesiąc. Z tych powodów, w pierwszym miesiącu „początkującego” mogą spodziewać się przykra niespodzianka: zamiast obiecanego 20-25 tysięcy na rękę jest wydawana 7-8 tysięcy rubli. Za niski jak na dzisiejsze standardy są dodawane do wynagrodzenia pozbawienia nagroda oraz obowiązku spłaty niedoboru pracowników określonych w jego przejście z kieszeni.

Z wyraźnych zalet pracy-mail dla pracowników płacących identyfikuje następujące:

 • Stabilny „białe” wynagrodzenia.
 • Okazją do zwiększenia wynagrodzenia, zdaniu egzaminu na upgrade.

Problemy zarządzania i kadrowych

Sądząc po licznych opiniach operatorów pocztowych, niektóre wydziały „Poczta Rosji” przeżywa wiele trudności w tym zakresie. Relacje w zespole w pełnym wymiarze można uznać za drugi powód, dla którego pracownik zdecyduje się zrezygnować z FSUE „Poczta rosyjska”. Informacje zwrotne od pracowników często zawierają następujące zarzuty:

 • Agresywny lub otwarcie chamskie zachowanie bezpośredniego przełożonego w stosunku do pracowników.
 • Duża rotacja pracowników, brak doświadczonych i wyspecjalizowanych pracowników.
 • Redukcja pracowników.
 • Nie w pełni obsadzone przez pocztę.

Ten ostatni stwarza wiele dodatkowych problemów z dystrybucją obciążenia pracy i pracy funkcji każdego pracownika FSUE „Poczta Rosji”. Ręczne łączenie małych biur ze swojej pracy łączy pracę operatora, a nawet listonosza.

Ale pozytywne opinie o pracy na poczcie dużo. Imponująca liczba pracowników, w tym były, jako jeden z głównych zalet pracy innych niż relacji między ludźmi, ludzie pracujący w tej samej poczcie. Wśród opinii można znaleźć takie wypowiedzi na temat kolegów:

 • Przyjazny (dobrze, dobrze) zespół.
 • Wzajemne, przyjazny wzajemnego wsparcia.
 • Na poczcie zatrudnia prawdziwych entuzjastów, którzy kochają swoją pracę.
 • Natychmiastowe boss – dobry (przyjazny, pomocny) osoba.

Niektórzy pracownicy zostawić odpowiedź, podkreślił, że to było świetne relacje ze współpracownikami – główny powód, że pracują w dziale „rosyjskiego Post”.

Biuro pokój postu

Stary zniszczony budynek z przeciekającego dachu, skrzypienie podłogi z linoleum rozdarty, brak konserwacji lub naprawy wykonane częściowo złej jakości – to niepełna lista skarg pracowników i pomieszczeń budynku, który znajduje się w swoim urzędzie pocztowym. Najczęściej chodzi o oddziały w małych miasteczkach. Ale nawet w dużych miastach, nie każda poczta spełnia wszystkie standardy. Nawet niektórzy z pracowników kapitału i podmiejskiego urzędach pocztowych powiedzieć, że operatorzy są zmuszeni do pracy w zimie w chłodnym pomieszczeniu, siedząc w ciepłych butów i odzieży. Wiele skarg dotyczących tego lata w tych samych pomieszczeniach nieznośnie gorąco i duszno. Szczególnie oburzeni pracownicy który zmierza do poprawy warunków pracy, na przykład, aby zainstalować klimatyzatory, zarządzanie adres nie bierze.

Istnieją również inne roszczenia do organizacji przestrzeni roboczej:

 • Brak kuchni lub w osobnym pomieszczeniu na posiłki.
 • Blisko słabo wyposażone pomieszczenia Mailbox Store.
 • San. Węzeł bez naprawy lub wadliwej instalacji kanalizacyjnej.
 • Nieestetyczne stare meble dla operatora.

W sprawiedliwości należy zauważyć, że brak konserwacji lub stałego personelu ogrzewania skarżą się znacznie mniej niż na niskich płac i braków kadrowych. Ponadto, istnieje wiele pozytywnych odpowiedzi od pracowników pocztowych, którzy pracują w obszarach o odnowione i nowe meble.

szorstki pracy

Wielki wysiłek fizyczny, jak również związane nieprzestrzeganie norm ustalonych wymagań bezpieczeństwa i bezpieczeństwa – to ogromny problem nie tylko listonosz, które prowadzą korespondencję „z grubej torby na pas.” Ze względu na brak porter, a pracownicy tylko mężczyzn, pracownicy poczty mają do podnoszenia i przeciągania ciężkich paczek pocztowych. „Poczta Rosji” w związku z tym okoliczność, nie jest często zalecane dla młodych dziewcząt i kobiet w wieku reprodukcyjnym.

Nieco lepiej sytuacja w sortowaniu hale i magazyny organizacji, choć tu proces ładowania jest ułatwione i częściowo zautomatyzowana. Praca „uporządkować” często mówią o łamanie nie działa przez większość czasu pracy wózków widłowych, narzekają na brak wykwalifikowanych kierowców z danej kategorii sprzętu. W rezultacie, nawet w magazynie, duża liczba statków wysyłanych przez strony, z naruszeniem obowiązujących norm podnoszenie ciężarów.

Dostawa materiałów i artykułów piśmiennych

Fakt, że szefowie FSUE „Poczta rosyjska” często „zapominają” Dostarczamy materiały eksploatacyjne oddziałów i niezbędne dane, takie jak materiały biurowe, personel powiedzieć co trzeci przywołanie. pracownicy poczty nie narzekam, ale raczej zastanawiać, dlaczego wszystkie te pieniądze nie jest przydzielona. Jednak mail nie jest naruszona. Bardzo często pracownicy poczcie, nie zepsute przez wysokie zarobki, tworzą warunki do obsługi klienta, zakup za ich pieniądze papierowe, przybory do pisania i chowając wkładów do drukarek.

uniform

„Gorący” temat do dyskusji na forach internetowych – Uniform dla personelu. I to nie jest nawet w wielu dowcipów o wyglądzie nowych mundurach FSUE „Poczta rosyjska”. Informacje zwrotne od pracowników bardziej z wygody i jakości materiałów, które były używane do szycia mundurów. Większość pracowników, którym udało się uzyskać firmowej, zgadzają się, że jakość zapisywanego – tkaniny syntetycznej.

Kolejny problem – zakres wielkości odzieży dla pracowników pocztowych. Się w kształt o wymiarach, które są dostępne, a nie to, co jest konieczne, aby dostosować i zmienić odzież pracownikom korporacji musi na własny koszt. Namacalna zaleta w tym wszystkim jest to, że jednolite, „Poczta Rosji” wydawane pracownikom bezpłatnie.

godziny pracy

Długie godziny pracy ze stałym, często nieodpłatnej Recykling – wspólna skarga na temat personelu FSUE „Poczta rosyjska”. Tryb na poczcie, zwykle w godzinach od 8:00 do 20:00, z przerwą na obiad i odpoczynek. Ale to, jak pracownicy urzędów pocztowych są rozpoznawane tylko formalnie. W praktyce pracownicy rozpoczynają dzień pracy o pół godziny lub godzinę wcześniej. Powodem tego – duża ilość pracy i brak pracowników w urzędach pocztowych. Oprócz podstawowych obowiązków pracowników potrzebnych do wypełnienia dokumentacji księgowej, elektronicznej bazy danych, aby przygotować wszystkie przedmioty do dalszego transportu i wiele innych. Aby zakończyć pracę na poczcie mogą o godzinie 22:00 lub 23:00.

Kolejny problem – nie ma czasu na odpoczynek dla dwanaście-godzinnego dnia pracy. Przy dużej liczbie klientów w sali urzędu pocztowego operatora, nie tylko nie mają technicznego przerwy pozycję podczas pracy na komputerze, ale także prosta możliwość, aby przejść do toalety. Przerwa na lunch nie może być czas, aby odpocząć lub jest znacznie zmniejszona.

Nieregularne godziny pracy nie tylko dla operatorów. Ze względu na brak listonoszy pracownicy podejmują obsługę dwóch lub trzech stron, a często kończy się spread-mail do późna w nocy. To sprawia, że praca listonosza nie tylko ciężka, ale także niebezpieczne. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że w jego torbie, nie tylko listów i gazet, ale także dużo pieniędzy na dostawę emerytur w domu.

Nawet więc, organizacja czasu pracy jest plus. Dla pracowników Poczty zmiennych prac graficznych, a pracownik ma możliwość wyboru dla siebie najbardziej dogodny rozkład dni roboczych. Pracy w systemie zmianowym, zwykle 2/2 dni, bardzo wygodne dla kobiet z dziećmi lub studentów.

Jednak wybór grafika może nie zawsze, ale tylko pod warunkiem, że oddział jest w pełni wyposażony personel. W przeciwnym razie, jak wspomniano powyżej, pracownicy są zmuszani do pracy nie tylko zgodnie z potrzebami poczcie, ale również przetwarzać w nadmiarze przepisów.

Starsze komputery i sprzęt

Poczta jest wyposażony w przestarzałych komputerów, z tego powodu, wiele problemów w pracy:

 • Stała usterka prowadzi do poczty PC, który zostanie zgubiony lub błędnie podano informacji, których dokładność jest konieczne dla normalnego funkcjonowania FSUE „Poczta Rosji”: adres podany w dokumentach płatności i wpływów, nazwa prasie i innych.
 • Komputer i inne urządzenia, które jest nie mniej niż stare, działają bardzo powoli. Z tego powodu ograniczonej szybkości obsługi klienta, prowadzącej do kolejek, duża liczba skarg od społeczeństwa i nie mają zabawny żart o „wolnym” pracy „Poczta Rosji”.
 • Zużyte monitory, a także brak przerw technicznych prowadzić do pogorszenia operatorów pocztowych.
 • śledzenie litery na „Poczta Rosji” jest o wiele trudniejsze.

Sytuację komplikuje fakt, że specjalne oprogramowanie zainstalowane w tym urządzeniu jest przeznaczony dla nowej generacji komputerów. Stąd, często występują problemy z instalacją i aktualizacją.

pozbawienie plan premii za niewykonanie planu

Zaprawdę, ci, którzy byli w rosyjskich urzędach pocztowych można zauważyć, że tradycyjne „towary”, który implementuje „Poczta Rosji”, – koperty, znaczki, specjalny Markowe box – nie pełna lista tego, co można teraz nabyć od usługodawcy. Na wystawie znajdą się przedmioty, które często nie mają żadnego związku z obu pocztą lub komunikacji: chemii gospodarczej, tekstylia, szkło, zabawki i wiele innych.

Na sprzedaż na wszystkich pocztach określonych miesięczny plan, na niezgodności którym wszyscy pracownicy mogą całkowicie lub częściowo pozbawionym premii. Dlatego też historia, jak w pogoni planu pracowników pocztowych są zmuszeni odkupić część ich niechciane towary, niestety, dość powszechne.

EMS: warunki pracy w ekspresowej dostawy

Oddzielnie należy rozważyć i takie innowacyjne Format polowa jak EMS lub „Expressu Poczta Rosji”. Kurierską Service – dostawa przesyłek pocztowych wysyłanych przez drogi, pojawiły się stosunkowo niedawno. Bohaterem tej usługi jest kierowca samochodu marki, a także pełnienia funkcji Teller, kuriera, aw razie potrzeby – i ładowarka. Pomimo krótkiego okresu pracy, „Ekspresowa poczta Rosji” udało się uzyskać wiele informacji zwrotnej nie tylko z klientami, ale także z ich pracowników. Często nieszczęśliwych pracowników?

 • Stare lub przerwy w dół szybko przetransportować na których kierowca jest zmuszony do pracy. „Poczta Rosji”, przeprowadzanie napraw i konserwacji markowych samochodów, aktualizując floty raczej niechętnie.
 • To nie zawsze jest sprawiedliwy rozkład obciążeń między pracownikami. Wiele skarg, że proste, krótkie, czy opłacalne finansowo trasy dostać tylko „doświadczonych” kierowców, którzy pracowali przez kilka lat.
 • Długie godziny pracy, przetwarzania, która nie jest zbyt chętnie zapłacił zarządzanie.
 • Wynagrodzenie wynosi mniej niż obiecane zatrudnienia. Wynika to z faktu, że wynagrodzenie kierowcy zależy od wykonanej pracy, czyli od zamówienia. Dodano do tego jest system kar, na przykład miesięczny koszt powoduje przepełnienie paliwa.

Warto dodać, że w innych opinii Często mówi się, że miesiąc udaje się zarobić znacznie więcej niż kwota, która jest negocjowana w zatrudnieniu. kierowca nazwał dzieło trudne, ale bardzo rozsądna. Ponadto, kierowcy są płacone regularnie składki. Wśród innych zalet pracy w EMS obejmują możliwość kształcenia i rozwoju kariery.

Negatywne postawy klientów poczty

Zasady pracy w obsłudze klienta, wymagają personel jest bardzo uprzejmy i odpowiedział z uśmiechem na wszelkie pytania lub skargi obywateli. Ale większość pracowników pocztowych uznaje się, że konflikt nie zawsze jest możliwe do uniknięcia. Często pracownicy, którzy pracują bezpośrednio z klientami, otrzymać lawinę oskarżeń i obraźliwej użytkowników do urzędu pocztowego. Oczywiście, większość konfliktów są wynikiem wcześniej ogłoszonych problemów: powolny sprzęt operacyjny i niedobór operatorów w mailu spowolnić szybkość obsługi klienta, a także tworzyć długie kolejki w oknach poczcie. Logiczne jest, że długie oczekiwanie może wywołać konflikty zarówno w odniesieniu do operatora, jak również między klientami.

Ale personel, mówiący o przypadkach agresywnych zachowań wobec nich, i przeznaczyć taką kategorię klientów, którzy są przekonani, że „w poczcie i Sbierbanku do nich wszystkich niegrzeczny”. Dzięki doświadczeniu pracowników nauczyć się ignorować negatywnego nastroju użytkownika oraz w odpowiedzi na jawnej lub ukrytej agresji reagują spokojnie iz uśmiechem.

Zalety pracy na poczcie

Znaczenie pracy wszystkich pracowników-mail jest trudny do przecenienia. Pomimo problemów, które istnieją w tym obszarze, oddziały „Poczta Rosji” w dalszym ciągu wykonywać usługi dla obywateli we wszystkich regionach naszego kraju. I w tym zasługa ludzi pracujących w urzędach pocztowych. Kariera w biurach „Poczta Rosji” nie można nazwać łatwe. Więc dlaczego pracownicy nie są w pośpiechu, aby zmienić pozycję pracownika pocztowego do innej działalności? Odpowiedź jest przez pracowników „Poczta Rosji”, które często piszą w swoich komentarzach, że pracują na poczcie jest nie tylko interesujące, ale także ulubionym. Czy istnieją znaczące korzyści dla pracowników FSUE „Poczta Rosji”? Recenzje pozwalają pracownikom przeznaczyć pewne zalety pracy na poczcie:

 • Pakiet pełne korzyści, płatne zwolnienia chorobowe, roczny urlop macierzyński i szkolenia.
 • Stabilny wypłata wynagrodzenia.
 • Ciekawą pracę, możliwość nauczyć się wielu nowych rzeczy.
 • „Białe płace”, a formalne zatrudnienie.
 • Wsparcie dla Unii, bony związkowe po obniżonych cenach dla pracowników i zająć swoje dzieci.
 • Kwartalne premie.
 • Zatrudnienie jest opcjonalny doświadczenie zawodowe, maturę.
 • Darmowa edukacja, stypendia dla stażystów.
 • Regularne szanse podnieść swoje kwalifikacje, kursy bezpłatnie.
 • rozwój kariery.
 • Wygodne harmonogram.