791 Shares 2983 views

Apple Watch – opinie, specyfikacje, funkcje

Równolegle z wydaniem nowego smartfona iPhone 6-tej generacji, firma Apple wprowadziła zupełnie nowy produkt. Tak, mówimy o eleganckich zegarkach Watch, którzy zdołali przez kilka miesięcy zasypywać na rynku.

Dla większości użytkowników ten gadżet jest czymś nowym i nietypowym, ponieważ, jak pokazują statystyki sprzedaży innych podobnych urządzeń, kupujący nie są zbyt przyciągani przez inteligentne zegarki, bransoletki i inne podobne produkty. Być może jest to tylko kwestia przyzwyczajenia, a za kilka lat zegar z napełnieniem smartfonu stanie się nieodzownym atutem naszego codziennego życia. Alternatywnym punktem widzenia jest to, że firma Apple próbowała wydać nowy produkt, tworząc sztuczny hałas wokół niego.

W każdym razie w tym artykule spróbujemy dowiedzieć się, jaki jest ten gadżet. Tutaj zostaną wysłane zarówno informacje na temat opinii klientów firmy Apple Watch, jak i ogólnych specyfikacji urządzenia. I czytelnicy tego artykułu będą mogli samodzielnie zadecydować, jak widzą nowy zegarek.

Ogólne pojęcie eleganckich zegarków

Zacznijmy od tego, jak zostało to zaimplementowane. Tradycyjnie dla Apple był on reprezentowany przez Tim Cook – szefa firmy – na konferencji generalnej. Urządzenie zostało pokazane w akcji, wskazało jego zalety i podkreśliło, że zegarek Apple Watch pozwoli pokazać nabywcom, jaka może być model tej klasy.

Oznacza to, że słowami przedstawiciela firmy Apple są rzeczywiście informacje, że firma zamierza doprowadzić inteligentny zegarek na nowy poziom popularności, aby było to akcesoria do sprzedaży i wymagające w życiu każdego gadżetu. W tym miejscu można przeczytać zrozumienie, że wcześniejsze próby zwolnienia takiego urządzenia, które podjęły Samsung i inni przedstawiciele rynku elektroniki, można nazwać nie całkiem skutecznym. Rzeczywiście, w dzisiejszych czasach wiele osób nie jest w stanie używać inteligentnych zegarków, podczas gdy Apple Watch jest najmądrzejszym przedstawicielem produktów w tym segmencie, których charakterystyka będzie prezentowana w artykule.

Dlatego oczywiście korporacja "jabłko" poważnie zamierza przywrócić reputację inteligentnego zegarka w oczach nabywcy i sprawić, aby takie urządzenie było niezastąpione.

Obudowa

Cóż, czy to dostanie, czy nie, czas pokaże. W międzyczasie określmy, co chcemy "popychać" pod pozorem rewolucyjnego produktu o wysokiej technologii w pięknym opakowaniu. Zacznijmy oczywiście od sprawy, co jest niezwykle ważne dla każdego urządzenia.

Przede wszystkim podkreślamy jego odporność na wodę. Oglądaj oglądanie Apple Watch (potwierdzone opinie jest zaprojektowane w taki sposób, aby zapobiec przedostaniu się wilgoci do urządzenia). Jest to normalne, biorąc pod uwagę cechy urządzenia i jego możliwy kontakt z wodą. Tutaj w ogóle nie ma nic dziwnego – jest poprawne, gdy zegarek jest chroniony przed wodą.

Ponadto, ciało urządzenia jest wykonane z różnych metali, w zależności od modelu. Na przykład Apple Watch Sport (opinie o tym, które są najłatwiejszy gadżet z całej linii modeli) są wykonane z aluminium. Z tego powodu zegar nie boi się zarysowań i uderzeń; Choć są lekkie i wyglądają wystarczająco stylowo.

Ekran urządzenia

Oglądaj Watch Apple (specyfikacje dajemy dalej) są wyposażone w ekran dotykowy. Jest wrażliwy na dotyk, ponieważ reaguje nie tylko na dotyk, ale również na siłę nacisku. Jest to bardzo przydatne w pracy z niektórymi aplikacjami.

Ponieważ zegarek jest elementem, który musi być chroniony przed wpływem jakiegokolwiek czynnika, nie jest zaskoczeniem, że ekran jest pokryty szkłem ochronnym różnego typu (w zależności od modelu zegara). To jest szkło szafirowe Sapphire lub szkło Ion-X. To, jak można się domyślić, nie jest też podatne na rysy i otarcia, więc nie warto martwić się o jego jakość i życie.

Ponieważ, jak wspomniano, ekran Apple Watch (w Rosji i na całym świecie) jest sensoryczny, ma specjalną ochronę przed przypadkowymi dotykami. Chodzi o blokowanie wyświetlacza, który jest automatycznie usuwany w przypadku ostrego podniesienia ręki. Deweloperzy wdrożyli tę funkcję w celu sprawdzenia czasu bez zwłoki.

Inną rzeczą, o której wspomnieć, jest funkcja, na przykład geolokalizacja gadżetu (praca z mapami). Jak można się domyślić, osoba jest niewygodna, aby wyświetlić mapę na własną rękę za pomocą ekranu dotykowego. Dlatego Apple dostarczyło specjalne koło, które umożliwia skalowanie mapy w taki sposób, aby można było zobaczyć wszystkie niezbędne informacje.

Mocowania i paski

Wreszcie, wspomniemy jeszcze jedną cechę tych zegarków. Dotyczy paska i zapięcia Apple Watch. Opinie pokazują, że dla wielu osób niepewny pas jest poważnym problemem podczas noszenia zegarka. Wydaje się, że Apple również poważnie potraktował takie zagrożenie. Z tego powodu klamra została wykonana z litego metalu, wygląda całkiem imponująco i działa "na pierwszej piątce". Jeśli chodzi o taśmę, jest on wykonany z gumy lub metalu – w zależności od modelu urządzenia. Dzięki temu po pierwsze pozwala to mówić o długiej żywotności zegarka, jego wysokiej wydajności. Po drugie, taśma – jest to kolejny sposób na zindywidualizowanie urządzenia, czyni go wyjątkowym i niepowtarzalnym.

Skład

Nawiasem mówiąc, nie zapominaj o indywidualizacji. To kolejny mocny punkt urządzenia Apple Watch. Świadectwa wskazują, że istnieje wiele różnych modeli tej marki. Wszystkie różnią się kolorem, wyglądem i cechą. W szczególności, jeśli istnieją tylko trzy wersje – po prostu Oglądaj, zegarek Apple Watch Sport i Oglądaj wydanie, to istnieje kilka dziesiątków rozwiązań kolorystycznych (w końcu). Jest to dobre, bo pozwala wybrać model, który doskonale zaspokoi wszystkie twoje życzenia.

Aby uzyskać jeszcze większą różnorodność, Apple wydało dwa warianty zegarków z różnymi wyświetlaczami (mówimy o ekranach 38 i 42 mm). Dzięki temu elegancki zegarek może przyciągnąć jeszcze więcej osób.

Porównanie wersji

Aby zrozumieć główne cechy różnych modeli zegarków, krótko opisujemy różnice między określonymi modelami. Więc tylko wersja Watch ma aluminiową obudowę i szafirowe wyświetlacze szafirowe. Ma kilka wagi kolorów i typów pasków. Kolejnym modelem jest Watch Sport. Zegarki te, jak można już uznać za ich imię, są przystosowane do sportu ze względu na ich lekkość (masa jest zmniejszona o 20 procent w stosunku do wersji podstawowej) i wytrzymałości (ekran urządzenia jest przykryty innym szkłem – Ion-X). Wreszcie trzecia wersja jest najbardziej luksusowa z powyższych i dzięki temu pozwala na umieszczenie inteligentnego zegarka jako "zabawki" dla zamożnych ludzi. A chodzi o to, że są one wykonane z żółtego lub różanego złota i kosztują do 27 tysięcy dolarów za kopię.

Główne cechy

Pytasz: "Co te zegarki? Jakie są funkcje Apple Watch? "Odpowiadamy: jest to uniwersalne urządzenie elektroniczne działające na zasadzie systemu Apple Watch. Zgodnie z logiką, ten ostatni jest podobny do systemu operacyjnego nowoczesnych smartfonów – może instalować dodatki w postaci różnych aplikacji. Tak więc znowu można rozszerzyć możliwości inteligentnych zegarków.

W szczególności, oprócz wyświetlania czasu i mapy, Apple Watch może określić rytm pracy serca i oddechu, klimatyzację, służyć jako walkie-talkie z telefonem iPhone, łączyć się z Internetem, współpracować z wieloma aplikacjami informacyjnymi (na przykład zarezerwować bilet, wyszukać autobus i inne ). Możemy zatem powiedzieć, że funkcjonalność Apple Watch (opinie może to potwierdzić) jest podobna do funkcjonalności smartfona.

Zdrowie właściciela

Szczególną uwagę poświęca się monitorowaniu stanu zdrowia. Jak już wspomniano, zegar jest w stanie obliczyć rytm serca i oddychać, określić ciśnienie. Dzięki takim funkcjom zegarek "Apple Watch", którego cechy umożliwiają pobieranie aplikacji sportowych, takich jak Nike Run, mogą stać się niezastąpionym asystentem w szkoleniu. Dzięki niemu można lepiej śledzić swoje zdrowie, określając zdrowie i dostosowywanie tempa nauki. I to jest skuteczny rozwój twojego ciała i promowanie zdrowia.

Koszt

Jeśli mówimy o cenie tego urządzenia, raczej jego brak, niż przewaga. Nawet w przypadku amerykańskich nabywców, według opinii, zegarki firmy Apple są dość drogie. Aby kupić bransoletę, która może śledzić rytm serca w treningu za blisko 350 USD nie jest bardzo usprawiedliwionym czynnikiem, podczas gdy Twój telefon iPhone może z łatwością obsługiwać inne zadania.

Ogólnie mówiąc, rozprzestrzenianie się cen jest następujące: koszt Sport zaczyna się od 349 USD; Prosty zegarek firmy Apple (charakterystyka techniczna nie różni się znacznie) – od 549 dolarów; I luksusowy zegarek – z 10 tysiącami dolarów. Podane ceny są ważne przy zakupie na oficjalnej stronie firmy. Oczywiście jest to istotne dla Stanów Zjednoczonych i innych rozwiniętych krajów anglojęzycznych.

Jeśli mówimy o tym, ile to jest Apple Watch w Rosji, wtedy Sport będzie kosztował co najmniej 30 tysięcy rubli, zwykłej wersji – 60 tysięcy, a wydanie – 1,2 miliona rubli. Jak widać, koszt jest nieco wyższy niż przy prostej konwersji stawki.

Opinie klientów

Jeśli przyjrzymy się zaleceniom tych, którzy nabyli już zegarkę od firmy Apple, najczęstszą opinią jest to, że urządzenie jest oferowane za rozsądną cenę. Tak, funkcje Apple Watch (śledzenie ciała właściciela, możliwość korzystania z aplikacji, stylowy wygląd itd.) – są przydatne dla klientów. Ale wysoki koszt sprawia, że ten gadżet jest zbyt droga zabawka, ponieważ za 2-3 razy mniej można kupić elegancki zegarek konkurentów.

Innymi negatywnymi momentami w obsłudze zegarka są niska autonomia pracy (ładowanie baterii trwa około jednego dnia, a następnie użycie bezprzewodowego ładowania, aby ją uzupełnić) i załącznik do telefonu iPhone (zegar wykonuje większość funkcji po synchronizowaniu z telefonem). Ponadto nie ma rosyjskojęzycznego menu.