96 Shares 2896 views

Tradycje i zwyczaje ślubne: nosić palec obrączkę

Pierścienie na ślub – symbol małżeństwa. Kochający ludzie dają je do siebie i są oznaką szczerości i oddania. Według historyków, tradycja ta pochodzi od starożytnych Greków. Według innej wersji – w starożytnym Egipcie. W tych dniach, dekoracji palec był symboliczny i nie był cenny. Czy takie ozdoby konopi lub trzciny. W średniowieczu europejscy władcy i książęta i liczy się nawet do wydawania dekretów o której palec nosić pierścień.

W każdym kraju, tradycja ta była inna. Na przykład, pod koniec XVII wieku Anglia powstał nosić pierścień na kciuku, oraz w Niemczech, rycerze nosili go na małym palcu. W tym przypadku, zwykli ludzie nie przestrzegają rygorystycznych zasad, co do których palec nosić obrączkę. Z biegiem czasu, materiał do produkcji pierścieni uległ zmianie. Zostały one ozdobione rzeźbami, inkrustowane drogimi kamieniami, łączenie różnych rodzajów metali.

Tak więc, na palcu nosi obrączkę teraz? Teraz tradycja wymiany pierścieni nie traci swój pierwotny sens. Forma biżuterii, która nie ma końca ani początku, symbolizuje nieskończoną miłość. Metale szlachetne są używane do produkcji biżuterii, uważany za symbol czystości i szlachetnych intencjach. Wygląd i projektowania biżuterii różnorodność uderzające. Jeśli przed tradycyjny ślub jest zwykle uważany za gładki pierścień, to teraz coraz częściej wybierać kompleks w zakresie projektowania i dekoracji.

trend w modzie jest uważane za inkrustowane innych rodzajów metalu lub kombinacji kilku ich rodzajów (na przykład żółty i różowy złota), a także „chaotyczny” rozpraszania kamieni szlachetnych. Chociaż złoty pierścionek z pereł tradycyjnie symbolizuje czystość i integralność dziewczynki.

Obecnie istnieją różnice w sposobie noszenia palec obrączkę. Tak więc, na przykład, ortodoksyjny go nosić na palcu prawej ręki, bo ręka jest uważana za „correct” ważniejsze. Tradycja ta następuje w Europie Wschodniej (byłego Związku Radzieckiego), Centralnej i Wschodniej, a także w Niemczech, Hiszpanii, Norwegii, Austrii, Grecji, Gruzji, Indii, Chile, Wenezueli. Armenia, Turcja, Francja, Irlandia, Wielka Brytania, Chorwacja, Słowenia, USA, Meksyk, Kanada, Szwecja, Korea, Japonia, Syria, Kuba, pierścień jest noszony na palcu, ale na jego lewej dłoni. W tych krajach stosować się do następujących sądów: który palec nosić obrączkę, jeden bliżej serca. Jednak nie wszyscy podzielają tę opinię. Według zwyczaju żydowskiego, panna młoda nosi symbol wiernej miłości w palcu wskazującym. Nawiasem mówiąc, w dawnej Rosji zrobił to samo. Cyganie w pierścieniu celnej noszony na łańcuszku i nosić na szyi. Wiadomym jest, że wdowy nosić biżuterii na palec drugiej ręki. Innymi słowy, jeśli jesteśmy małżeństwem nosić pierścionek na prawej stronie, wdów i wdowców – na lewej ręce. Trudniejsza sytuacja jest w przypadku, gdy dana osoba jest rozwiedziona. Wielu nie nosić „przypomnienia” małżeństwa (w dosłownym tego słowa znaczeniu), a niektóre umieścić pierścień po rozwodzie z jego lewej strony. Brak jasnych zasad.