174 Shares 8984 views

Życie codzienne w Korei Północnej zwykłych ludzi: opinie. Standard życia w Korei Północnej, warunków życia, długość życia

KRLD, czy Korea Północna, znajduje się na Półwyspie Koreańskim, w jego północnej części. W tej chwili najbardziej znaną nazwę kraju – Korea Północna.

Kraj ten graniczy z Federacji Rosyjskiej, w północno-wschodniej i Chińskiej Republiki Ludowej na północy. Z Korei Południowej, są one oddzielone od strefy zdemilitaryzowanej. Umyte dwa boki mórz Japonii i żółty. Phenian jest stolicą państwa.

Korea stała Republiki Ludowej Demokratycznej w 1948 roku. Obecnie władza leży w rękach Kim Dzong Un, szef jednej z partii politycznych w kraju. Ideologia państwa – „poleganie na ich siły".

Standard życia w Korei Północnej jest dość niska, co do zasady, jest to spowodowane faktem, że szef państwa inwestują pieniądze w rozwój armii i zwiększenie uzbrojenia.

Ludność Korei Północnej

KRLD żyje niemal wyłącznie rodzime Koreańczycy. Ich liczba wynosi 99% całkowitej masy ludzi. 1% – Chińczycy, Mongołowie, japoński i rosyjski.

Język, który jest używany przez wszystkich mieszkańców – koreański. Tam często spotkać osobę, która wyznaje buddyzm czy konfucjanizm, co najmniej – chrześcijaństwo. Niezależnie od religii, nie jest wspierana przez Kościół, będą ścigane. Niektóre grupy są kontrolowane przez rząd.

Początkowo, kiedy wyspa została odkryta, to było zamieszkane przez tungusko, ale także później opanowali chińskich na północ.

Kiedy rząd zorientował się, że zapotrzebowanie na specjalistów zagranicznych, duża część ich zaangażowania w kraju rozpoczęła się w 1960 roku. Może to ze względu na tych wysiłków w koreańskich uniwersytetów uczestniczących wystarczającą liczbę studentów z Wietnamu, Europy, Somalii.

Aby odpowiedzieć na pytanie, jaki rodzaj życia w Korei Północnej, należy zapoznać się z warstwy ludności. Wszyscy mieszkańcy dzielą się na pewnych poziomach:

 • podstawowy;
 • oszałamiająca;
 • wrogie.

Przynależność do tych segmentów zależy od pozycji danej osoby w społeczeństwie i jego działalności w czasie wojny koreańskiej, a następnie dziedziczona w linii męskiej.

Osoby, które należą do Partii Robotniczej Korei (WPK), odnoszą się do warstwy bazowej, którzy zostali wykluczeni z nim – do wrogie. Aby to również tych, którzy powrócili do ojczyzny (Chiny lub Japonia) po długim pobycie w Korei.

Wszyscy ci, którzy są uznawane za „wrogi”, nie kwalifikują się, aby zapisać się na większą liczbę uczelni, do pracy w dziedzinie politycznej i służyć w wojsku.

W 1960 roku, ludność została przeprowadzona szczegółowa dzięki specjalnej grupy ludzi, stworzonych w każdej warstwie. Niestety, liczba warstw i grup nie można ustalić.

Struktura stan kraju

Korea Północna konstytucja została przyjęta w 1972 roku. Do tej pory, to wykonana około trzech edycji. Na podstawie swoich artykułów, możemy powiedzieć z pewnością, że moc prawną w państwie należy do wszystkich ludzi, którzy pracują dla dobra kraju. Ale w rzeczywistości nie jest tak gładka. Życie w Korei Północnej opiera się na ideologii komunistycznej, która, jak pokazuje praktyka, zwykli ludzie nie są łatwiejsze istnienie.

Najwyższym organem KRLD Najwyższego Zgromadzenia Ludowego jest. Jest on wybierany przez ludzi, na okres 5 lat w głosowaniu tajnym. Jednak wybór jest niekwestionowana, z takim skutkiem, że oficjalnie oświadczył, że strona lub osoba została wybrana jednogłośnie. Prawo do uczestnictwa w nich jest dostępna od 17 lat.

Życie w Phenianie

W godzinach porannych, na ulicach słychać syreny, ale nie ostrzegają alarmu, i że nadszedł czas, aby wstać i iść do pracy. W ciągu pół godziny można zobaczyć tłumy ludzi, którzy udają się na rowerze lub uzyskać w odpowiednim miejscu środkami transportu publicznego.

Drogi śledzić ruch dziewcząt regulirovschitsy. Są one niezbędne, ponieważ codzienne życie w Korei Północnej zrobić bez sygnalizacji świetlnej. Spotkać ich w tym kraju jest praktycznie niemożliwe. Praca nudna i monotonna patrol: jezdnia jest szeroka, ale transport jest bardzo mała.

Phenian niewielkie zaletą jest obecność ziemią. Stacje są bardzo podobne do Moskwy, są różnice w wyglądzie: są lepsze. Na domach często wiszą plakaty, prezydent żołnierzy i zwykłych robotników.

Na ulicach stolicy przypominają byłego Związku Radzieckiego. Jedyną różnicą jest to, że – Korea Północna. Warunki życia nie są najlepsze, ale na każdej ulicy stoi pomnik przywódców i bohaterów.

Jednak są te chwile, które odróżniają północnej części Związku Radzieckiego. Na przykład, zawody, które odbywają się między pracowników, zyskują znaczącą dynamikę. Zwycięzcy otrzymania nagrody takie jak ryż i mąki. To jest dokładnie to, czego brakuje koreańskich ludzi.

lampki nocne, lampy reklamowe są wyłączone. Miasto pogrążony w ciemności. Ulice są prawie bez pokrycia.

Życie jest proste, koreański

Slogan Korei Północnej, która jest języku rosyjskim jako „opierając się na ich wytrzymałość,” wyświetla wszystkie bolączki i korzyści z życia ludzi.

Pracownicy, którzy żyją bez łamania prawa, i zrobić dobrą robotę w zamian otrzymać do 1 tys. G ryżu, mięsa i jaj. W telewizji, konsekwentnie wskazują, że ludzie w innych krajach nie ma to wszystko i żyć znacznie gorzej. Sprawdź ten zwykły człowiek nie może sobie pozwolić, tak jak radzić sobie z cudzoziemcami dozwolony tylko zaufane osoby.

Życie w Korei Północnej jest w pełnym posłuszeństwie. Jeżeli osoba trzyma w swoim domu radia, słuchanie muzyki czy oglądanie zagranicznych artystów zagranicznych kanałów telewizyjnych (chociaż jest to prawie niemożliwe), że spodziewa się odniesienie do pracy przymusowej lub więzienia. Sytuację pogarsza fakt, że represje są nakładane nie tylko sprawcy, ale także cała jego rodzina. A cały wyścig wkracza tzw czarną listę. To jest obarczona fakt, że nikt w szkole nie bierz, nie będzie działać też nie wejścia w stolicy. Za najpoważniejsze przestępstwa człowieka publicznie stracony.

Zgodnie z tymi przepisami, nie jest jedną wielką zaletę: zbrodnia jest praktycznie nie istnieje. Naród rośnie zdrowy i silny jak dziecko odwiedzając wszystkie odcinki regularnie badane przez lekarzy, a wielu nie jedzą. Żadna kobieta nie ma prawa odebrać papierosa.

wskaźnik urodzeń północnokoreańskich przekracza wskaźnik urodzeń Południowa. Ale wkrótce dane te są równe, ponieważ rząd prowadzi politykę, aby zmniejszyć liczbę dzieci w rodzinach.

Zredukowana długość życia

Dziwne, jak się może wydawać, nawet pomimo faktu, że Koreańczycy często nie mają złych nawyków, ich średnia długość życia jest zmniejszona. Teraz jest 66 lat. Liczba ta stale spada ze względu na fakt, że kobiety i dzieci cierpią z powodu ogólnej sytuacji w kraju.

USA ekspert od spraw międzynarodowych, powiedział, że ilość żywności, która jest podana na jedną osobę nie wystarczy, aby przywrócić witalność. W związku z tym średnia długość życia w Korei Północnej, zwłaszcza zwykli pracownicy tylko spada.

Problem z systemu pomocy humanitarnej można nazwać to, że niektóre obszary kraju po prostu nie rozumiem. Wszystko ze względu na fakt, że państwo ustanowionego podstawową zasadę – aby powiadomić rząd intencji odwiedzić dowolną lokalizację.

Wpływ wojny koreańskiej na rozwój gospodarczy kraju

Wojna, czy operacja policyjna została przeprowadzona w latach 1950 do 1953. Ta opozycja również nazywa się „The Forgotten War”, bo o nim dawno nie pamiętał w oficjalnych publikacjach.

W rzeczywistości, konflikt rozwiązał przez złych stosunkach między USA i ich sojuszników i Chinach. Północna Koalicja była z Korei Północnej, Chin (chińskiej armii) i Związku Radzieckiego. Te dwa ostatnie kraje nie są oficjalnie udział w wojnie, jednak jesteśmy aktywnie dostarczane broni i finansowane. South koalicja były Republikę Korei, Anglii i Stanach Zjednoczonych. Oprócz krajów wymienionych na stronie Południa była ONZ.

Przyczyną wojny była chęć prezydenta zarówno Korei Północnej i Południowej zjednoczyć półwysep pod jego nadzorem. Takie wojowniczy nastrój radykalnie zmienił życie w Korei Północnej, to zdjęcie z tamtych czasów są niepodważalne dowody. Wszyscy mężczyźni byli odpowiedzialni za służby wojskowej i były obowiązkowo służyć więcej niż 10 lat.

Podczas przygotowań do konfrontacji rząd radziecki obawiali wyniku III wojny światowej niż uzasadniony i niezgodności z niektórymi wnioskami z Korei Północnej. Jednak to nie miało wpływu na dostawy broni i wojska. Korea Północna jest stopniowo zwiększając moc jego armii.

Wojna rozpoczęła się od okupacji Seulu, stolicy Republiki Korei. Przez fakt, że Indie złożyło propozycję stworzenia traktatu pokojowego. Ale jak południe odmówił podpisania dokumentu, jego przedstawiciel stał Clark, Generalny ONZ. Strefa zdemilitaryzowanym został utworzony. Ale interesujący jest fakt, że porozumienie do końca wojny nie został podpisany do tej pory.

polityka zagraniczna

Korea Północna jest bardzo agresywny, ale w tym samym czasie, rozsądna polityka zagraniczna. politolodzy innych krajach podejrzewać, że przywódcy państw ma ekspertów, którzy są w stanie wspierać właściwych decyzji i przewidywania skutków danej sytuacji. Warto zauważyć, że Korea Północna jest państwem nuklearnym. Z jednej strony, to sprawia, że wrogi kraj liczyć się z tym, z drugiej – mieć taką broń jest kosztowne, wiele krajów europejskich już dawno porzucił ją.

Relacja z krajów rozwiniętych i ich wpływ na rozwój gospodarki Korei Północnej

 • Rosja. Po upadku Związku Radzieckiego, relacje z Federacją Rosyjską jest prawie ugaszony. Dopiero za panowania Vladimira Putina podpisały umowę o współpracy w wielu dziedzinach. Ponadto, w 2014 roku, została odpisana wszystkie długi na północy Rosji. Jest to w pewnym sensie trochę łatwiejsze życie z Korei Północnej.

 • US. Stosunki z USA i jest obecnie dość napięta. Ameryka stoi po stronie Korei Południowej i zdecydowanie popiera to, co znacząco przyczynia się do wzrostu gospodarki. Nie można powiedzieć o północnej części stanu. Amerykańscy urzędnicy umieścić KRLD agresora i często jest obwiniany za to, że ci, prowokując jej południowego sąsiada i Japonię. Niektóre poważne publikacje są badane i napisane o tym, że rząd północna próbuje zabić prezydenta Korei Południowej, uderzony przez samoloty, statki toną. Ta amerykańska postawa nie sprzyja rozwojowi gospodarczemu, a to nie jest możliwe, aby poprawić życie w Korei Północnej do zwykłych ludzi.
 • Japonia. Relacje z tego kraju jest całkowicie uszkodzony i może w każdej chwili przekształcić się pełnoprawnym wojny. Każde państwo nałożyło sankcje na siebie po wojnie koreańskiej. Ale Korea Północna otwarcie stwierdził w 2009 roku, że w przypadku japońskiego lotu statku powietrznego na terytorium Korei otworzy ogień.
 • Korea Południowa. Ze względu na pogorszenie stosunków i aspiracji na Półwyspie połączenia występują regularnie porwanie, morderstwo i ataków. Często słyszy się na obrzeżach krajach Shootout ich stałych i na granicy lądowej. Kilka lat temu, Korea Północna ogłosiła decyzję o rozpoczęciu ataku nuklearnego na Seulu. Jednak wydarzenie to zostało zażegnane. Jest to jeden z głównych powodów, dla których życie w Korei Północnej jest niebezpieczna i prowadzi do tego, że młodzi ludzie jak najszybciej stara się pozostawić na pobyt stały w innych krajach.

wojskowego życia mężczyzn

W 2006 roku wojska Demokratycznej Republiki Ludowej było ponad 1 mln osób. Rezerwa wyniosła ponad 7,5 miliona, a członkowie Czerwonej Gwardii było 6,5 mln osób. Jeszcze około 200 tysięcy strażnicy pracują w instalacjach wojskowych i innych podobnych miejscach. I to pomimo faktu, że populacja nie jest więcej niż 23 milionów.

Umowa z wojną ziemi jest przez 5-12 lat. Człowiek ma prawo wyboru, gdzie się udać, aby służyć: armii, podział, korpus lub brygadę.

czas obsługi w marynarce jest nieco mniejsza: od 5 do 10 lat. Ze względu na fakt, że rząd nie szczędził środków na rozwój armii, ludzie w pełni wyposażone w niezbędne urządzenia, broni i kombinezonów ochronnych.

W przeciwieństwie do innych krajów, państwo w pytaniu są inwestowane w rozwój inteligencji, co znacząco wpływa na życie ludzi w Korei Północnej.

Większość wojskowych koncentruje się w obszarze strefy zdemilitaryzowanej. .. W Armii Ludowej do dyspozycji ponad 3 tysiące 500 podstawowych i lekkich czołgów, transporterów opancerzonych, 2, 3 tys tysiąca baryłek artylerii, moździerzy 7 tys ..; w wojsku i ma około 11 tysięcy instalacji przeciwlotniczych.. Ten strój wymaga inwestowania dużych sum pieniędzy, które mogłyby wyprowadzić kraj z zastoju.

Życie w Korei Północnej (reakcje zwykłych ludzi potwierdzić) ze względu na wojowniczy duch nie rozwija, a raczej po prostu stoi w miejscu. Rdzennych mieszkańców nawet nie wie, że jest możliwe, aby istnieć jako coś innego. Nic dziwnego, że rządzący w tym kraju mają pochodzić z hasłem, którego istotą jest to, że nikt zazdrosny i tylko żyć na własną rękę. Polityka ta pomaga w jakiś sposób, aby zachować kontrolę nad zwykłymi ludźmi.

Czym jest życie w Korei Północnej? Recenzje cudzoziemców

Niestety, wszystkie osoby mieszkające w kraju, nie wolno mówić o tym, jak ich ciężkim życiu. Jednak turyści, którzy odwiedzili Korea Północna gotów dzielić wszystkie wspomnienia i wrażenia.

Informacje zwrotne od podróżnych wjeżdżających do kraju odbywa się tylko za pomocą biur podróży. Cały czas osoba lub grupa osób jest pod nadzorem i po mieście lub dzielnicy tylko z przewodnikiem. Radia, telefony i inne gadżety nie są dopuszczone do importu. Jest to sprzeczne przekonania rządu. Można robić zdjęcia tylko to, co jest dozwolone przewodnika. W przypadku nieposłuszeństwa wobec osoby jest dodawany do czarnej listy go przed wejściem Korea Północna jest zabronione.

Natychmiast gołym okiem widać, że ludzie żyją pożywkę. Ubrany zła droga pusta. Maszyny pojawiają się bardzo rzadko, ze względu na to, co wiele dzieci bawią się na drodze.

Na ulicach wielu żołnierzy, którzy również zakazane na zdjęciu, zwłaszcza gdy są one odpoczynku.

Ludzie poruszać się pieszo lub rowerem. Turyści dać wolną jazdę w hotelu. Nawiasem mówiąc, w korytarzach budynku przypominają horror. Naprawa nie było tak dawno temu, ludzie tutaj pojawiają się rzadko. Oprócz ludzi rowerowych używać woły.

W dziedzinach pracy, zarówno dla kobiet jak i dla dzieci. Opuszczone obszary, które znajdują się na bazach wojskowych, bogatych w małych trompe l'oeil, jak czołgi.

W niektórych budynkach znajdują się schody, które pojawiły się w ostatnim czasie. Ludzie dla nich nie są przyzwyczajeni do i źle prowadzony w jaki sposób z nich korzystać.

Energii elektrycznej w domach dać kilka godzin. Drzewa i małe pomniki nie belyatsya myć i ręce.

Wiosną ludzi jeść normalne trawę, dodaje się do naczynia, które można szybko i cicho wpadł na pobliskim trawniku.

sektory gospodarki

KRLD jest wystarczająco wysoko rozwinięte gospodarki. Ze względu na fakt, że od 1960 roku kraj stał się zamknięty i przestał publikować statystyki produkcji, wszystkie wyniki są niezależni eksperci, mogą nie być dokładne w 100%.

 • Przemysł. Korea Północna (codzienne życie obywateli zależy od poziomu rozwoju państwa w tej dziedzinie) nie porusza się w kierunku górnictwo. Ponadto, terytorium ma rafinerię.
 • inżynieria mechaniczna. Ten kraj jest zaangażowany w produkcji obrabiarek, która importuje Federacji Rosyjskiej. Jednak modele niemodne, były one produkowane w ZSRR kilka lat temu. Produkuje samochody osobowe, samochody terenowe i ciężarówki.
 • Kula elektroniczny. Raz w 2014 roku, Korea Północna przywiezione kilka milionów więcej niż w 2013 roku, smartfony i telefony komórkowe zwykłe, codzienne życie w Korei Północnej stał się lepszy. W ciągu ostatnich 5-7 lat, firma wyprodukowała tablety, smartfony i kilka specjalny komputer do pracy w fabrykach.
 • Rolnictwo. Ze względu na fakt, że zbyt mało urodzajna ziemia w kraju, rolnictwo jest słabo rozwinięty. Duża powierzchnia kraju pokryta jest górami. Głównie zasadzone rośliny, takie jak nasiona soi, ryżu, ziemniaków i kukurydzy. Niestety, niewiele jest uprawiane warzywa i owoce, które można jeść na surowo. A to prowadzi do złego stanu zdrowia, aw rezultacie skraca czas trwania życia zwykłych Koreańczyków. W hodowli zwierząt, drobiu i świń dominować. Ze względu na słaby rozwój upraw jest zbierana ręcznie kraj.

Porównanie poziomu życia ludzi w Korei Północnej i Południowej

Najbardziej zamknięty kraj – Korea Północna. Życie zwykłych ludzi nie jest najlepsza. Poruszanie się po mieście może być tylko na rowerze. Samochody luksusowe – bez precedensu, które mogą sobie pozwolić zwykły robotnik.

Wszyscy, którzy chcą dostać się do stolicy KRLD (Korea Północna) muszą najpierw uzyskać zezwolenie. Jednak warto. Istnieją różne malowniczych miejscach, pomników i zabytków, a nawet jedyny w podziemiach kraju. Poza miastem można dojechać przejażdżkę. Konieczność wojskowa zawsze wychować – tak to jest przyjęte zgodnie z prawem.

Wszystkie żyjące w Korei Północnej muszą nosić plakietki z przywódców państwowych. Jako obywatele, którzy osiągnęli wiek roboczy powinien dostać pracę. Ale jak to często po prostu nie ma wystarczającej liczby miejsc, władze lokalne wymyślanie nowych działań, takich jak więzadła bele siana lub wycinanie starych drzew. Ci, którzy są na emeryturze, też musi coś zrobić. Co do zasady, partia odzyskany mały kawałek ziemi, na którym osoby starsze są zobowiązani dbać.

Wszyscy od dawna wiadomo, że Korea Północna życiu zwykłych ludzi, które czasami zamienia się w piekło, posiada okrutne prawa i podąża śladami Dire komunizmu. Jednak jest coś, że kraj ten przyciąga i kusi. parki to, rezerwatów przyrody i tylko bardzo piękne miejsce, które można podziwiać w nieskończoność. Że istnieje „góra smok”, który znajduje się w odległości 30 minut jazdy od Phenianu.

Życie kobiet w Korei Północnej jest bardzo ciężki. Głównie ludzie są zaangażowani w wojsku, z których niewiele lub nie korzyść dla rodziny nie jest tak słaba płeć bardziej aktywne i są w stanie udowodnić, że potrafi żyć w takich warunkach. Teraz główne żywicieli rodziny są kobiety. Pracują przez całą dobę z powodu niewystarczającej liczby północnokoreańskich przepisów mających na celu ochronę tylko stan. Jeśli porównać współczesnego życia z dowolnego okresu historycznego, możemy z całą pewnością powiedzieć, że życie w Korei w 1950 roku. Zdjęcie poniżej – dowodu.

Korea Południowa – kraj kina, muzyki i dobrobytu. Głównym problemem kraju jest alkoholizm. Przez państwa pijaństwo zajmuje 7. miejsce na świecie, ale to nie przeszkadza mu się poruszać, aby rozszerzyć strefę wpływów i stać się potężnym narodem. Rząd prowadzi politykę zagraniczną w sposób, który ma dobre stosunki z wielu krajów europejskich.

Zamieszkałego w kraju ludzie są mili i pomocni, zawsze uśmiechnięty i kłaniając przechodniów. A zwłaszcza ta cecha przejawia się w sektorze usług: w kawiarni, restauracji i kin. Dla kupującego, a raczej osoba, która płaci pieniądze, traktowany jak Boga. W żadnym wypadku nie powinna być długo czekać na swoją kolej. Ze względu na taką usługę zasady w tym kraju jest inna jakość i szybkość.

Edukacja – jest różnica między Korei Południowej. To jest na najwyższym poziomie. Słaba wydajność, co prowadzi do niepowodzenia w szkole, oznacza wydalenie ze społeczeństwa.

Armia nie opracowano tak dobre, jak na północy, ale ma obowiązek służyć wszystkim – od pracowników pop gwiazdy. Konsekwencje, które czekają po próbach obejścia usługę przypomniał stale krajanie samolotów w przestrzeni powietrznej Korei Północnej. Wezwać ludzi prowadzonych blisko 30 lat. Co do zasady, Koreańczycy poślubić bardzo późno, często po demobilizacji.

Ich mieszkania wyglądać oszczędnie. Domy mogą sobie pozwolić tylko ci, którzy pracują bez wytchnienia. Sami jako obywatele śmiać apartamentów i innych obudowę, która jest pokazywana w telewizji i publikowane w czasopismach, mówiąc, że to tylko gra fantazji.

Korea Północna i Południowa, standard życia, który jest zupełnie inny, niestety, nawet nie myśleć, aby zjednoczyć się ze światem. Ciągle są jakieś konflikty i ryzyko wznowienia wojny, że wiele wysiłku na zwykłych obywateli północy i prowadzić ich do migracji do innych krajów.