345 Shares 3705 views

Volkovskoye Cmentarz – historia i teraźniejszość

Historia Volkov cmentarz sięga 1756 roku. Następnie, na sugestię cesarzowej Elżbiety, istnieje od 1710 roku, cmentarz miejski w kościele Ioanna Predtechi, znajduje się w Yamskaya Sloboda, zamknięte. Zamiast tego był dekret senatu stworzony Volkovskoye cmentarza.

Nowe nekropolia natychmiast bierze swoją nazwę. Jak głosi legenda, tak że w końcu nazywa się mieszkańców, którzy twierdzili, że to miejsce krąży wiele wilki. Niektóre gawędziarzy nie wahał się wymyślać historie o jadłem zwłok że chciwi lub biednych krewnych pozostawionych Unburied. I taka sytuacja, szczerze mówiąc, w wieku 18-19 nie było takie rzadkie zjawisko.

Pomimo faktu, że Volkovskoye cmentarz od początku jego istnienia, uznano za bardzo słaba, pochowany na jego terytorium, coraz więcej ludzi. Miejsce, aby pochować dał niewiele lub nic. Nie było żadnych grobów zamówienie. I instytucje publiczne i osoby prywatne zakopane swoich zmarłych, gdzie starał się wykopać grób, bez powiadamiania władz cmentarza.

To, z kolei, mimo ewidentnego zaniedbania w zakresie sterowania pracą nekropolii, wielką wagę przywiązywano do budowy kościołów na jego terytorium. Volkovskoye cmentarz w swojej historii miał kilka drewnianych i wykonanych z kamienia świątynie. Jednym z pierwszych, który niestety nie przetrwał do naszych czasów – Kościół Zmartwychwstania. Odnoprestolny drewniana świątynia z Kamień węgielny został położony w 1756 roku, równocześnie z otwarciem nekropolii. Volkovskoye cmentarz rozprzestrzeniał bez wzlotów i upadków, aż wybuchła rewolucja w Rosji. To radykalnie zmienił wygląd strony głównej pochówku Petersburgu. W 20-30s na jego terytorium rozebrany i zamknięte kościoły, zrujnowane i zniszczone groby słynnych zabytków szlachty, która w tym czasie cmentarz został pochowany już bardzo dużo. Tak zwany „plan pięcioletni bezbożności”, która rozpoczęła się w 1932 roku, zniszczony Wszystkich Świętych i Wniebowzięcia NMP Kościół nekropolii, aw 1935 roku lokal Kościół Najświętszego Zbawiciela identyfikowane jako magazyn. Kiedy Związek Radziecki cmentarz jest bardzo stracił na ich terytorium, wiele pomników i nagrobków utracone na zawsze.

Oficjalnie nie są pochowani od 1933 roku, a nekropolia ma status muzeum. Jednakże, jako wyjątek od starego cmentarza w Petersburgu dzisiaj zakopać sławnych ludzi lub tych mieszkańców, którzy mają pozytywny „znak” w historii miasta. W pewnym momencie Volkovskoye cmentarz (St. Petersburg) stał się miejscem spoczynku Bielińskiego, Dobrolyubov, Turgieniew, Saltykov-Szczedrina, Mendelejewa, Pavlov i wielu innych intelektualistów, nauki i medycyny.

Nawiasem mówiąc, w Rosji istnieje inny cmentarz o tej samej nazwie. Volkovskoye Cemetery (Mytischi) znajduje się trzydzieści kilometrów od stolicy. To nie jest tak stara jak St. Pete. Został otwarty w latach 30-tych ubiegłego wieku, i nadal uważa się za aktywne.