218 Shares 6021 views

Jak świętować Boże Narodzenie w Rosji? Boże Narodzenie w Rosji: tradycje i zwyczaje

W nocy z szóstego do siódmego stycznia prawosławnego Bożego Narodzenia zaczyna. Rosja – wieloetnicznym kraju, gdzie około siedemdziesiąt procent wiernych – prawosławnych. W te wakacje we wszystkich zakątkach stanu dzwony wakacji dźwięku, rodziny zbierają się na świąteczny stół, i we wszystkich kościołach uroczysty kult. Każdy wierzący człowiek prawosławny chwali tym dniu narodzin Jezusa Chrystusa, przypominając sobie tradycję Nowego Testamentu. Boże Narodzenie – to bardzo oryginalne święto w Rosji.


Boże Narodzenie w Rosji, tradycji i zwyczajów

Każdy jest zaznajomiony z historycznym faktem, że na początku XX wieku, kościół w Rosji nie chciał iść do kalendarza gregoriańskiego, pozostawiając kalendarza juliańskiego. Dlatego kalendarz Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej różnią się od innych chrześcijan. Ta różnica jest dokładnie trzynaście dni. Nawiasem mówiąc, święto Narodzenia Chrystusa w Rosji też jest bardzo różni się od odpowiedników w innych krajach chrześcijańskich. Ponieważ Boże Narodzenie obchodzone w Rosji?

Historia wakacje

Do tej pory kraje, w których jest ona zachowana jako tradycji – z okazji Bożego Narodzenia jest dwudziestego piątego grudnia, a jak mówi kalendarza juliańskiego, siódmego stycznia, nie tyle.

Interesujące jest to, że dziś Boże Narodzenie – to najważniejsze święto w krajach zachodnich. Ale staje się coraz bardziej oczywiste tendencję, aby włączyć tę uroczystość religijną świecki. Za granicą, to jest teraz analogiem nowym roku, który, nawiasem mówiąc, jest o wiele bardziej skromne w Europie. Nie dzieje się tak w języku rosyjskim, a tam jest racjonalne wyjaśnienie.

Jak świętować Boże Narodzenie w Rosji? należy zacząć opowieść o radzieckiej okres naszej historii. Raz w mocy, Ateista bolszewicy nakazał usunięcie istniejących kalendarzy Wszystkie święta prawosławne. Pozostały z nich tylko kilka tradycji. Znamiennym przykładem jest choinka, która jest bardzo długi czas był zakazany, ale w połowie wieku zaczęto stosować, tak jak Nowy Rok. Gwiazda Betlejemska na siedmiu promieni na jej szczycie została przekształcona radziecki pięcioramiennej.

Boże Narodzenie dzisiaj

Jak świętować Boże Narodzenie w dzisiejszej Rosji? Po upadku państwa radzieckiego, żadne znaczące zmiany zaszły. Nowy rok i pozostał najbardziej ulubione święto większości obywateli rosyjskich, ale Boże Narodzenie – święto dla niewielu, głównie prawosławny wierzących ludzi. Jeśli zadajemy pytanie: „Gdzie świętować Boże Narodzenie w Rosji”, odpowiedź jest oczywista: w domu, w rodzinie, ponieważ jest czysto rodzinne wakacje.

funkcje

Nawiasem mówiąc, niektóre problemy z obchodami świąt Bożego Narodzenia są obecne nie tylko w naszym kraju, mimo wszystko musimy płacić daninę na rzecz państwa, numer siódmy w styczniu – jest oficjalnym świętem od dziewiętnaście dziewięćdziesiąt jeden. Ale rdzenna ludność Egiptu – Koptów, a oni żyć w kraju przez ponad dziesięć milionów, a oni też są chrześcijanami, przez długi czas nie mieli okazji do świętowania tego dnia. Logika władz był prosty: większość mieszkańców egipskich muzułmanów. Dopiero w dwa tysiące trzecim sytuacja się zmieniła i teraz ojczyzną faraonów Bożego Narodzenia – wakacje.

Jeszcze trudniej jest w przypadku Łotwy, ponieważ istnieje około czterdzieści procent ludności rosyjskiej, oprócz wielu z nich – to prawosławny, lub staroobrzędowców. To dziwne, że przedstawiciele rządu w roku dwa tysiące drugiego chciał uczynić ten dzień święto.

Bardzo symbolicznie obchodzone święta w Rosji, zwyczaje i tradycje bardzo charakterystyczny. Na przykład, wszyscy wierni przed obchodami tradycyjnie muszą przestrzegać czterdziestym dniu szybko. Przyjrzymy się, jak Boże Narodzenie obchodzone jest w dzisiejszej Rosji. I trzeba zacząć od samego początku.

Prawosławne Boże Narodzenie w Rosji składa się z pięciu dniach przedświątecznych, a także sześciu poprazdnichnyh. Szósty stycznia nazywa przeddzień wakacji lub Wigilię. To wtedy po staje się trudniejsze, można jeść tylko chleb i wodę.

Jako prawosławnego Bożego Narodzenia w Rosji? Ortodoksyjni wyznawcy poszukują świątynie nawet w godzinach wieczornych. Został tam odbywała się ceremonie publiczne obejmują one i godziny Królewski i proroczą piosenkę i motet. I to wszystko – na chwałę narodzin Zbawiciela.

W dzisiejszej Rosji, około siedemdziesiąt procent wszystkich wierzących identyfikują się jako prawosławny. Dlatego na noc przed Bożym Narodzeniem, chrześcijańskie kościoły są pełne wiernych. Nawiasem mówiąc, jeden z nich czasami sąsiedniej i protestantów.

Europejskim stylu nie wygląda to święto jest po prostu dlatego, jak Boże Narodzenie obchodzone w Rosji siódmy stycznia. Patriarcha Moskwy sam spędza usługę dzień, który jest następnie transmitowane w kanałach telewizyjnych i radiowych. Jest uczestniczyło wielu mediach figur kultury, polityków, a także prezydenta kraju.

uroczyste strona

Gdy Boże Narodzenie obchodzone w Rosji, najbardziej tradycyjna potrawa jest kutya – owsianka z miodem i makiem, symbolizuje wiarę i życie wieczne.

I na Boże Narodzenie to wykonane „kolędowania” – to jedna z tradycji Bożego Narodzenia, gdy kilku chłopców i dziewcząt (dzieci) Idź do domu sąsiada i śpiewać „kolędy” gospodarzy, piosenki z dobrymi życzeniami szczęścia, dobrego zdrowia w przyszłości. Podczas tego właściciele traktują je (ciastka, słodycze i inne przysmaki), obdarza małe pieniądze.

Jak Boże Narodzenie obchodzone jest w Rosji młodych dziewcząt? Boże Narodzenie trwa aż do dziewiętnastego stycznia (dzień ten nazywany jest „Chrzest”). I, jak zwykle, w tym czasie młode panie lubią wróżę na oczyszczenie. Istnieje wiele różnych sposobów, takich wróżby, dać tylko najbardziej znane i popularne.

wosk

Trzeba roztopić wosk w specjalnej misce, następnie wlać mleko do naczynia i umieścić go na progu domu. Bardzo wlać wosk do mleka. Wosk powinien utworzyć zamrożoną figurę, to po prostu warto przyjrzeć. Pierwszą rzeczą, którą masz na to ochotę, a nie twoje przeznaczenie. Na przykład, jeśli myśli, że figura woskowa przypomina krzyż, to znaczy, że choroba być ty lub ukochanej osoby. A jeśli zdawało kwiat, ale w tym roku dzieje masz ślub lub po prostu znaleźć kogoś bliskiego. Jeśli widzisz to ludzie, to pojawienie się nowego przyjaciela. A jeśli zwierzę jest widoczne, wręcz przeciwnie, zostały sfałszowane sobie wyobrażałeś wroga. Jeśli wosk utworzyli zespół, to długa droga, a jeśli poszedł do gwiazdy, to powodzenia.

pierścień

Dziewcząt, którzy chcą uczyć się na swój los, trzeba rozłożyć na podłodze pierścienia, bochenek chleba, a hak (można łowić ryby, a można szydełku). Wszystko to jest konieczne, aby przykryć ręcznikiem, a następnie każdy powinien zawrócić pięć razy, a następnie pociągnąć za szalik i wyciągnąć kto i co nie powiodło się. Pierścień oznacza małżeństwo z mod, chleb – małżeństwo z bogatym człowiekiem i hakiem – życie z ubogimi.

pantofel

Jest to najbardziej znana forma wróżenia. Gdy Boże Narodzenie obchodzone w Rosji, młoda dama powinna zostać usunięta z jego lewego buta stóp i rzucać je przed bramą, starając się zauważyć, w których ta sama strona to będzie oparte na palcu. Jeśli skarpetka pantofel patrzy w kierunku bramy, ale w tym roku jeszcze żonaty dziewczyna nie weźmie. Ona pozostanie w domu swoich rodziców. A jeśli but będzie wyglądać w każdym innym kierunku, musi być przygotowany do czekać na kojarzeń.

A to tylko kilka rodzajów wróżenia Bożego Narodzenia, w rzeczywistości lista mogłaby być znacznie większa. Najważniejsze – aby traktować prognozy humoru i nie biorą zbyt pozytywne nastawienie do serca.

W ogóle, to święto jest bardzo jasny, radosny i wesoły. Kolędy, wróżby, pyszne jedzenie po długim, szybkim biciu dzwonów wypoczynkowych na miasto … Niech Nowy Rok i obchodzony jest większy, ale atmosfera mroźny poranek Bożego Narodzenia dla wielu obarczona bardziej święte i znaczącego sensu. W tym dniu – cała oryginalność kultury rosyjskiej.