517 Shares 8607 views

Pomnik odkrywców kosmicznych w Moskwie

Wszechświat jako nieznane i bezgranicznej świata zawsze przyciąga do niego i skinęła niewyjaśnionych tajemnic. A jeśli tylko jeden człowiek chciał wyjść poza znanym światem, z pierwszego lotu w kosmos marzenia. Do tej pory rozwój wszechświata jest bardzo gorący temat. Wiele krajów rozwijających się są różne projekty i inwestowanie ogromnych środków w przestrzeni programu studiów. Wiele miast są również zabytki, które utrwalają osiągnięć kosmicznych ludzkości. Pomnik odkrywców kosmiczne w tym w Moskwie. Ten ogromny pomnik historii rozwoju wszechświata przyciąga uwagę. Jest to niemożliwe, aby przejść obok budynku. Patrząc na pomnik człowiek oddaje ducha jego wielkości i piękna.

Wystawa osiągnięć gospodarczych w Moskwie

Exhibition Centre Complex wystawa w Moskwie – jest to jeden z pięćdziesięciu największych takich ośrodków w okolicy światowej. Powierzchnia kompleksu zajmuje powierzchnię 520 hektarów. Istnieje również wiele atrakcji turystycznych, wiele pawilonów tematycznych. Ponadto istnieje duża liczba terenów rekreacyjnych: Parki, place, fontanny i kawiarni. Pomnik odkrywców przestrzeni znajdują się na terenie sowieckiej epoki.

To pokazuje liczbę gości z Rosji i innych krajach blisko i daleko za granicą tak wysokie, jak kilka milionów ludzi podczas obchodów. I w weekend odwiedził kompleks do 500.000 turystów i mieszkańców.

Wystawa osiągnięć gospodarczych jest dziedzictwo kraju. Ponad 40 obiektów kompleksu uznany za zabytek dziedzictwa kulturowego. Rocznie Exhibition Center organizuje szereg festiwali, wystaw międzynarodowych, kongresów i festiwali.

Pomnik odkrywców kosmicznych. Historia jego pochodzenia

Obiekt ten położony jest na początku sowieckiej epoki. Pomnik został otwarty w 1964 roku. Jej otwarcie odbyło się 7-letniej rocznicy wystrzeliwaniu satelitów. Centralna część pomnika ma kształt obelisku, który jest zwieńczony modelu przestrzeni rakiet. Ten budynek osiągnie wysokość 107 metrów. Architekci pracowali nad nim M. O. Barsch i AN Kolchin. Rzeźby z pomnika – A.P.Faydyshev-Krandievsky.

Pomnik odkrywców przestrzeń wygląda bardzo harmonijny, pomimo ogromnych rozmiarów. Przypomina rakietę aspirującym do góry i pozostawić ślad. Struktury bazowe ustawić obraz pierwszej osoby, która dopuściła się lot w kosmos – Jurija Gagarina. Dodatkowo pierwszy kosmonauta, u podstawy pomnika jest wizerunek naukowców, inżynierów i pracowników technicznych i zwykłych ludzi pracy – wszystkim, którzy przyczynili się do kroków w kierunku przestrzeni kosmicznej. Przed pomnika jest figura K. E. Tsiolkovskogo. Pod podstawą konstrukcji jest Space Museum. Istnieje także biblioteki naukowej. Każdy, kto odwiedza Zdobywców Kosmosu Monument w Moskwie, ma okazję porozmawiać z astronautów, aby spróbować potraw ze specjalnych rur, które korzystają w warunkach nieważkości, a także pociąg w symulatorów kosmicznych.

Inne „kosmiczne” miejsc w Moskwie

Oprócz tego zabytku, w Moskwie nadal istnieją pewne strony poświęcone zagadnieniom kosmicznych. Ta aleja kosmonautów, co prowadzi do pomnika, Pamiątkowej dom-muzeum akademika SP Korolev, Gagarin Square, Planetarium w Moskwie, twórcy pomnika Sputnika, pomnik Vladimir Volkov (kosmonauta), a także pomnik psa Laika. W Moskwie, w sumie dziewięć „przestrzeń” miejscach.

Wszystkie te zabytki i muzea poświęcone są takim ważnym wydarzeniem w życiu ludzi jak kosmosu. Przypominają nam o tym, co wielkim osiągnięciem stał się człowiekiem.

wniosek

Pomnik odkrywców kosmicznych, a także innych podobnych dziedzictwa kulturowego kraju, wzbudzanie poczucia dumy. Wszyscy są powołani, aby uwielbić tak znaczące i wielkie wydarzenie XX wieku., Jako lot w kosmos. Wcześniej ten pomysł wydawał się fantastyczny i bardzo niewiele osób uważa, że takie loty będą całkowicie wykonalne. Widzimy teraz, że to nie jest bajka, ale rzeczywistością. Kosmos nie jest jeszcze kompletna, z ludźmi każdego roku przeprowadzają nowe projekty i poszerzyć swoją wiedzę na temat tej tajemniczej i rozległej przestrzeni.