666 Shares 5474 views

Niezależne badanie z samochodu po wypadku: opinie. Ocena uszkodzenia pojazdu po wypadku

Wśród innych rodzajów działalności ocena niezależnego badania samochodu po wypadku (opinie potwierdzenia it) jest jednym z najbardziej popularnych usług tego rodzaju. Stało się popularne, ponieważ wtedy wprowadzonego CTP.


Szacowany badanie pojazdu po wypadku są zainteresowani przede wszystkim kierowcy, którzy już do czynienia z firm ubezpieczeniowych. Ocenia szkody w kategoriach pieniężnych, a to może pomóc, aby domagać się odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej lub wypadku drogowego winowajcą.

Zastanów się, jak to jest wykonane, a to daje niezależną analizę samochodu po wypadku, opinie również zbadać, są one pozostawione na forach i stronach internetowych tych firm, którzy już skorzystali z tej usługi.

Ocena pojazdów silnikowych i ich terminów

Termin egzaminu, z reguły, zależy od złożoności pracy, w miejscu, gdzie badanie będzie prowadzone, uszkodzenia techniczne, dostępność danych na temat części zamiennych do samochodów.

Po złożyć wniosek o CTP, pojazd musi być kontrolowane w ciągu pięciu dni. Jeżeli termin zostanie pominięty, niezależne badanie techniczne samochodu po wypadku może się odbyć w każdym obiektem odpowiadającym profilu.

Ta ocena pojazdu należy przeprowadzić, jeśli jest uszkodzony, a właściciel chce dostać płatności OC. Aby to zrobić, firma ubezpieczeniowa wydaje się stwierdzić, na podstawie którego następuje wypłata odszkodowania. Składając wniosek o wypłatę Hull, jest wytwarzany w wyniku raportu z oceny.

Koszt niezależnego egzaminu zależy od kilku czynników. Na przykład, jeśli potrzebujesz eksperta podróży, będzie kosztować od 500 do 1000 rubli.

Złożony akt ze zdjęciami – kolejny 1000 rubli.

Zawarcie eksperta z dokładnym obliczeniu kosztów części zamiennych i napraw będzie kosztować od 3000 do 8000 rubli.

Ponadto dopłaty mogą być dostarczane do klienta dokumentów, składa się roszczenia do zakładu ubezpieczeń i obsługi klienta jest realizowany w negocjacjach z Wielkiej Brytanii lub w sądzie.

Etapy badania

Normalnie, gdy zwrócił się do firmy, świadczyć takie usługi, cały proces składa się z następujących etapów.

 1. konsultacja telefoniczna.
 2. Określić wszystkie szczegóły dotyczące miejsca i czasu kontroli.
 3. Koordynacja z wezwaniem, aby umieścić wszystkie zainteresowane osoby.
 4. Zawarcie umowy.
 5. usług płatniczych.
 6. Zadzwoń do wglądu telegramu osób.
 7. Kontrola pojazdu z fotografowania, ustalenie szkody i sporządzenie aktu.
 8. Obliczanie naprawy.
 9. Ekspertyza.
 10. Raport transmisji.

Problemy rozwiązane w ramach konsultacji

Główne problemy, które należy rozwiązać poprzez badanie uszkodzenia pojazdu po wypadku, są następujące.

Tam musi być zrozumienie tego, jak poważnie uszkodzony samochód. ocenia, czy to będzie ukryte wady dotyczące informacji. Na przykład, jeśli zderzak jest zrównana z ziemią, a pokrywa bagażnika nie otwiera się, najprawdopodobniej, nie są ukryte wady tylnym panelu, a także podłogi w bagażniku. Następnie skontrolować samochód na stacji benzynowej lub w biurze.

Należy również dowiedzieć się, co jest na ubezpieczenie sprawcy wypadku. Może on tylko CTP lub CTP i Hull. Być może nikt nie miał ubezpieczenia w momencie wypadku nie było. W zależności od tych informacji, decyzja o tym, czy trzeba zadzwonić do danej kontroli.

Kolejne rzeczoznawcy zwykle zainteresowani czy ekspertyzy klient skierowana do firmy ubezpieczeniowej przed, a jeśli tak, to ile zapłacił za ubezpieczenie.

Jeśli nie można znaleźć wstępne badanie wady ukryte, ale klient jest świadomy ich istnienia, ekspert powinien być o tym poinformowany. Pomoże to zapewnić, że w sprawozdaniu z inspekcji pełniejsze informacje zostały zarejestrowane i fotografowane tych witryn.

Określa adres na który zostanie przeprowadzony inspekcja. W dużych firmach, może być przeprowadzone w Rosji niezależnego badania samochodu po wypadku. jego wartość zawiera koszt wizyt ekspertów.

Według klientów, tylko trzeba skontaktować się z firmą, świadczącą usługi, a wszystkie te działania pracowników już podjąć.

Faza przygotowawcza

Specjalista może iść na kontrolę po kilku godzinach. Szczególnie przydatna, gdy w miejscu, gdzie przeprowadził niezależne badanie samochodu po wypadku – Moskwa. Jeżeli uszkodzenie jest niewielkie, a samochód jest w ruchu, może być dostosowany bezpośrednio do biura firmy eksperckiej.

Zazwyczaj inspekcja na miejscu lub za zgodą trwa trzy podmioty – pięć dni. Ale w dużych firmach często mają obsługę pilnej kontroli z przeprowadzenia niezbędnych obliczeń.

Zainteresowane osoby do sprawdzenia przyczyny zazwyczaj wtedy, gdy:

 • Po odwołaniu się do firmy ubezpieczeniowej odkrył wady, które nie zostały nagrane ich przedstawicieli;
 • Limit ubezpieczenia był niższy niż koszt zbliżającej naprawy;
 • Sprawca wypadku uciekł z miejsca zbrodni;
 • była grupa analizy GAI.

Ewentualnie wysłać telegram w następujących przypadkach:

 • gdy nie oczekuje się, aby zostać wypłacona przez SAR lub „zieloną kartę”;
 • samochodem jest ukryty szkody;
 • winowajcą przyjdzie na wizytę.

W każdym razie, jeśli sprawca nie został powiadomiony o badaniu, nie byłoby podstawą do odmowy odszkodowania dla ofiary.

Przed niezależne badanie z samochodu po wypadku zostanie przeprowadzona, koszt szkody obliczana jest dokonywane umowę w dwóch egzemplarzach, płatność dokonywana jest, gdzie klient otrzymuje potwierdzenie odbioru.

Na podstawie oryginalnego zamówienia oraz wpływów nadal będą pobierane przez koszt tej usługi z zakładem ubezpieczeń lub sprawcy wypadku w sądzie. Płatności można dokonać w tym samym czasie w różny sposób, w gotówce lub przelewem bankowym. Sądząc po opiniach ludzi, by szukać sprawiedliwości w sądach, z pozytywnym wynikiem są często w stanie odzyskać od firmy a kwotą zapłaconą, że za usługi rzeczoznawcy.

Kontrola akt i przygotowanie

Przed uszkodzony samochód zostanie zbadany przez ekspertów badań prezentowanych oryginalne dokumenty, które zostały sporządzone przez pracowników policji drogowej i innych urzędników. Pojednani numery i inne niuanse. Następnie specjalista przechodzi do wglądu i sfotografować pojazd.

Należy to zrobić na wszystkich czterech bokach i rogach. Oczywiście, wskazuje miejsce uderzenia, wszystkie uszkodzone części są fotografowane indywidualnie, jak również ustalony numer podwozia i przebieg do udokumentowane, aby zapewnić, że pojazd jest dokładnie taki, który został uszkodzony w wypadku.

Niezależne badania po wypadku samochodowym na tym etapie towarzyszy pełnej współpracy z klientem, którego zainteresowanie zapewniając kompleksową pomoc podejść do samochodu z różnych stron. Lepiej, jeśli zostanie ona myje, jak niektóre uszkodzenia nie są widoczne w postaci brudnych lub deszcz ze śniegiem.

Gdy wszystkie zdjęcia są robione, specjalista jest aktem, który określa listę elementów narażonych na uszkodzenia. Mianowany przez wymiany lub naprawy oraz inne prace są opisane, na przykład, ustawienia kół, diagnostyki i rozwiązywania problemów.

W jaki sposób dokument ten zależy od dalszych obliczeń zostanie ona wypełniona. Jeśli otrzymał ofertę do przeprowadzenia niezależnej analizy dokumentów na podstawie firmy ubezpieczeniowej, to lepiej się nie zgadza, i trzymać go z trasy. Zwłaszcza, że jest to konieczne w przypadku, gdy istnieje podejrzenie, że lista, która jest urządzony przez firmę ubezpieczeniową, nie wszystkie szkody odbicie.

Kalkulacja OC i CASCO

Po obu dokonał czynu, ekspert przechodzi do następnego kroku. Na tym etapie oceny szkód spowodowanych wypadkiem. Obliczenia przeprowadzono w następujących programów specjalnych:

 • „Autostop”;
 • Audatex;
 • SilverDAT;
 • Eurotax;
 • Kompleks PS.

Program jest prowadzony numer VIN jest określona i sprzęt ewentualne dodatkowe opcje. Następnie program wyświetla wszystkie dane z samochodu, a także ich ilość i cenę. Następnie mianowany napraw, a także w celu obliczenia wykonywane.

Ostateczna cena obejmuje:

 • cena części zamiennych;
 • cena materiałów do naprawy;
 • Koszt prac.

Przy obliczaniu opłaty za koszt CTP jest pobierana z katalogu PCA, który jest zainstalowany w licencjonowanych programów.

Przy obliczaniu CASCO, jeśli samochód jest na gwarancji, a naprawy będą przeprowadzane w autoryzowanych dealerów, koszt jest obliczany na podstawie notowań dostępnych u autoryzowanych dealerów.

Jeżeli obliczenia dokonywane są na kadłubie, ale samochód nie jest już na gwarancji i naprawy muszą spędzać u autoryzowanego dystrybutora to jest brane średnią cenę rynkową na podstawie wiarygodnych źródeł, takich jak dużych portali internetowych lub w sklepach znajdujących się w tym regionie.

Przy obliczaniu również brane pod uwagę amortyzacji, która jest na CTP nie może zawierać więcej niż 50%. I materiały, a także poszczególne części to nie ma zastosowania. Tak więc, jeśli samochód ma już 15 lat, nie należy się spodziewać, że CTP zwróci ilość nowych części.

Ale jeśli ubezpieczenie jest wypłacane przez Hull, zwykle zużycie nie jest brany pod uwagę. Dlatego, nawet jeśli firma ubezpieczeniowa zapłacona ubezpieczenie dostosowane do amortyzacji, ma wszelkie szanse, aby wygrać sprawę w sądzie.

ekspertyza

Wynik eksperta sprawia następujące oceny:

 1. Ustanawia obecność i stopień uszkodzenia technicznego.
 2. Przyczyny zdarzeń szkody oraz możliwość włączenia ich w wypadku.
 3. Obliczono technologii, wielkość i koszt napraw.
 4. Ustaw wysokość odszkodowania dla przeprowadzenia remontu ze względu na jego stan techniczny.

Raport wraz ze wszystkimi zdjęciami, świadectwa kontroli, obliczenia i dokumenty ekspertów szyte i podpisane przez nich, jak również szef firmy, a następnie dostarczane do klienta.

Pakiet dokumentów obejmuje:

 • ekspertyza opisując badania i odniesienie do wykorzystania w trakcie jej przepisami;
 • Zdjęcia stałych wszystkich uszkodzonych części pojazdu;
 • kalkulacja kosztów naprawy z uwzględnieniem amortyzacji i bez niego;
 • Świadectwo kontroli pojazdu;
 • dokumenty potwierdzające kwalifikacje specjalisty, który przeprowadził badanie;
 • zawarła z umowy o świadczenie usług oraz dowodu wniesienia wykonany dla niego.

Złożenie dokumentów z opinii biegłego

Gdy wszystkie dokumenty są odbierane i ubezpieczenie OC wypłacane w niewielkich rozmiarów, możliwe jest wydanie przygotowawczego wniosek i złożyć wszystkie dokumenty do firmy ubezpieczeniowej. Procedura ta może być również powierzyć organizację ofiary, która przeprowadziła niezależne badanie samochodu po wypadku. Informacje zwrotne od tych, którzy przeszli ten etap z ekspertami wskazują, że wiele udało się osiągnąć dodatkowy koszt.

Muszą przestrzegać ściśle pre-order, który ma siedzibę w prawo. Jeśli nie ma żadnych skarg, wykonane w odpowiedniej formie, i twierdzą, że sąd nie może brać pod produkcję.

Jeśli ubezpieczenie nie pokrywa kosztów naprawy w całości, można zadzwonić osoba odpowiedzialna za wypadek i poprosić go, aby zapłacić pozostałą kwotę. W przypadku odmowy, uzbrojony w areszcie zastrzeżeń, możemy bezpiecznie złożyć pozew. Jednocześnie należy pamiętać, że jeśli sąd uzna ekspercką ocenę niekompletnych lub w przypadku nie będzie dwa badania, mogą być przypisane do innej obdukcji samochodu po wypadku.

Doświadczenie pokazuje uczestnikom wypadku, jeśli ubezpieczenie zostanie wypłacona przez Hull, z towarzystwa ubezpieczeniowe mogą być gromadzone i rozsądna kwota szkody niemajątkowej bez problemów. Według uznania sędziego, może różnić się wielkością od 3.000 do 50.000 rubli rubli.

badanie wybór

Ocena z samochodu po wypadku, powinny być przeprowadzane w firmie, która cieszy się doskonałą reputacją i zaufaniem klientów. Wiele osób, w obliczu tego problemu, włącz zaleceniami ich przyjaciół. Ale co, jeśli nie ma nikogo, aby powiadomić organizację? Na jakie kryteria są oparte na jakości niezależnego badania samochodu po wypadku miała miejsce? Recenzje oczywiście ważne. Ale istnieją obiektywne fakty, które powinny zostać rozwiązane. Są one następujące.

 1. Organizacja musi zawierać co najmniej jedną osobę, która jest dołączony do rejestru biegłych techników Ministerstwa Sprawiedliwości.
 2. Jeśli egzaminator zarabia jedynie tę działalność, to lepiej nie ufać mu badania.
 3. Można prosić o przykłady jego wiedzy specjalistycznej, a także orzeczeń sądowych na podstawie wyników jej działalności.
 4. Odgrywa ważną rolę i wystarczające doświadczenie w tej dziedzinie, zwłaszcza w dużych kancelariach, ponieważ tylko wysokiej klasy specjaliści pracują w nich.

Z zastrzeżeniem wszystkie powyższe warunki mogą być pewni, że wiedza z samochodu po wypadku eksperta zostanie przeprowadzona sprawnie iw całości.

Wybierając firmę, należy postępować z zasadą, że najtańsze badanie może okazać się wadliwy. To samo można oczekiwać od niezależnych ekspertów. Choć z pewnością nie jest to stwierdzenie, ale są referencje od osób mających takie problemy.

Niezależna ekspertyza powinna wykonywać wysokiej klasy specjalisty. Wymaga to zarówno wyższe wykształcenie i duże doświadczenie. Eksperci są szkolenia kursy, przekazać zadanie, aby uzyskać dyplom, przekazać zlecenie Ministerstwa Transportu, pracując dla niektórych asystentów ekspertów czasowych, a dopiero potem są wykwalifikowanych specjalistów, z którymi oni nabyć prawo do podpisania ekspertyzy niezależnie.

Jest oczywiste, że praca z profesjonalnym poziomie nie może być tanie. Ale niektóre firmy nie doceniają kosztów usług początkowo, a na końcowym etapie mogą być pobierane nawet bardziej niż inni, był pierwotnie nie tanie organizacje.

Darmowe ekspertyzy lub tzw ekspertyzy stanu samochodu po wypadku po prostu nie jest wykonywana. Mogą istnieć pewne ruchy reklamowe, aby przyciągnąć klientów, ale nie więcej. Więc nie ufa ci, którzy oferują usługi za darmo lub bardzo tanio. Najprawdopodobniej tam w końcu złapiesz.

Największych firm początkowo wskazano, wszystkie ceny dla każdej z usług i na poziomie poradę można uzyskać odpowiednie informacje. Jednak organizacja niektórych rodzajów usług dodatkowych mogą być oferowane, które są dostępne bezpłatnie.

opinie

Nieco bardziej chciałby dodać o opinie zainteresowanych stron na niezależnej ekspertyzy. Kierownictwo firm ubezpieczeniowych biją na alarm z powodu faktu, że avtoyuristy „szalonej” ze względu na to, co w Wielkiej Brytanii może nawet pójść negatywne.

Oczywiście, firmy mogą zrozumieć, że muszą one zostać usunięte z dochodów z działalności. Ale jeśli spojrzeć na sytuację ze strony właścicieli samochodów, staje się oczywiste, że dostęp avtoyuristam mają znacznie większe szanse, aby uzyskać przyzwoitą wypłatę. Oraz wszelkich porad prawnych na wypadek powie, że przede wszystkim jest to niezbędne do przeprowadzenia niezależnego badania.

wniosek

Dlatego, aby ocenić, przy udziale niezależnych ekspertów jest to konieczne. Jak widać z powyższego, że wszystko zostało wykonane prawidłowo, trzeba wiedzieć wiele niuansów. Ale jeśli firma jest świadczenie usług wybranych starannie i spełniają wszystkie wymogi, potwierdzając swój wysoki status, może ona być zaufany, nie tylko przeprowadzanie oceny pojazdu, ale również, w razie potrzeby, dalsze postępowanie w sądzie.