308 Shares 3823 views

Odwrócona ruch na drodze

Niewiele osób wie, że istnieje coś takiego w przepisach ruchu drogowego jako „drogi z ruchu rewersyjnego”. Nie wszyscy rosyjscy właściciele samochodów w obliczu tego zjawiska w praktyce. A wszystko dlatego, że do tej pory wsteczny ruch jest zawsze obecny tylko na drogach w Moskwie i Petersburgu. Jednak nikt kierowca nie boli bardziej zaznajomieni z tej koncepcji, a ze sposobu, wszystko idzie na drodze z odwrotnym ruchu. Dla coraz większej liczby samorządów zaczynają myśleć o tym, co jest dobrą okazją. Podstawowym założeniem jest to, że przy odpowiednim wykorzystaniu odwrotnej ruchu na drodze może znacznie skrócić czas potrzebny na to zwykle stoi w licznych korków.


Drogi z tym typem ruchu różni się od konwencjonalnego obecności śladowej odwracalne poszczególnych zespołów. To jezdnie, kierunek ruchu, w którym w razie potrzeby może zostać zmieniony na przeciwny. W tym przypadku, to zależy od stopnia obciążenia drogowego w obu kierunkach. Regulowane przez odwrócenie ruchu specjalnych światłach, które są instalowane bezpośrednio nad barem.

Aby odróżnić ten zespół od całej reszty, należy pamiętać, że większość dróg z cofania mieć tylko jeden lub dwa pługi zespoły znajdujące się w środku jezdni. Ponadto takie taśmy są zidentyfikowane przez oznakowanie, na który jest nieciągła linia podwójna. Długość części stałej linii trzy razy większy niż odstęp między pociągnięciami.

Ponadto, ważne jest, aby wiedzieć, że w tej chwili nie ma specjalnych znaki drogowe nie są przewidziane w celu wskazania, że droga prowadzi się ruch wsteczny. Znak, który wskazuje drogi tego typu, nie jest, ale że dla niektórych zespołów to się robi to ruch może być oceniana wyłącznie na znacznikach. Światła cofania zespoły nie reprezentują i są zobowiązani jedynie do regulowania porządku ruchu. Ten rodzaj ruchu jest dozwolone w przypadku, gdy sygnał zielony przepustowości drogi i palenia – Gdy sygnał czerwony.

Jako przykład odwrotnego ruchu można uznać za dość standardowy dla każdej dużej sytuacji miasta, gdzie w piątek w nocy większość samochodów przenieść się z miasta, a w niedzielę wieczorem większość pojazdów wykonuje ruch, wręcz przeciwnie, w centrum metropolii. W pierwszym przypadku, zespół z odwracalny ruch będzie działać w kierunku „miasta”, a drugi – „do miasta” Ponadto, przykładem mogą być uznane wszystkie znajome problemu korków w „godzinach szczytu”. W czasie porannej, korek jest często skierowana w kierunku centrum, a wieczorem – wręcz przeciwnie. Na takich drogach ruch do tyłu – to jest prawdziwe zbawienie, bo to tutaj, to najlepiej „zakorzenić”, czasami zwiększenie zdolności dróg i zmniejszenie prawdopodobieństwa wielu kilometrów korków. Bardzo przydatny wynalazek!