259 Shares 8842 views

Samopoziomujący – idealna do szybkiego wyrównywania podłogi

W każdym pokoju, w szczególności w sektorze budownictwa mieszkaniowego, przed przystąpieniem do układania końcowej powłoki (linoleum, dywan, parkiet, panele, płytki ceramiczne) jest absolutnie niezbędne, aby wykonać wstępny Wyrównanie podłogi. Jeśli nie, to w przyszłości płytek, laminat lub parkiet koniecznie pęknięty, a pieniądze wydane na ich zakup, będą po prostu rzucone na wiatr. Wyrównać kilka sposobów, z których najłatwiejszym jest użycie mieszaniny samopoziomujących, tym bardziej, że współczesny rynek budowlany obfituje w różnego rodzaju produktów.

Wybór mieszanina samopoziomujące

Nalewane jest reprezentowana głównie przez dwa rodzaje – na bazie cementu i gipsu oparte. Grubość powłoki z mieszaniny cementu wynosi na ogół od 2 do 50 mm. gatunki gips jest stosowany wówczas, gdy grubość warstwy izolacyjne przyszłości podłoga jest w zakresie od 20 do 100 mm. Kompozycje cementowe są droższe, ale znacznie szybciej schnie tynk. Wybierając opcję z mieszaniny, powinny być oparte na konkretnych warunkach. W skrajnych przypadkach może to być łączone przy użyciu najlepsze rozwiązanie dla każdego pomieszczenia. Najważniejsze – nie zapomnij zainstalować dylatacyjne w miejscu łączenia.

W odniesieniu do producenta, a następnie na rynku budowlanym są najbardziej popularne marki „Knauf”, „Horizon”, „Ceresit”, „Volma-prostownica-Express”, „Vetonit”. Mieszaninę z własnym każdego producenta ma swoje własne właściwości, warunki zastosowania, szczególnych dodatków, itd. G., jak to pokazano na opakowaniu. Ponownie, aby dokonać właściwego wyboru, musimy postępować ze szczególnych warunkach.

Samopoziomujący Mieszanina jastrychu

Przed przystąpieniem do wyrównywania podłogi , należy przygotować powierzchnię roboczą. Aby to zrobić, trzeba się pozbyć z najsłabszych elementów, naprawiane wszelkie pęknięcia, oczyszczone z tłuszczu, kurzu i brudu. Samopoziomujący nakłada się wstępnie zagruntować powierzchnię. Jeśli to konieczne, można zastosować podkład kilkakrotnie. W powtarzanych gruntowania należy wysuszyć poprzedniej warstwy w ciągu dwóch do trzech godzin.

Roztwór roboczy przygotowano w następnym etapie. Powinno to być zrobione przez dodanie mieszaniny wody, lecz w żadnym wypadku nie na odwrót. Mieszać roztwór lepszą wiertarkę ze specjalnej dyszy, aż do całkowitego rozpuszczenia mieszaniny, unikając tworzenia się grudek. Ważne jest, aby zachować odpowiednie proporcje i mieszaninę wody określonej przez producenta na opakowaniu. Zbyt gruba mieszanka nalewane rozprzestrzeni się słabo, i ciecz też zmniejsza siłę powlekania przyszłości. Zwykle worek 25 funtów trwa około 7 litrów wody.

Teraz musimy wylać gotowe rozwiązanie na podłogę i chodzić specjalny wałek z kolcami. Odbywa się to w celu wygładzenia roztwór nad powierzchnią podłogi i pozbycia się pęcherzyków powietrza.

To wszystko. Pozostaje czekać, aż mieszanina była zupełnie sucha, i może przystąpić do układania powłoki końcowej. Zazwyczaj trwa to dwa tygodnie. Spacer to samo ponownie na powierzchni mogą być wypełnione w ciągu sześciu godzin.

Zalecenia dotyczące zastosowania związków samopoziomujących

  1. Praca musi być prowadzone w pomieszczeniu w temperaturze +10 … + 25 ° C i przy wilgotności względnej 95%.
  2. Należy unikać przeciągów i kontakt z mieszaniną bezpośrednie działanie promieni słonecznych, w procesie suszenia.
  3. Ponieważ samopoziomujący mieszanina gotowa ma ograniczony czas (maksymalnie 40 minut, po czym nie mogą być wykorzystywane) wszystkie działają razem, aby lepiej – jedno porusza roztworu i innych wypełnień i wygładza.