534 Shares 9370 views

Skorupki jaj jako nawóz pomoże glebę i rośliny

Kiedy przychodzi czas, jak pracować w ich letnim domku, to jest o tym nawozie. Natychmiast rozpoznawalne dopiero zaczynają brać górę ogrodniczej i rzemiosła i doświadczonych „profesorów” w tej sprawie. Początkujący gorączkowo przejrzał stron internetowych i rozdarty w sklepach specjalistycznych. Doświadczeni wzruszają tylko ramionami i protekcjonalny ich upominał: „Dlaczego ciągle kupować coś nowego to lepiej nie wyrzucać, co już masz?”.

W rzeczywistości, te same opinie skorupek zastosować go jako nawóz Ogrodnicy zawsze otrzymuje pochwałę. Materiał jest bardzo przystępne, możemy powiedzmy, bywalec naszych pojemników. Ale jaki jest sekret jego popularności, a więc czy to będzie dobry?

Szczerze mówiąc, skorupki jaj jako nawóz nie iść do dowolnego porównaniu ze znanymi wszystkim azotu, fosforu i potasu, mają wszystkie niezbędne elementy do odżywiania roślin. Prawie wszystkie (95%) skorupy – wapnia, a węglan wapnia; Pozostała część jest węglan magnezu, fosforan i substancji organicznych.

Ale to wapniowy produkuje pozytywny efekt jak odtleniania gleby. Jeśli jest zbyt kwaśny, jej płodność spada, rośliny rozwijają się na niej o wiele gorzej i dają słabe zbiory. W tym przypadku, gdy gleba jest zwykle zobojętniono wapnem lub kreda. Twierdzą oni, że skorupki jest cenny jako nawóz nie tylko jego komponent mikroelementów, ale także struktura krystaliczna, która ułatwia jego przyswajanie.

Ogrodnicy nie tylko wbity w glebę w proszku powłoki, ale także podlewać jej napar pięć dni sadzonek. Duża zaletą jest osiągnięta, jeżeli zmielonych skorupek jaj do gleby z nawozami. Większość z nich zwiększa kwasowość gleby, a proszek jajeczny skorupa zneutralizować ten efekt.

Jednakże, skorupki jaj jako nawóz nadal nie rozkłada się tak szybko, jak jest ona zapisana entuzjastów. Na wstępie, przede wszystkim, trzeba wiedzieć, kiedy przestać, a po drugie, należy umieścić tylko na dorosłych roślin. Ale ogrodniczych kultura brakuje mikroelementów wdzięcznością odpowiedzieć na taki nawóz.

W czasach sowieckich, gdy nawet zwykły garnek do sadzonek, którzy korzystają ogromny popyt, zamienił się w pozycji deficytu, ludzie wynalazcze podszedł do wzrostu sadzonek w skorup jaj. Odpowiednio przygotowane muszli wypełnione ziemią, posadzonych nasion i pojone tam. W tych czasach, gdy zaczął sprzedawać jaja w przezroczystą plastikową taśmą i dostosowała je pod mini teplichke. Ponownie, nacisk na materiał przyjazny dla środowiska, w przeciwieństwie do plastikowych doniczkach rośliny wyłączeniem transplantacji w glebie. Wystarczająco przed sadzonki w skorupce pójdzie na stałe, delikatnie wycisnąć skorupkę, tak że popękane, a jedynie system korzeniowy samego zakładu zakończy zniszczenia.

Doświadczeni ogrodnicy jednak od razu zwrócił uwagę na fakt, że w tych „garnki” zawiera przynajmniej gleby, a ponieważ sadzonki muszą być częściej podlewane. Tak i nie miejsce, aby zawrócić systemu korzeniowego. Po Sadzonki wydać siły dla jego rozwoju, aw rzeczywistości mogą one być stosowane w odniesieniu do części nadziemnych.

Czy skorupki jaj jako nawóz dobra? Częściej niż nie. Ale żaden z istniejących nawozów mineralnych lub organicznych zastąpić nie może.