691 Shares 4925 views

Pytanie doświadczony kwiaciarnia, dlaczego nie kwitnienie DAYLILIES?

Pomimo nazwy, DAYLILIES nie należą do tych samych gatunków roślin jak tradycyjny lilii. Wielu ogrodników rozpoczynające często mają do czynienia z dziwnym problemem: krzew rośnie dobrze i ma gęstą zdrowe liście, pąki, ale nie pojawia się. „Dlaczego nie kwitną DAYLILIES?”, „Co to za mało rośliny?” i „Czy mogę naprawić tę sytuację?” – główne problemy powstające w tym zakresie.


Wspaniały jasny flora jest bardzo łatwy do roślin i dbać o nich nie wymaga specjalnych umiejętności i ciągłego monitorowania. DAYLILIES w ogrodzie są doskonałym elementem dekoracyjnym w trakcie sezonu kwitnienia. Liście znajdują się na gałęziach dziwaczne, dobrze sprawdzony jako materiał do tworzenia różnych kompozycji kwiatowych.

Z należytą starannością w tym samym zakładzie może wynosić do 15 kwiatów. Każda z tych kwitnie tylko przez jeden słoneczny dzień, ustępując następnego bud na następny dzień. Zazwyczaj kwitnienie występuje w lipcu i trwa aż prawie do końca lata. Odpowiednie DAYLILIES hodowlane mogą zwiększyć liczbę strzałek w zarodku. Wspólne nowoczesne odmiany hodowców zagranicznych całkiem niewymagających porównaniu z tradycyjnym widokiem na żółty roślin. Jeśli sadzenie i pielęgnacja nie wymaga wysiłku, to dlaczego nie DAYLILIES kwitną nie tylko w pierwszym sezonie, ale na przestrzeni lat?

Miejsce dla tej rośliny najlepiej jest wybrać dobrze oświetlone. Nawet słaby cień może zakłócać normalne dojrzewanie pączków. Warto również zaniedbane zbyt wilgotnych miejscach, gdzie woda może stać, na przykład, po deszczu lub podlewania obfite – DAYLILIES może osłabić i stracić zdrowe korzenie. Roślina ta preferuje luźne, dobrze kompostowane podatny grunt, a każdy dobrze muszą być osuszone.

Należy dbać o „sąsiadów” delicious pachnące krzaki – nie można sadzić ten kwiat jest niedaleko jabłoni, ponieważ zajmuje dużo składników odżywczych z otaczającej gleby. W tym przypadku, listowie jest soczysty i puszyste, ale strzelający z pąkami i nie mogę się doczekać. Innym powodem, dlaczego nie kwitną Hemerocallis mogą być nieprawidłowe głębokość sadzenia. Korzeń kołnierz nie powinien zakopać więcej niż 2-3 cm. W przeciwnym razie roślina nie daje żadnych oddziałów kwitnienia.

Zbyt przerośnięte krzewy i nasadzenia późną jesienią może być również powodem, dla którego nie kwitnące DAYLILIES. Może to być spowodowane zamrożeniem korzeni lub łodyg, „Zima” chorobę lub konieczność długiego odzyskiwania przechłodzenia. Podlewanie musi rzadko – raz na 2 tygodnie, ale niekoniecznie regularne, przynajmniej wiadro wody pod każdym krzakiem. Na wiosnę gleba wokół daylily zwykłego kompostu ściółkę, ale trzeba się upewnić, że nawóz nie ma na szyi korzeniowej. Aby przedłużyć naturalne kwitnienie należy zerwać gasnącym pąki zachować maksymalny użyteczny dla daylily i pierwiastki śladowe. Niektóre nowe gatunki rosną bardzo powoli, ale ogromne kolorowe krzewy, usiany kwiatami – to jest najlepszy wdzięczność za pracę w swoim ogrodzie.