820 Shares 1379 views

Choroby fiołków

Nazwa Violet – Saintpaulia – znany był od tego czasu, gdy znajdują się w szczelinie po stronie gór Uzambarskih ze swoją narzeczoną, Baron Saint-Paul, który został tak uderzony przez piękno tych kwiatów, które opisał później je z wielkim entuzjazmem, wzywającą bladoniebieskie światło wewnątrz które oświetla jasne światło.

Wysłał nasiona tych kwiatów do jej ojca, który zarejestrował swoje nazwisko odkrywcy. Stało się to pod koniec 19 wieku i od tego czasu, te delikatne rośliny są tak rozproszone po całym świecie, że obecnie istnieje ponad 15.000 odmian.

Te delikatne stworzenia dość wymagający odpowiedniej opieki, a jeśli nie są zgodne, mogą obrażać i chorują. W jaki sposób można rozpoznać chorobę fiołków i zrozumieć sygnały dostarczane przez nich?

Wielu ludzi dzisiaj w domu, te kwiaty są sadzone, opieką i pojone. Ale czasami przychodzi czas, że fioletowy niespodziewanie umiera. Mimo to jest ogólnie przyjęte, że dla senpoliy opieki nie jest trudniejsze niż w pozostałej części roślin, ale w rzeczywistości istnieją pewne cechy opieki dla tych kwiatów. A jeśli nie są one zgodne, to może być jakaś choroba fiołków, które zwykle występują w wyniku niewłaściwego doboru podłoża, podlewania, niskie światła i temperatury niestabilnym.

Jeśli liście Saintpaulia pojawiła półprzezroczystych plam, jest to również znak, że fioletowy jest chory. Powodem tego może być zwiększona płukanie, w wyniku utleniania z ziemi rozpoczyna się w naczyniu. W tym przypadku, trzeba je zmniejszyć i upewnij się, że krople wody nie spadnie na liściach przetargowych i nie spryskiwać roślinę w słońcu.

Jedną z odmian choroby fiołki jest żółknięcie liści, to jest konsekwencją zbyt jasne oświetlenie roślin. Jest to konieczne, aby zmienić pulę kwiatów w tym miejscu na promienie słoneczne nie są bezpośrednio spadnie na wylocie. Jeśli to konieczne, można nawozić fiołki słabo skoncentrowany nawóz.

Z reguły niższe gniazda tier fiołkowe liście nie żyją dłużej niż rok, to powinny one zostać usunięte. Jeśli umrą wcześniej, jest to pierwszy znak, że zgnilizna fioletowy korzeń zaczął i macierzystych. Jeśli spojrzeć na rośliny. można zauważyć, że liście stają się wiotkie i matowe, chociaż ziemia w doniczce stale wilgotna. Przyczyną tej choroby może być nieprawidłowe podłoże, niska temperatura, nadmierne łzawienie i garnek zbyt duże. Aby zapisać swój kwiat potrzebę być przeszczepione do świeżej ziemi.

Fiołki są w chorobach wywoływanych przez różne szkodniki – Wełnowce i mączlika, z których larwy można czasem znaleźć na spodzie liści. W celu zwalczania tych małych owadów latających szczególną potrzebę rozpylania środków owadobójczych, wstępnie oczyszczone ściereczką.

Fioletowy, choroba dość zróżnicowane, mogą zacząć spadać kwiaty. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy suche i gorące powietrze w pomieszczeniu, zwłaszcza jeśli sklep, z którego został zakupiony kwiat, było mokre i chłodne.

Saintpaulia czasami po prostu nie kwitną, choć na pierwszy rzut oka, że ma wystarczającą ilość zdrowych liści. Zazwyczaj zdarza się to w okresie zimowym, gdy pokój przestał padać promienie słoneczne. Musimy stworzyć kwiat do sztucznego oświetlenia, dosvechivaya zwykłej żarówki.

Takie choroby fiołki jak opadanie pączków kwiatowych lub suszenia kwiaty są wynikiem gwałtownych zmian temperatury, jak również projekty. Jest to konieczne, aby zapewnić, że temperatura i wilgotność w pomieszczeniu były stabilne i podczas tego okresu nie karmić roślin.

Kiedy wszystkie te warunki, można uniknąć choroby. A potem te delikatne kwiaty będzie można rozkoszować się ich kwitnie przez cały rok.