509 Shares 7234 views

prostownik spawalniczy i jego urządzenie

Trudno sobie wyobrazić, w budownictwie lub maszyn bez spawania. Jest on podzielony na dwa rodzaje: prądu stałego i zmiennego.

Korzystanie DC zapewnia wyższą jakość spawu. Wynika to z braku prądu zerowego, a tym samym ustabilizowania się łuku, zmniejsza rozbryzgiwanie ze spalania elektrody metal głębszej penetracji otrzymuje się polepszone właściwości wytrzymałości spoiny.
Dodatkowo, materiały takie jak żeliwa, stali wysokostopowych, stopy na bazie niklu, miedzi, tytanu, może być wykorzystane do spawania tylko prąd stały.

W celu przekształcenia prądu zmiennego o częstotliwości 50 Hz, stałej używane prostownika spawania. Wykorzystuje specjalne zawory półprzewodnikowe i przyrządy sterujące w transformatorze. Istnieją różne rodzaje takich produktów. Każdy z nich ma w swojej strukturze jednostkę wzmacniającą, jednostkowa balast za ochronę i oprzyrządowania i transformatora.

Prostownik zgrzewania służy do ręcznego spawania łukowego , gdy elektroda topi się i impulsowe spawania łukowego, w którym impuls wspomaga oddzielania metalowych kropelek elektroda.

Dla wygody specjalnej mechanicznej prostownik spawalniczy typu VD transformatora spawalniczego, posiadającego przełącznik trybu pracy zdalnej. Takie przetworniki charakteryzują podstawowych rozwiązań technicznych:

  • w tym samym obszarze dla regulacji prądu spawania jest gładka;
  • klin ruchomy bocznika magnetycznego Pozioma stanowi Mechaniczna regulacja spoiny, ma prostą konstrukcję;
  • Uzwojenia transformatorów są wykonane z miedzi;
  • żadna ruchoma cewka;
  • chłodzenie w powietrzu;
  • Zapłon jest łatwe do wykonania, łuk jest stabilny;
  • Klasa izolacji – H;
  • Obecne złącza szybko i bezpiecznie otwiera;
  • A Warunki spawania edycji prostownik tego typu jest łatwe do przenoszenia.

Zdarza się, że w domu nie ma potrzeby wykonywania prac spawalniczych. W tej sytuacji istnieją dwie opcje – kupić gotową maszynę lub tworzą własny prostownik spawalniczy z ich rąk.

Zasadniczym elementem jest improwizowany transformator prostownik do przetwarzania prądu przemiennego, a w celu zapewnienia odpowiedniej wielkości i jakości prądu spawania. Podłączyć możliwe jest do sieci o napięciu 220 V, a wyjście to powinno zapewnić 40-70 V.

Obok zacisków transformatora trzeba lutować przewód około 2,5 milimetra kwadratowego średnicy i długości od około 5 metrów, dla łatwego przemieszczania w maszynie spawalniczej. Drut lepiej jest użyć podwójną izolację.

Kolejny etap – przygotowanie do kabli spawalniczych. W tym celu jest lepsze w użyciu miękkiej z izolacją z gumy, co najmniej dwa metry długości. Na jednym końcu kabla mocowana Clothespin „mas” (czasami samochód „lżejsze” może być używany), z drugiej kabel – uchwyt elektrody.

Teraz trzeba umieścić razem prostownik spawalniczy. Od tego zależy, w jaki sposób urządzenie jest wygodne do pracy. W czasie pracy, to jest ogrzewane, a obudowa powinna być wyposażona w otwory odpowietrzające. Dla łatwego transportu na obudowie przymocować uchwyt i ustawić koła. Możliwe układanie przewodów i kabli do zainstalowania dodatkowych komponentów w postaci haczyków, podkładek, wsporniki.