776 Shares 1662 views

Farby lateksowe i cechy jej o stosowanie

Malowanie jest jednym z powszechnych sposobów ochrony budynków i budowli przed wpływami atmosferycznymi, takich jak słońce, wiatr, temperatura i opady atmosferyczne. Barwne warstwa przeżywa ogromne obciążenie powyższych czynników. Aby wyobrazić sobie wpływ warunków atmosferycznych, pomyśl o przyczynach zniszczenia górach i powstawania jaskiń. Dowodem na to jest fakt, że słońce jest przyczyną bujania wieży Eiffla …

Dobór kolorów jest bardzo ważnym krokiem w pracach malarskich. Ponieważ wiele czynników zależy od jego jakości. Ważne jest również, aby pamiętać, że bez względu na to jakie farby wybrać, bezwzględna ochrona dostać. A jeśli pan powie coś przeciwnego, to lepiej znaleźć inny mistrz. Ale nadal, tym lepsza jest powłoka, tym dłuższy jest malowany przedmiot. Farba jest najlepiej kupić od detalisty. Pomimo wyższej ceny, ubezpieczyć się przed fałszowaniem.

Tak, masz zamiar pomalować dom. Jakie farby wybrać? Jeśli w domu nie jest drewno, najlepszym rozwiązaniem – farba lateksowa. Różni się od tradycyjnych form, kompozycja z tego materiału składa się z dwóch niemieszających się ze sobą składników: kulki (minuty zabarwionych cząstek) i emulgator (ciecz, w której rozpuszcza się kuleczki). Oznacza to, że w swojej podstawowej farby lateksowej – jest emulsją, cząstki, które po wymieszaniu są ruchome w zawiesinie. Dlatego farba przed użyciem należy wstrząsnąć i mieszać od czasu do czasu podczas pracy. Zasada działania jest taka, że po naniesieniu na powierzchnię środka emulgującego reaguje z powietrzem; na skutek uwolnionych Woda działa na powierzchni i odparowania; tworzy się na powierzchni przezroczystej folii emulgatora, znamienny tym, że barwne cząstki są równomiernie rozdzielone. W zależności od cząstek barw otrzymywana malowana odpowiednią powierzchnią kolor.

Farby lateksowe mogą być dwojakiego rodzaju:

1), octan winylu – najbardziej na żądanie. Oprócz właściwości impregnacji, jak farba lateksowa ma dostatecznie dobrą przyczepność do betonowych i cementowych. Można go i drzewo obejmować, ale nie jest pożądane (dlaczego – patrz niżej).

2) akrylanu wody – farbą ma dużą odporność na warunki atmosferyczne. Z reguły jest ona wykorzystywana do kolorowania fasad budynków, a także w miejscach o dużej wilgotności. Jego zastosowanie pozwala na przeprowadzenie bardzo wysoką jakość wykończenia budynków. Nie nadaje się do powierzchni drewna.

Lateks, farba lateksowa ma ten sam cel. Możliwe jest pokrycie powierzchni z betonu i cementu. Ale metalu i drewna to najlepiej, aby nie zasłaniać. Podczas malowania żółte plamy mogą pojawiać konstrukcji drewnianych – właśnie ze względu na bardzo dobrą przyczepnością do drewna. Na metalu jak farby lateksowej, cena jest na tyle niska, utrzymuje się bardzo źle, w krótkim okresie obrane i prysznica.