99 Shares 6171 views

Najciekawsze zabytki Newski Prospekt Petersburg: opis, zdjęcia

Wszyscy wiemy, kulturalnej stolicy Rosji – Sankt Petersburg. I, oczywiście, każdy wie, ile ich jest ciekawych miejsc. Ten artykuł jest dla turystów, którzy chcą zobaczyć więcej w krótszym czasie. Tutaj patrzymy na miejscu z największą liczbą wartości kulturowych miasta i zabytków Petersburga Newskim Prospekcie.


Newski Prospekt – najsłynniejszy i co najważniejsze z ulic Petersburga. Pod względem znaczenia dla mieszkańców miasta, to jest porównywalna do Arbat dla Moskali. Rozciąga się na 4,5 km od obszaru Aleksander Newski Ławra Aleksandra Newskiego do Admiralicji.

ojcowizna

Wraz z założeniem Petersburgu Budowa klasztoru rozpoczęła, później staje się Ławra Aleksandra Newskiego, a więc ludzie zaczęli osiada w pobliżu, więc okazja, aby pogodzić się z miastem cent ponownego rozwijającym się regionie.

W 1712 roku, na rozkaz cesarza zaczęła wyczyścić drogę do klasztoru z Admiralicji, a mnisi rozpoczęli budowę przejścia z klasztoru. Po sześciu latach od rozpoczęcia budowy Kronik show czasu, że droga została już brukowane, ale w procesie musieliśmy pokonać pewne trudności, w tym bagnie. Jednak najtrudniejsze obszary obok klasztoru, zostały zakończone przed terminem. Ze względu na fakt, że droga została wzniesiona po obu stronach, w okolicach obecnego obszaru Rebelii pojawiła charakterystycznego pęknięcia.

Droga po zakończeniu budowy mostów szybko stał się popularny. Na początku 1716 roku dekretem Petra Velikogo Most został zbudowany „na Fountain pershpektive na rzece.” Policjant zwodzony zbudowany według wspomnień świadków gdzieś w 1717-1720 było, a on później służył jako miasto pogranicza, które zbierane hołd Mytnaya stoczni w pobliżu Gostiny Dvor znajduje.

Po 20 kwietnia 1738 Petersburg Town Planning Board postanowił nazwać ulicę „Newski Pershpektiva”. A nazwa „Newski Prospekt” została ustalona dopiero w 1783 roku

Na początku 20 wieku, na Newskim Prospekcie mogłaby jeździć w tramwaju.

Dziś jest to – w samym centrum życia społecznego miasta. Tu i tam wiele muzeów, teatrów, sal wystawowych, teatrów, wiele restauracji, kawiarni, sklepów i hoteli, a także innych zabytków Petersburga Newskim Prospekcie. Aby je zobaczyć, a cały dzień nie wystarczy. Ale to jest bardzo wygodne, że wszystkie z nich są blisko siebie.

Warte Newski Prospekt Petersburg

Cóż, tutaj mamy do opisu najważniejsze. Tak, zabytki Petersburga Newskim Prospekcie, zdjęć i oczywiście opisu nich w dalszej części tego artykułu.

Pałac Zimowy

The Winter Palace zachwyca nie tylko swoją wielkością, ale także uroczyste. On rzuca się kolumny dwupiętrowym i statuetki. Kolor turkusowy z fasad, białymi kolumnami i złocone sztukaterie obiektów splendor objawiło.

Zbudował Pałacu Wielkiego Architekta, za który otrzymał stopień generała dywizji i Orderem św Anny. Niestety, Rastrelli nie mają czasu, aby realizować wszystkie pomysły w dekoracji pomieszczeń: Catherine II, został zwolniony. Obserwowani przez osoby zaangażowane w satyr, Quarenghi, starych.

Obszar zespołu pałacowego zachwyca parametrami – 60.000 metrów kwadratowych, a nie mniej niż 1000 pokoi, 117 klatkach schodowych odmiany.

Po zakończeniu Pałacu Zimowym był rezydencją cesarzy rosyjskich dominujących – jest tutaj umieszczone rauty, bale, koncerty. Rezerwy złota były przechowywane atrybuty władzy cesarskiej.

W 1837 roku nastąpił wielki pożar, który trwał przez długi czas i zniszczył prawie cały pałac. Wiele kosztowności były w stanie uratować – po prostu przeprowadzone i ułożone wokół Aleksandra kolumnie. Gdy płomień zatrzymaniu pałac pozostał tylko w ścianach zewnętrznych i sufitów pierwszym piętrze. Ale pod kierownictwem Stasova Bryullova i został przywrócony, a dziś mamy okazję, aby cieszyć się jedną z wspaniałych budowli.

Sobór Kazański

Kazan Cathedral został zbudowany ponad 10 lat przez architekta A. Voronikhin. W centralnej części atrakcji Newski Prospekt Petersburgu znajduje się na oknach wysokiej bębnowych, które wieńczy kopuła światła.

Wnętrze zaprojektowane w taki sposób, że każdy punkt katedry można zobaczyć ołtarz.

Po zwycięstwie nad wojskami Napoleona katedra stała się symbolem rosyjskiej chwały wojskowej. 10 sierpnia 1812 – znacząca data w katedrze w Kazaniu, gdzie odbyło się uroczyste nabożeństwo, a następnego dnia wojska przeniesiona, nowo mianowany dowódca MI Kutuzow. Przedstawił prezent Kazan Cathedral 655 200 kilogramów srebra, przechwycone przez naszych żołnierzy w francuski, rosyjski okradanie świątyń.

holenderski kościół

Dom na Newskim Prospekcie, 20, jest holenderski Kościół w Petersburgu. Przyjechała tu w 1732 roku na prawie tym samym czasie z drugiej katedry luterańskiej. W jego ostateczna wersja kościół został zbudowany w 1833 roku W następnym roku został konsekrowany. Od 1927 roku kościół z powodu ateizmu promowane w ZSRR, został zamknięty. W 1936 roku na miejscu z atrakcji Newskim Prospekcie w Petersburgu zorganizowano bibliotekę o nazwie AA Jednostka.

księgarnia

W „Book House” Newski Prospekt jest znanym w całym kraju. Jest to praktycznie największy sklep sprzedaży książek w mieście. W tej ciekawej i niezwykłych zabytków Newski Prospekt Petersburgu, można kupić książki dla wszystkich gustów.