276 Shares 6233 views

Cocos Islands – mały kawałek nieba na ziemi

Kokosowe (Wyspy Kokosowe) mają żadnego związku z gry komputerowej Keeling Flor (Killing Floor) 2009 roku modelu. Mimo podobieństwa nazwy, raczej stanowią one przeciwstawne rzeczy: pasaż Nightmare – wcielenie piekła w technogenic społeczeństwa, a 27 niewielkich wysp koralowych na Oceanie Indyjskim – mały kawałek raju na Ziemi.


Etymologia nazwisk dwóch wyspach jest całkiem ziemskie, a nie wirtualnym. Nazwa „Keeling” wyspy był na cześć swojego odkrywcy w roku 1609 brytyjskiego odkrywcy William Keeling. Angielski kapitan był niezwykły człowiek: podczas długich rejsów odniósł z żeglarzy Szekspira, który po przybyciu do portu przeznaczenia pokazuje mieszkańcom.

Keeling był niesamowity zaszczyt dla kupca i tak przywiązany do swojej żony, Anny, że kiedyś próbował potajemnie zabrać ją na pokład statku, wysyła długa podróż. Kobieta ze statku, oczywiście, wzięli (zaburzenia oraz zły omen), historia ówczesnego monarchy dał James I. Król został dotknięty, zabijając został mianowany dowódcą Royal Navy, nadano rangę admirała i kształcenia prawo wziąć żonę w każdej podróży z nim! Tak, myślę, i Cocos Keeling zaczął nosić nazwę zasłużony.

Co do „nut” nazwy, to jest całkiem zrozumiałe: głównym zajęciem miejscowej ludności jest uprawa palmy kokosowej. Kokos i jej produkty mają niesamowite właściwości. Orzech silny olej afrodyzjak pomaga w różnych chorób, do raka, AIDS, powłoki używanej do wytwarzania węgla aktywnego i nawozów. Palma jest przetwarzany niemal w całości: liście i łodygi, zaś włókno włosa. Z masy włóknistej otrzymanej wysuszonego produktu – kopry – z których wiele produktów przemysłowych, margaryny do napalmu.

Raz Wyspy Kokosowe należała do Anglii, ale od 1955 roku, z zastrzeżeniem Australii. Są one podzielone na dwie części: w dużej atolu Północna Keeling i wiele mniejszych wysepek, zwanych Południowa Keeling. Miejscowa ludność – Malaje – żyć na trzech wyspach i ledwo ponad 600 osób. Jednocześnie ludzie nie tylko rosną palmy i gra w piłkę nożną, ale także usługi znajdujący się w stolicy lotnisku West Island i zabrać turystów.

Są często odwiedzane Wyspy Kokosowe na tropikalnej pogody (całoroczne + 27-31º), dziwnych ptaków i roślin, wspaniały Oceanie Indyjskim, nurkowania i snorkelingu. Travellers Lodge lub w jedyny hotel na wyspie Zachodniej lub w małych domkach. Oferują one sportów wodnych, rejsy i wycieczki na wyspy. Wieczorem światła nie migotać kluby i dyskoteki, bary muzyczne nie grzechotka, ale można poczuć się pełnym komfortem jedności z naturą: siedząc w wygodnym fotelu przez ocean popijając kokosowy wina i spróbować znaleźć dziwną Southern Cross na niebie.

Nawiasem mówiąc, nie jest to zły sposób, aby zorganizować swoje wakacje na wyspach. Zdjęcia oczywiście daleki od oryginału, ale nadal wykazać „jaki piękny ten świat.”