821 Shares 8069 views

Wieża Kreml: wielowiekowej historii

Historia Kreml pochodzi z połowy XI wieku, gdy pierwsze fortyfikacje Borovitsky wzgórze, niejasno przypomina barier obronnych zostały stworzone. Pierwszy annalistic wzmianki o tych roślin jest datowany na 1147. A w 1238 roku inwazja Tatar-Mongoł spłaszczone kruchego konstrukcję. Później, w 1264 roku na miejscu książąt Moskwa Kreml jednostki znajdują. Aby chronić książęcej rezydencji odbudował Kreml. Wieża Kremla były budowane od wyboru drewna dębowego, ale drewniane budynki były krótkotrwałe, często spalone i zniszczone przez powódź.


Począwszy od 1367 roku, polecenie księcia Dymitr Doński Kreml zaczął budować w białym kamieniu Coquina. „Biały kamień” nazywa Kronik czasu moskiewskiego. Jednak kamień okazał się materiał kruchy, nie naruszając piwnic powodzi „płynął” i upadł. W końcu, w połowie 15 wieku, grupa włoskich architektów pod kierunkiem Antonio Solari zaczął na budowę nowego Kremlu jako fortyfikacji wojskowych, bezprecedensowe w swojej twierdzy nie do zdobycia władzy, cytadeli. Materiał czerwonej cegły deifikacja został wybrany, a wieża Kremla od białych zaczęli zwracać czerwonawo-brązowy.

Budowa trwała do 1495 roku. dwadzieścia wieże zostały zbudowane – podróżować cztery i szesnaście fortyfikacji. Wieże połączone przez dwadzieścia zębate blanki murów. Na całej długości ściany była „walka bieg”, w którym żołnierze mogli swobodnie poruszać się z wieży do wieży. Dziś Kreml nie różni się od zbudowane sześćset lat temu. Ta sama wieża i tej samej ścianie. Tylko, że nie spełniając rolę twierdzy do odpierania ataków wroga, jako imponującego pomnika wartości artystycznej i historycznej.

Kreml zbudowany w kształcie nieregularnego trójkąta, który z jednej strony, wschód, wychodzi na Plac Czerwony. Wszystkie wieże Kremla połączone w jedną. Głównym wieża – Spasski – w sąsiedztwie katedry św Bazylego. Na przeciwległym końcu Plac Czerwony, przed muzeum, znajduje proeznaya Nikolska Tower. Alexander Ogród rozciąga się wzdłuż północno-zachodniej stronie Kremla. Narożnik Vodovzvodnaya Wieża rodzi linie Moskvoretskaya Południowej, z finałem w Beklemishev okrągłej wieży. Linia środkowa jest drugim co do wielkości Trinity Alexander wieża, która jest podłączona do wieży Kutafia oddzielnej gałęzi całego obwodu Kremla. Niektóre wieże Kremla były tajne przejścia podziemne.

Na wewnętrznej terytorium katedr Moskwa Kreml znajdują się na placu katedralnym. Istnieją tylko trzy. Katedra Wniebowzięcia NMP, gdzie kiedyś koronowany królów rosyjskim i wykonywane obrzędy święceń rosyjskich wyższych duchownych. Ostatnią w katedrze Wniebowzięcia został koronowany na cara Mikołaja drugim, to było w 1886 roku. Katedra zbudowana w 1479 roku przez architekta Arystoteles Fioravanti. Katedra Wniebowzięcia okradziony i próbował zniszczyć żołnierzy Napoli w 1812 roku. Sto lat później katedra została uszkodzona podczas rewolucyjnego powstania 1917 roku.

Również na Placu Katedralnym w Moskwie Kreml jest Katedra Zwiastowania, zbudowana w 1489 roku przez architektów z Pskowa. Katedra została pomyślana jako książęcej kościoła i długi czas jest świątynią dla książąt moskiewskich. Tyablovym słynny stary ikonostas, ikony, którzy pisali Andriej Rublow i Teofan Grek. Katedra Zwiastowania również ogromnie cierpiał podczas ostrzału artylerii Kremla w 1917 roku.

Tam, na placu katedralnym, przyciąga uwagę swoim wspaniałej architektury katedry Archanioła, zbudowany w 1509 roku na miejscu budowy starej katedry w 1333 roku. W przeszłości, katedra była miejscem pochówku władców moskiewskich, gdy ma nekropolię. W sumie pięćdziesiąt cztery pochówku katedry. Tsar Alexis i Iwan Kalita, Iwan Groźny i Michaił Fiodorowicz. W 1929 roku, katedra pozostaje królewskiej, królowych klasztoru Wzniesienia przeniesiono. Wszystkie katedry Kremla są teraz operacyjnym i są nawet muzeum obciążenie ekspozycyjną podczas wizyty w swoje delegacje.

W Kreml jest Zbrojownia – istotnym i bardzo ważnym muzeum z bogatą kolekcją rzadkich eksponatów 17-20 wieków. Liczne sale wystawowe zapoznanie zwiedzających z życiem i życiem osobistym rosyjskich carów. Trenerzy na oficjalnych wyjazdów i prostych powozów, uprzęży końskich srebrem wycięciami, uprzęży końskich, królewski zastawy stołowe, sztućce, naczynia, tysiące i tysiące przedmiotów w tym czasie. Zbrojownia jest także zbiór dzieł słynnego jubilera sądu Karla Faberzhe. Oddzielna ekspozycja przedstawiony wielkanocne jajka przez Faberge.