127 Shares 4975 views

Góra Kościuszki: fotografia, wysokość, opis. Gdzie jest Góra Kościuszki?

Najwyższy szczyt w Australii nazywa Kościuszko (Kościuszko). Chociaż dla wielu, nawet amatorskich wspinaczy, nie jest szczególnie interesująca, ale ten węzeł jest włączone do programu „7 szczytów”. Technicznie wspinaczki nie jest szczególnie trudne, może wspiąć się na górę, nawet osoby starsze i niepełnosprawne.

Gdzie jest Góra Kościuszki? Jakie są jego funkcje? Na tej i wielu innych rzeczy można dowiedzieć się czytając ten artykuł.

Ale przede wszystkim należy zauważyć, że zanim góra nazwano Townsend. Nazwa „Kościuszko” należała do góry sąsiednich szczytów, zgodnie z Alp Australijskich w tym czasie najwyższe. Później ujawniono, że w Mount Townsend wyższy aż o 20 metrów, z szacunku dla Pawła Edmunda Strzeleckiego, zarządzanie działem lądową New South Wales, zdecydowano się wymienić nazwy tych dwóch gór. A teraz, najwyższy szczyt na kontynencie nazywa się „Kościuszko”.

Góra Kościuszki: zdjęcia, lokalizacja

Kościuszko znajduje się na południowej części australijskich gór wschodnich. Działka jest to z całą jego okolica jest często nazywany ośnieżone góry. Jest to najbardziej popularna i znana część góry Australii, graniczy Victoria (państwowej).

Kościuszko jest doskonale widoczny z dużej odległości w Australii. Godne uwagi jest fakt, że nigdzie w żadnym z innych kontynentów, najwyższy szczyt nie jest tak niska. Niezwykły i specyficzny Kościuszko (góra). Jego wysokość wynosi 2228 metrów nad poziomem morza.

opis

Sezon najlepiej nadaje się do wspinania się na górę – od listopada do marca. Gore takiego poziomu jak Kosciuszko (Góra Kościuszki) jest co najmniej większa niż przyciąganie wzniesień Przedmiotem wspinania. Szczyt ten jest jednym z najbardziej komfortowe i wyposażone w świecie.

Na rozbudowę istnieje kilka tras i nie różnią się pod względem złożoności. Wycieczka na szczyt można uruchomić na Thredbo (nie jest to szybkie windy i chodzenie długość wycieczek 6,5 km), a nawet z Charlotte Pass, gdzie szlaki są w długie 9 i 12 km.

Trochę historii

Góra Kościuszki został otwarty w 1839 roku. Pierwsze Podejście to zostało wykonane po roku Polak Paweł Edmund Strzelecki (1797-1873 gg.). Dał góra swoją nazwę na cześć bohatera T.Kostsyushko Polska (1746/17 gg.).

Wkrótce potem, badacze i stwierdzono, że w Mount Townsend, położony w pobliżu tego, trochę wyższy niż Kościuszki (wspomniano powyżej) i dlatego została zmieniona. Okazuje się, że Strzelecki rzeczywiście podbił szczyt, zwany dzisiaj „Townsend”.

Centrum kurortu

Obecnie Kosciuszko (Góra i okolice) jest ważnym ośrodkiem turystycznym z Australii. W roku jest ona odwiedzana przez setki tysięcy turystów. Oprócz podróży fascynujące szczycie w tych miejscach można spędzić wolny czas w ośrodkach narciarskich, najbardziej znany z których są Perisher Blue and Thredbo. Są w pełni wyposażone, ale działają tylko w sezonie zimno i śnieg.

Góra Kościuszki, jego okolic, ośrodki i rozszerzenie aż tutaj są częścią Parku Narodowego „Kościuszko”, słynie z wspaniałych krajobrazów naturalnych, w których nawet najważniejszy, a rola odgrywana przez pięknem swych szczytów górskich, alpejskich łąk i jezior.

góra Australia

Góra Kościuszki jest wielki, aby cieszyć się, dla nieprofesjonalnych wspinaczy. Ale niesamowity charakter tego wspaniałego zakątka ziemi są inne wielkie szczyty z pięknymi krajobrazami.

Średnia wysokość szczytu East Australii jest około 700 metrów. Większość szczytów wysokiej wysokość znajduje się w północnej części obszaru i szersze i wyższe – w południowych obszarów (śr wysokość -. 1000 m). Góry Błękitne (Blue Mountains) oraz Liverpool (Liverpool klasy) mają status Światowego Dziedzictwa.

Góra zakresy szczególnie nagle odcięte w kierunku Oceanu Spokojnego. W tych miejscach, górna mają dość szpiczasty kształt. W zachodniej części, wręcz przeciwnie, w górnej części lekko nachylona. Generalnie, łańcuch górski dzieli się na dwie umywalki (wschodnich i zachodnich).

Góra Kościuszki niewątpliwie na szczycie listy najwyższych gór Australii.

Wreszcie, najciekawsze szczyty Australia

Największe piki (inne niż Kościuszki) obejmują następujące piki:

1. Zamontuj Fezertop – drugi najwyższy (1922 m), położony w Parku Narodowym Alpine (Victoria). Ta góra jest od czerwca do września, pokryte śniegiem.

2. wysokość piku Cradle Mountain 1545 metrów był symbolem parku. Zadzwoniłem na szczyt w 1827 roku Dzhozef fossi badacza, myśląc, że to miejsce jest podobna do kołyski. G.Hellayerv naukowca w 1831 roku z powodzeniem osiągnęła szczyt.

3. Barney (1372 metrów) znajduje się w pobliżu granicy z Nowej Południowej Walii. Wierzchołek jest najwyższym punktem grzbietu McPherson.

4. St Mary Peak (inaczej Szczyt Mariacki.) – najwyższy szczyt (1171 m), Flindersa, położone w Australii Południowej. Jest on położony na terytorium góry flindersa (National Park).

5. W środkowej części górze wzrasta Worning (1159 m). Warto zauważyć, że tutaj są zachowane reliktowe lasy wiecznie mokra z okresu jurajskiego.

6. Pyramid Walsh – najwyższy w świecie osobno znajduje wzgórzu (922 m). Nazwa jest, dostał w kontakcie z ich wymawiane piramidalnej wygląd. „Vurunuran” wzgórze znajduje się na terenie Parku Narodowego.

7. Jednym z najbardziej zaskakujące – Góra Gower (lub Rover). Jest to wielka atrakcja starożytnych wyspa pochodzenia wulkanicznego (Lord Howe, wiek około 20 milionów lat). Jego wysokość wynosi 875 metrów.