492 Shares 2427 views

Gruzja w październiku: gdzie się udać? opinie

W czasach sowieckich, podróż do Gruzji uznano za szczególnie elegancki, przejdź do swoich ośrodków – cenionych marzenie większości obywateli radzieckich. Wraz z otwarciem granic i pojawieniem się na rynku turystycznym coraz więcej Rosjanie wolą Turcja, Gruzja, Egipt, Tajlandii i Europę. Jednak popularność byłych republik radzieckich ponownie przywrócony w ciągu ostatnich kilku lat. Turyści coraz częściej wybierają miejsce spoczynku to jest Gruzja i pójść tam jednego dnia, uświadomić sobie, że nie może wrócić.


W Gruzji, dobry przez cały rok, latem jest plaże i piękne Morze Czarne w zimie – ośrodki narciarskie w najwyższej klasie, ale Gruzja jest szczególnie dobra w październiku – sezon aksamitu, który rozpoczyna się na przełomie września i trwa przez cały październik.

Charakterystyka sezonu

Z ufnością możemy powiedzieć, że Gruzji we wrześniu – na początku października, idealny jak na każdej innej porze roku. W październiku jest jeszcze ciepły, a nawet gorący na wybrzeżu, tak że przy dobrej pogodzie można pływać i opalać się. Jednocześnie, w niektórych ośrodkach alpejskich jest już możliwe na nartach. I korba jest możliwe w jeden dzień, będzie pozytywna, niezapomnianych wrażeń.

Druga połowa października może być tak samo ciepłe i mniej szczęścia do dobrej pogodzie tutaj jako szczęście. Ale kąpać się pod koniec miesiąca nie jest już możliwe, sezon pływanie w Morzu Czarnym oficjalnie trwa do końca września, ale gorąca pogoda w pierwszym tygodniu października, morze jest jeszcze wystarczająco ciepłe. Ponadto, koniec sezonu często towarzyszy chmurę, która nie zakłóca opalania w wysokiej temperaturze – promienie UV przenikać również przez chmury.

Również w październiku Gruzja dobrze, że w tym czasie zgromadzić bogate zbiory owoców, winogron, a to oznacza, że turyści nie tylko z płodnością, ale także rozsądne ceny. Pod koniec września – początek października, zebranych głównie owoce i warzywa, owoce cytrusowe dojrzewają pod koniec miesiąca. W tym samym czasie w Gruzji spędzić starożytnego święta narodowego zbieranie rtveli żniwo. To wydarzenie będzie obchodzić winobraniu i naczynia napełnieniem świeżego wina. Oczywiście, do tego trzeba pić wino w ubiegłym roku, a to odbywa się na długich świąt rodzinnych.

Gruzja w październiku, da jeszcze jedną zaletę – jest to cena. Wysoki sezon dobiegł końca, przelot i zakwaterowanie będzie 20 procent niższe. I mniej turystów niż w lecie, może być również uznane za plus.

Jaka jest pogoda w Gruzji w październiku

Można powiedzieć, że najlepszy klimat w kraju, który jest ogrodzony od lądu górach centralnej. Na naszym kontynencie największym i zimno, dobrze odgrodzony górach Kaukazu Gruzji. Dlatego w większości swojego terytorium ogrzać cały rok. Ponieważ meteorolodzy i geografowie używają terminu „zero izotermy w styczniu”, oznacza to, że tam, gdzie linia ta przechodzi na poziomie temperatury morza w zimie nie spada poniżej zera. Ta linia przechodzi przez Kaukaz, a następnie w obszarach nizinnych Gruzji, na przykład, w zachodniej lub środkowej części, a śnieg jest niemal nigdy, ani w styczniu lub lutym może się zdarzyć niewielkie mrozy. Dlatego Georgia w październiku, jeszcze ciepłe i zachwyt nawet możliwość kąpieli w morzu.

Jednak wygodne opalanie i pływanie może zapobiec wysokiej wilgotności, która zawsze rozpoczyna się wraz z nadejściem jesieni. Jest również możliwe burze i opady deszczu, zwłaszcza pod koniec miesiąca. Oprócz opadów, takie zjawiska zanieczyszczania wód przybrzeżnych, co oznacza, że pływanie jest zdecydowanie nie działać.

Jeśli chodzi o temperaturę, jest bardzo zależne od lokalizacji. W obszarach przybrzeżnych Gruzji na początku października zadowoli średniej temperatury od +18 do +24 stopni, czasami nawet do 28. Morze jest rzadko cieplejsza niż 23, a do końca miesiąca nie więcej niż 18 stopni.

Kutaisi, takie jak zimno, często w październiku, może mieć 10, i tylko 8 stopni. Ale czasami pogoda jest dobra – do 20 po południu. Mniej więcej takie same w Tbilisi, ale noc jest jeszcze zimny, więc złapał kurtkę i ciepłe ubrania na wieczorny spacer. Ale w stolicy w październiku, prawie zawsze słonecznej i chodzić po mieście jest bardzo miłe. Należy pamiętać, że pod koniec października, Georgia różni się mętny i deszczową pogodę, zwłaszcza na wybrzeżu, ale istnieją sezony gdy opady w październiku, prawie spada.

Tbilisi

To miasto – nie tylko stolica Gruzji, ale także wspaniałe stare miejsce, gościnna serce kraju, który jest tak miło wrócić na jesieni, kiedy opadła tłumy, i znalazłem to miejsce bliskie.

Lokalne wycieczki zajmie więcej niż jeden dzień. Start z najstarszych, takich jak Narikala twierdzy, który został zbudowany w 4 wieku, a może i wcześniej. Oferuje on piękny widok na okolicę, a wewnątrz znajduje się stary kościół i cmentarz David. Nawet podróż do twierdzy ciekawego – można dojechać kolejką linową lub pieszo, przeglądanie wspaniałą przyrodę.

W mieście, zbyt wiele antyków – świątynie i kościoły, katedry, stare domy. Nawet ulice, ciasne i kręte, bardzo malownicze, a to jest po prostu niemożliwe, aby zatrzymać chodzenie, co naprawdę ma Gruzji w październiku. Recenzje wysoce zalecane, chodzić, iść do kąpieli siarkowych, co dało nazwę i początki miasta, a następnie zapraszamy do jednego z najstarszych tradycyjnych kebab, gdzie można zanurzyć się w świecie gruzińskiej gościnności.

Kutaisi

Drugim co do wielkości po stolicy Gruzji. To starożytne miasto, które do 2 wieku był stolicą Gruzji, gdzie od wieków królowie gruzińskie zostały uwieńczone. Kiedy stolica została przeniesiona w 1122 w Tbilisi, miasto nadal rośnie, dziś jest w sąsiedztwie zabytkowej architektury i nowoczesnych budynków, a także wspólnym rynku.

Reszta w Gruzji w październiku, z zastrzeżeniem wyboru Kutaisi, jest atrakcyjna, który będzie powoli cieszyć lokalnej gościnności i zobaczyć zabytki. Recenzje powinni sprawdzać Ukemerion Hill, gdzie ludzie osiedlili się w epoce brązu, z budową na nim w 1003 Bagrat świątyni. Lub zwiedzanie ruin pałacu Geguti, gdzie według legendy, mieszkała królowa Tamara i Sataplia Reserve, który ma oryginalne ślady dinozaurów.

Batumi

Ta brama morze Gruzji – uzdrowienia kurort na wybrzeżu Morza Czarnego, stolica Adżarii. Na początku października, niemal zawsze jeszcze można pływać, oczywiście, woda nie jest taka sama jak w lecie, ale orzeźwiający, a można wygrzewać się na słońcu, jeśli istnieje silny wiatr od morza. Wieczorem miły spacer w dół długi bulwar wzdłuż plaży, ale zdarza się tutaj w październiku, obozowicze powinni chwycić cienką kurtkę w przypadku tych samych wiatry. Tutaj można zjeść w kawiarni z pięknym widokiem na zachód słońca i przejażdżki na diabelskim młynie.

Pobyt w Batumi może być w jednym z kilkudziesięciu hotelach lub pensjonatach, pensjonatach i ośrodkach zdrowia – jesień oferuje bardzo dużo.

Samo miasto jest bardzo interesujące, zwłaszcza stara część zabytkowych placów i zabytkowych uliczek. Najbardziej interesująca strona – od Baratashvili Street do portu. Oprócz portu, krótki odcinek ulicy mogą być przeglądane i Kościół ormiański i grecki kościół i synagoga, a katedra i meczet, a cerkiew. Pamiętaj, aby odwiedzić ogród botaniczny i jeziora Nurigel gdzie pracuje Delfinarium i park wodny.

Borjomi

Ten kurort spa jest znana na całym świecie, a woda mineralna tylko od jej źródeł znane każdemu, ponieważ jest pękata butelka szklana z „Borjomi” – liderem w eksporcie kraju.

Borjomi w wielu ośrodkach, gdzie można poprawić swoje zdrowie przez cały rok. Region bogaty i zabytki – Pałac z dynastii Romanowów, Likani Pałac, ruiny starożytnych fortec – ponad 200 unikalnych przedmiotów.

W październiku, istnieje już dość chłodny, około 15 po południu, ale jest super pogoda, aby przejść do pobliskiego Bakuriani, gdzie w ośrodku narciarskim.

Samegrelo

Region ten jest również nazywany West Georgia Samegrelo, kraj o bogatej historii. Raz na tych terenach mieściła Kolchidy przybliżony kapitału Nokalakevi, zachowanym do naszych czasów i ziem bizantyńskich. Oprócz licznych sanktuariów religijnych, Samegrelo także ciekawy średniowiecznego pałacu Dadiani.

W uzupełnieniu do starożytności, region ten jest niezwykły i lokalizacja tutaj Kolkheti park, utworzony 65 milionów lat temu płaty lasów deszczowych, a także ośrodki narciarskie. Ponieważ części obszaru znajduje się na wybrzeżu Morza Czarnego, a niektóre – u podnóża gór Kaukazu, w październiku, można jeździć na nartach i jeździć, a na plaży, aby spróbować złapać ostatni ciepłego jesiennego słońca.

Kachetia

Ten obszar uprawy winorośli, już wspomnieliśmy rtveli wakacje zbieranie winogron. Jest tradycyjnie obchodzony w okresie od początku do połowy października, to jest w rodzinie winiarzy. I tak jak w Kachetii prawie każde gospodarstwo domowe posiada winnice – w październiku powinno go tutaj. W tym czasie, wino wylewa rzeka dosłownie na każdym kroku.

Oprócz wina, region słynie z dawnych zamków i klasztorów i pałaców rozsianych po dolinie Alazan.

Ceny za wycieczki w październiku

W dzisiejszych wycieczki sektora turystyki w Gruzji są w środkowym segmencie cenowym w październiku, co oznacza, że podróż może okazać się bardzo budżetu, zwłaszcza jesienią, kiedy sezon turystyczny zbliża się do końca.

Tak, podróż do Tbilisi z Moskwy do 5 dni Koszt jednego podróżnego tylko 25 tysięcy rubli. Cena obejmuje przelot i transfery, zakwaterowanie w hotelu 2-3 gwiazdki i miodem. ubezpieczenie. Zakwaterowanie w hotelu 5 gwiazdek dla tych samych 5 dni będzie kosztować nieco droższe – 40 tys.

Leć z Nowosybirsku i Jekaterynburgu, oczywiście droższe. Wycieczki w Tbilisi na tych samych 5 dni będzie kosztować od 55 tysięcy rubli, a podróż do ośrodka Batumi na tydzień będzie kosztować około 40 tysięcy na osobę.

Ile jest niezależny podróży

Można pójść na własną rękę. Na przykład, bilety z Nowosybirska do Tbilisi iz powrotem ze zmianą w Moskwie i Astanie w sumie 30 tysięcy rubli na osobę. Moskwa oczywiście tańsza – w przedziale 18-20 tysięcy, a ich liczba w najbardziej prosty z Tbilisi mini-hotel będzie kosztować 1000-1200 rubli dziennie. Za te same pieniądze można zatrzymać się w Borjomi i Kutaisi w październiku.