587 Shares 1873 views

Ermitaż – muzeum w Petersburgu. Adresowe, zdjęcia i opinie

Ermitaż – muzeum w Petersburgu, które warto odwiedzić każdy przynajmniej raz w życiu. Jego sława jest na całym świecie. O każdej porze roku w Ermitażu jest pełen gości, którzy przybyli do Północnej Palmyra ze wszystkich zakątków globu. zbiory Muzeum zawierają prawie 3 miliony ciekawych eksponatów, a zobaczyć je wszystkie, Wczasowicze będą musieli pójść na liczne sale, korytarze i klatki schodowe kompleksu muzealnego długie 20 km.

Które budynki są częścią kompleksu muzealnego „Hermitage”

Kiedy turyści przybywają do miasta nad Newą, marzą, aby odwiedzić liczne muzea Petersburgu. Hermitage znajduje się na tej liście, co do zasady, w pierwszej kolejności. Ale dla wielu jest to związane tylko z Pałacu Zimowego. I rzeczywiście, w wielkim muzeum Ermitaż kompleksu, oprócz legendarnego stworzenia Rastrelliego, zawiera 5 więcej piękne i okazałe budynki rozmieszczone w jednym rzędzie wzdłuż nasypu Newy w centrum Sankt Petersburga.

Jest to mały Hermitage, zbudowany pod przewodnictwem utalentowanego architekta Vallin de la Mothe, Wielki Hermitage – architekt tworzenie Felten; Hermitage Theater (architekt Quarenghi) i architekt Nowa Hermitage von Klenze. Wszystkie te piękne budowle architektoniczne zostały stworzone przez różnych artystów w różnych czasach, ale teraz są one jeden podmiot – Ermitaż, muzeum i centrum kultury.

Z historii

O historycy sztuki Muzeum Ermitażu powiedzieć: aby dokładnie zbadać wszystkie swoje eksponaty, trzeba co najmniej 9 lat, a ktoś uważa, że nawet tego terminu nie będą wystarczające, tak rozległy zbiór dóbr kultury przechowywanych w zimie i innych pałaców kompleksu. Wszystko zaczęło się w 1764 roku. To było wtedy, że Katarzyna II wydał rozkaz, aby kupić na zagranicznych aukcjach najcenniejszych dzieł sztuki w celu umieszczenia ich w pomieszczeniu Małym Ermitażu.

Następnie, gdy zbiór rozrósł się znacznie, a miejsce w Małym Pałacu było mało, cenne dzieła sztuki zaczęły być umieszczone w innych budynkach. Tak stopniowo stworzyłem Ermitaż – muzeum, które wszyscy znamy. Wszędzie, na całym świecie kupiło bezcenne obrazy, rzeźby, grafiki, rysunki, zbiór starożytnych monet, medali, książek, dawnych wartości i dzieł sztuki zdobniczej. Po śmierci Katarzyny II, Aleksander I udał się zebrać najciekawsze artefakty.

Do połowy XVIII wieku. przywilej zobaczyć wystawę Hermitage był dostępny tylko wybrani szlachta. Aw następnych latach wejście do sal muzeum zostało ograniczone do niektórych klas. Po rewolucji 1917, Ermitaż i jego bogata kolekcja sztuki i historycznych skarbów stały się dostępne dla zwykłych ludzi.

Salach muzealnych i kolekcji

Obecnie Ermitaż – muzeum, w którym wiele pokoi przypisane do konkretnych kolekcji tematycznych. Jest Europy Zachodniej Division, Department of Ancient World i Wschodu, prymitywnej kultury i numizmatyki, dużą kolekcję starożytnym Egipcie, „Gold Room”, a także rozbudowaną Zakładu Historii Kultury Rosyjskiej.

Każda część muzeum trafia najpierw do holu, z którego można przejść do drugiego piętra, aż wspaniałego Jordan Schody. Następnie użytkownik wchodzi w największej sali Hermitage (1103 kw. M.). Rozciąga się wzdłuż nasypu Newy i składa się z trzech pokoi. Obserwowani przez Concert feldmarszałek, Peter Hall. Wielki tron, i St Georges Hall, ozdobione tronu królewskiego, 28 kryształowe żyrandole i 48 kolumny z marmuru. Istnieje Aleksandrowski, malachit i White Hall, Golden Living i więcej. D.

Kolekcja sztuki Ermitażu

Szczególną uwagę zwraca się zbiór kulturowego artystycznym i historycznym centrum stolicy północnego. Dziś w dawnej rezydencji rosyjskich imperatorów znane na całym świecie jako największy w Europie muzeum sztuki. Hermitage posiada obszerną kolekcję obrazów przez najbardziej znanych artystów. Tutaj można obejrzeć obrazy malarzy, takich jak Leonardo da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, Rembrandta, Rubensa, Van Deyk, Poussin, Watteau, Tiepolo, Rodin, Renoira, Moneta, Cezanne'a, Van Gogha, Picassa, Matisse'a i innych. Pomysłowych twórców.

W hali zachodnich malarstwa europejskiego są bezcenne dzieła takie jak „Madonna z Dzieciątkiem” ( „Madonna Litta”) i „Madonna Benua” namalowany przez da Vinci, pięknym małym owalnym obrazie Rafaela „Madonna przez Konnestabele”. Zgodnie z obrazami Rubensa miał pełny pokój, gdzie można zajrzeć na obrazie „Wenus i Adonis”, „Portret pokojówka infantki”, „Unii z ziemi i wody” Shepherd sceny „” Bachus „” Zdjęcie z krzyża”, a także inne dzieła genialnego Fleming.

Tam w Ermitażu i Rembrandt Hall. Tutaj, wraz z innymi jego obrazach, jest słynna „Danae”, który jest chroniony przez szkło opancerzonego, aby zapobiec nawrotowi wandalizmu. Ten obraz został zniszczony w 1985 roku przez jednego z gości, a nad jego renowacji i przywrócenie musiał pracować przez wiele lat. Goście dostępny zwiedzanie hal Michała Anioła, są również malarstwa holenderskiego, majolikami i wielu innych.

Informacje dla turystów

Krótkie informacje zawarte w tym artykule, oczywiście, nie można powiedzieć o wszystkich eksponatów. Musisz odwiedzić Hermitage. Muzeum jest otwarte dla publiczności codziennie od tygodnia z wyjątkiem poniedziałków. Muzeum głównego kompleksu znajduje się Plac Pałacowy, 2. w okresie letnim oraz w weekendy, tak aby nie stać w kolejkach, długie godziny, to najlepiej przybyć pół godziny przed otwarciem, który odbywa się o godzinie 10.30.

Dostęp do Ermitażu nie ma trudności, bo to kompleks muzeum znajduje się w centrum miasta. Najbliższa stacja metra – „Admiralicji”. Powinna ona wyjdzie, jak od razu skręcić w lewo i zaledwie kilka metrów od ulicy. Malaya Morskaya. Następnie skręcić w prawo i iść do Newski Prospekt. Teraz, tuż przy Newskiego jeszcze dostać się do Placu Pałacowego – wejście do Ermitażu znajduje się tam.

Ponadto, zalecamy zdecydowanie odwiedzić Państwowe Muzeum Rosji gabinetu osobliwości, liczne podmiejskie pałace miasta (Pawłowsk, Peterhof, etc …) – wszystkie dobrze znane muzea Rosji. Hermitage wśród nich, oczywiście, pozostaje najważniejszym i kochany, a nie tylko dla Rosjan, ale także dla zagranicznych gości.