691 Shares 2510 views

Pasza na jaszczurki w przyrodzie iw domu


Różnorodność gatunków jaszczurek jest z wielkim zainteresowaniem. W sumie istnieje ponad cztery tysiące gatunków tych starożytnych zwierząt. Wiadomym jest, że jaszczurki są przodkowie węży. Istnieją nawet beznogie przedstawiciele są bardzo podobne do ich potomkowie gadów, ale nie trujące. Należą Anguis, że jest tak źle przypomina jaszczurkę, że ludzie często mylą go za węża i przestraszony.

Niemal wszystkie istniejące rodzaje jaszczurki są w stanie odrzucić ogon w sytuacjach awaryjnych. Przeciwko większości zwierząt i ptaków taki manewr nie przejdzie, więc ludzie od dawna zastanawiałem się, dlaczego tych gadów taką dziwną cechę. Najnowsze badania wykazały, że większość utraconych ogon jaszczurki widoczne w obszarach o dużej liczbie węży. Z tego, naukowcy doszli do wniosku, że zdolność do odrzucenia ogona ewoluował od jaszczurek, aby chronić je przed drapieżnikami gadów. Fakt, że ukąszenia węża często żerują na miejscu, do którego czas dotarcia. W przypadku energiczny jaszczurek to miejsce jest z pewnością ogon. Odrzucając jego zwierzę zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się trucizny w jego ciele.

W drodze życia wszystkich jaszczurek można podzielić na kilka grup. Ten gad jedzenie pokarm roślinny, mięsożerne i tych, którzy są w stanie strawić dowolny rodzaj żywności – gatunków wszystkożernych. Kiedy karmienie powinno uwzględniać te możliwości. Po tym wszystkim, pet, który ze swej natury jest drapieżnikiem, mało prawdopodobne, aby być szczęśliwym sałata. I vice versa, drapieżniki wymagają ekstrakcji, zamiast owoców i warzyw. Problem polega na tym, że często to, co żerują na jaszczurki w przyrodzie, różniących się od jedzenia, że host może zaoferować ją. Jest to szczególnie prawdziwe oświadczenie dla egzotycznych gatunków.

Pasza na jaszczurki w przyrodzie?

Większość jaszczurki są mięsożerne. W tym przypadku znaczna część z nich może wchłonąć połączoną żywności. Zdolność ta ewoluowała od tych gadów w procesie ewolucji, aby zwiększyć szanse na przeżycie. Znacznie mniej powszechne wśród jaszczurek wyłącznie roślinożerne. W przyrodzie, małych i średnich gatunków wolą jeść bezkręgowce. Większe gatunki żywią się jaszczurki właściwe drapieżne: ptaków, ryb, płazów, w tym własnego rodzaju, nie jadowitych węży, a nawet ssaków. Największe gatunki jaszczurek są uważane Komodo Island. To straszne sobie wyobrazić, co jeść jaszczurki tej wielkości: uważa się, że mogą zaatakować nawet świń i bawołów.

Małe jeść również rozmaite owady, pająki, stonogi i robaków. Gatunków żyjących w wodzie, żywiąc się małżami. Również jaszczurki można uznać za pielęgniarek ogród lepiej niż ptaki, ponieważ niszczą one ogromną liczbę szkodników: szkodliwe chrząszcze (głodny jaszczurka może jeść nawet stonki ziemniaczanej, która większość zwierząt mijają, zakładając niejadalne), muchy medvedok, motyle (włączając „kapustą „) i ich larwy. Między innymi te gady zabić nosicielami groźnych chorób, ten ostatni może być niemal sto procent ich diety – w zależności od siedliska jaszczurki. Jeść, gatunki zwierząt potrzebują dużo jedzenia – ku uciesze ogrodników.

Trochę z dala od swoich bliskich powinny wspomniano wyżej Anguis. W przeciwieństwie do innych krewnych, zęby są ostre i mocno wygięte do tyłu, dzięki czemu można chwycić i trzymać w jamie ustnej jest bardzo śliska zdobycz. Jaszczurka jest zasilany z tymi zębami? Z powodu tej niezwykłej struktury szczęki, może być podawany Anguis ślimaki, robaki, stonogi, a jak istnieją, a larwy tych owadów.

Jaszczurki jeść w domu?

roślinożerny

Głównym pożywieniem dla tych jaszczurek stały mieszanka owoców i warzyw. Technika przygotowania jest prawie taka sama jak w przypadku krajowych żółwi. Przed muszą mieć pewność, aby wypłukać dostarczać owoce i warzywa dla zwierząt w ciepłe (ale nie gorące!) Wody. Oczywiście, jeśli dbasz o zdrowie swojego zwierzaka, nie należy karmić trawy, uprawianych gdzieś na poboczu drogi lub w pobliżu obszarów przemysłowych. Tam na roślinach mógł się szkodliwych substancji chemicznych, a jaszczurki są bardzo wrażliwe na takie rzeczy. To będzie o wiele lepiej, gdyby właściciel wcześniej uczęszczać do różnych produktów spożywczych na jego oddziale. Pozwoli to jaszczurka, aby uzyskać wszystkie witaminy i minerały użyteczne w odpowiedniej ilości. Jednocześnie neodnoobrazny dieta zwalnia ją z hiperwitaminozy, które mogą wystąpić, jeśli stale karmić gadów jest tylko jeden rodzaj pożywienia.

mięsożerny

Zasilacze mięsożerne jaszczurki zależy przede wszystkim od jego wielkości. Nie bierze pod uwagę miejsca i rzeczy, które sprawiają, że jedzenie jaszczurki z gatunku w środowisku naturalnym. To wielki sukces, jeśli będzie to możliwe, aby dieta jak najwięcej jak naturalna. Po tym wszystkim, przez wieki zwierzę dostosowane do pewnego rodzaju żywności. Najmniejsze gatunki lub młodzież pójdzie do paszy Drosophila. Większe jaszczurki mogą mieć złowionych świerszcze i koniki polne, karaluchy, zakupionych w larwy ochotki sklepowych. W sklepach zoologicznych mają możliwość zakupu niektóre rodzaje żerowanie owadów. Z braku żywej zdobyczy, mogą być dodawane do diety zwierząt posiekanej ryb i jaj. Mięso jest zalecane, aby nie dać, więc do takiego karmienia powinien uciekać się w ostateczności, jeśli nic innego. Najwięksi przedstawiciele zwykle dają małe ssaki: szczury i myszy, które można również nabyć w sklepie zoologicznym.