315 Shares 9152 views

Obrobiony na ryby kasza manna? Jak leczyć rybę z kaszy manny w domu?

Z pewnością każdy akwarysta napotkanych w moim życiu z taką chorobą bolesnego, jak ICH, czy jak to się nazywa w żargonie – zwykłą kaszę. To naprawdę jest to poważny problem, ponieważ choroba rozprzestrzenia się szybko i ma wpływ na całe akwarium i jego mieszkańców, a środki muszą być podjęte tak szybko, jak można zauważyć pierwsze oznaki. Ci, którzy byli zaangażowani w utrzymanie ryb akwariowych są już zaznajomieni z nim i wiem, jak traktować rybę z kaszy manny. Ale dla początkujących może to być naprawdę poważny problem. Rozważmy teraz razem, jak zacząć, aby szybko pozbyć się objawów i nie zaszkodzić kruchy ekosystem, który składa się w zamkniętej przestrzeni.


Co to jest „wabik”

Aby określić tę straszną chorobę, należy najpierw sprawdzić swój czołg i każdy z jego mieszkańców. Powinieneś być powiadamiani o wyglądzie ciała ryb małych guzków do 1 mm. Choroba rozprzestrzenia się bardzo szybko, w ciągu kilku dni wszystko pływak ryba jakby posypane semoliny. I może to doprowadzić do akwarium z nowym gleby lub dekoracji wraz z alg lub paszy, tak aby traktować ryby z małpa – to bardzo aktualne pytanie, odpowiedź na które każdy powinien wiedzieć, kto jest zaangażowany w akwarium.

Środek wywołujący chorobę

Aby terapii odnieść sukces, trzeba mieć dobre zrozumienie tego, co było przyczyną tej choroby. W tym przypadku jest to ze względu na atak ravnoresnichnoy orzęsków, pierwotniaków, które jednak może doprowadzić do całkowitego porzucenia swojego akwarium. To jest maniak że rozpoczynające akwarystów są czasami nazywane punkty, plamki, pęcherzyki, – jest to miejsce rozmieszczenia pasożytów, krosty, które wykraczają poza orzęsków. W tym przypadku, pasożytują w ciele ryby, szybko doprowadzić do jej całkowitego wyczerpania i śmierci. Dlatego, aby wiedzieć, jak leczyć rybę z kaszy manny, należy jeszcze przed startem akwarium.

orzęsków Lifecycle

Zatrzymajmy się nieco więcej o tym, co się dzieje, gdy pasożyt dostanie się do akwarium. W rzeczywistości, wiele sposobów na to, aby mieć pewność, że tak się nie stanie, nie można. To może być tylko jeden orzęsków, ale jest osadzony w ciele ryby, zaledwie dwa tygodnie staje się wyjątkowy, gotowy do odtworzenia. To było w tym czasie stanowiły pierwsze wzgórze. Po wyjście z orzęska jest przymocowana do dna i mnoży się przez podzielenie na tysiące larw, z których każdy będzie kontynuować ścieżkę rozwoju przepisanej przez naturę. Teraz rozwój choroby zaczyna się rozwijać prawie co godzinę, i nadszedł czas, aby przejść do praktycznych porad, w jaki sposób traktować rybę z kaszy manny. Dlaczego jesteśmy tak wyszukane w tej sprawie? Ponieważ aby pozbyć orzęsków, musimy zrobić to nie do zniesienia cyklu życia.

zmiany środowiskowe

Co lubię infusoria? Jest to przede wszystkim stagnacja wody i ciepła. Jednak cieplej, tym szybciej jego cyklu życia. Oznacza to, że przed myśleć, niż leczyć semoliny w ryby może być tylko kilka dni, aby zwiększyć temperaturę w akwarium. Po pierwsze, larwy szybko wyjść i umrzeć, a po drugie, takie warunki aktywacji systemu bardzo odpornościowy ryb. To jest bardzo małe ryby będą aktywnie radzić sobie z najprostszych organizmów. Jednak polegać tylko na tej metody nie może, ponieważ może on pomóc tylko w najwcześniejszych stadiach choroby. Dlatego, aby być całkowicie pewien, że zbiornik jest zwolniony z agresorami, należy dodać do wody, a nawet specjalistycznego dawki leku, o którym będziemy mówić trochę później.

kolejnych zakażeń

Rzadko o nich wiedzieć początkujący akwarysta jednak ekspert dobry pomysł, co jest obarczona inwazji rzęskowego infusoria. Te wtórne infekcje, które zawsze towarzyszyły. Czyli skupienie się na tym, co w leczeniu semoliny z ryb, może nie zauważyć rozwój powikłań grzybiczych lub bakteryjnych. Dlatego po podstawowego leczenia bardzo ważne jest, aby używać konwencjonalnego fa, lub jak to poprawnie nazywa błękitu metylenowego. stężenie roztworu – 10 g na litr. I ten roztwór dodano do akwarium do 3 ml na 10 litrów wody. Także do zwalczania grzybów i pasożytów zewnętrznych przy użyciu specjalistycznych marki lek Sera. Jednocześnie, eksperci zalecają łączenie Sera costapur i Sera costapur.

soli kuchennej – pierwsze środki ihtioftiroza

Pamiętam w podręcznikach biologii dla klasy piątej doświadczenie został namalowany. Dwie krople wody z cienkiego przesmyku pomiędzy nimi, umieszcza się ameby i dodanej soli. Ameba bezpośrednio przeniesione do miejsca, gdzie woda jest nowy. Oznacza to, że sól jest szkodliwa dla mikroorganizmów. Dlatego chcemy, aby powiedzieć, jak traktować rybę z kaszy manny i solą. W rzeczywistości, tak dobry, nawet dwadzieścia lat temu, był z wiodących, nic innego po prostu nie było. Technika ta jest prosta do 10 litrów wody dodać jedną łyżkę soli. Roztwór ten powinien żyć ryby od 3 do 5 dni. Są to techniki, które uwagi bardziej stężonego roztworu, do 1 łyżka na litr. Jest umieszczony ryby przez 35 minut, a następnie zwolniony do katalogu kwarantanny, w którym stężenie soli to zwykle. Główny zbiornik w tym czasie czyszczenia i dezynfekcji, która jest całkowicie wznowiona.

„Bitsillin-5” – antybiotyk w celu zwalczania chorób

Jest to normalne ludzkie antybiotyk grupa penitsillovoy. Jednakże, jeśli szukasz możliwości jak traktować rybę z kaszy manny w domu, przepis na pewno do zaspokojenia jako praktyczne zalecenia. Dawkowanie otsazhivanii ryby w misce – 500 000 jednostek, czyli trzecia butelka do 10 litrów wody. Umieszczone w takim roztworze muszą codziennie przez 30 minut przez 6 dni. Ponadto, te same części są wykonane na wspólnym zbiorniku ma tylko 100 litrów wody. Powtórz tę procedurę w ciągu 6 dni. Jednak zauważmy, że ten lek pomaga walczyć tylko z wtórnego zakażenia bakteryjnego, a nie z semoliny. Więc nie należy się spodziewać, że w ten sposób będzie można leczyć swoje zwierzęta.

Klasyczny schemat leczenia

Nie zawsze jest to możliwe, aby odpowiedzieć tak, jak traktować ryby z semoliny w domu. Fakt, że trzeba stale monitorować, a jeśli leczenie nie daje oczywistego efektu radykalnie zmienić schemat, to znaczy, aby przejść do wyspecjalizowanych narzędzi, które można kupić w sklepach zoologicznych. Dokonać podmiany wody i rozpocząć nową terapię. Zwykle wypełniona pełnej dawki leku Sera costapur, to powtarza się codziennie. Dodatkowo trzeba dodać Sera mycopur pół dawki, ale każdy dzień (dawka wymienione na wkładce od producenta). Więc jak traktować semoliny w akwarium ryb rachunków dłużej niż jeden dzień, prosimy o cierpliwość.

Jeśli nie ma wynik

Na pierwszym miejscu ponownie zrobić zmianę wody. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest nieskończenie dodawać różne leki w tym samym układzie zamkniętym jest obarczona całkowitego zniszczenia w jej życiu. Jeżeli nie można dokonać zmian tak daleko, spróbuj poniższego schematu. To Surowice costapur pełna dawka i nitrofuranu lek dodaje się do niej. Jest to zwykle furazolidon. Do niego podatne niemal wszystkie drobnoustroje, bakterie i pierwotniaki. Jej dawkowanie powinno być bardzo dokładnie kontrolowane, nie więcej niż jednej tabletki na 15 litrów wody. Jest to bardzo potężne narzędzie, ale to całkowicie niszczy całą mikroflorę. Około dwa do trzech tygodni woda jest nieprzyjemny odcień żółtawy, ale jak traktować ryb akwariowych z semoliny nie musi zdać sobie, będzie musiał poczekać. Teraz kilka dni, można tylko monitorować stan swoich zwierząt. Jeśli następuje poprawa – można odpocząć. Jednak w rzadkich przypadkach, to w drugą stronę.

W ostateczności, gdy wszystko inne zawiedzie

Jeśli choroba trwa do postępu, do tego czasu zwykle ryby zaczynają iść na dno i przestać uczęszczać do rufy. Ciało zwykle nie dłużej przestrzeni życiowej. Z pewnością istnieje pokusa, aby zakończyć swoje męki, aby połączyć się z wody w muszli klozetowej i zapomnieć o Akwarium. Ale pomyślmy o tym, co jeszcze można zrobić, niż leczyć ryb akwariowych z semoliny w najcięższych przypadkach. Pozostaje tylko miedź. Kup najczęściej „Formamed” zawierający miedź. Jest to jeden z najtańszych i bardzo skutecznych leków. Nie zapomnij wymienić wodę w akwarium. Miedź jest krytyczny do bezkręgowców, alg mikroflorę. Przedawkowanie tego leku jest bardzo prosta, więc ostrożnie vymeryat kwoty, które dodać do akwarium, w przeciwnym razie zniszczy ryby. Jeśli zrobisz wszystko dobrze, wkrótce zobaczyć jak choroba będzie się wycofać, a ryba zacznie się odzyskać. Musimy zapełnić nowe ślimaki, roślina rośliny i życie swoje nowe życie jest gwarantowana rogu.

Jak leczyć rybę z semoliny furatsilinom

Jest on żółtym proszkiem, który łatwo rozpuszcza się w wodzie. Jego skuteczność nie została udowodniona, ale uważa się, że rozwiązanie może pomóc w leczeniu semoliny. W tym celu przygotowuje się roztwór roboczy w stopie 0,2 g na 100 litrów wody. Zabieg trwa 14-16 dni, każdy dzień dodaje nową dawkę, filtry mogą działać jednocześnie. Po to, że woda jest całkowicie zmieniony na nowy. Jeśli otsazhivayut ryb w osobnym akwarium, następnie dodać 3 mg na litr wody.

„Antiparah” – najskuteczniejszy ze wszystkich istniejących leków

Nowoczesny lek naprawdę popycha wszystkie inne zabiegi. Powiemy Ci, jak traktować rybę z kaszy manny „Antiparah”. Jest to uniwersalne narzędzie, które pomoże Ci pozbyć się chorób bakteryjnych, pasożytniczych i grzybiczych. W ramach przygotowań „zielonej” i malachit formaliny. Jeśli masz akwarium, na pewno trzeba mieć pod ręką ten lek, to jedno, aby uniknąć wielu problemów. Czyni go 1 ml na 50 litrów wody we wspólnym zbiorniku. Dzień później, konieczne jest zastąpienie 30% wody i zrobić kolejną partię. W tym przypadku konieczne jest, aby uważnie śledzić stężenie roztworu, w przeciwnym razie lek zniszczy całą populację akwarium. Przebieg leczenia – 3-6 dni. Powtórzyć zabieg może być 5-7 dni. Nie ma w nich tego schematu leczenia i jego „ale”. Sum i inne ryby nie tolerują formaliny, a także prawie wszystkie bezkręgowce. Oznacza to, że jeśli po 5 dni część swojego zwierzaka zaczyna się odradzać, a druga część zostanie utracona – to dzieje się właśnie dlatego, że dla nich aktywny składnik okazały się śmiertelne. Z drugiej strony, całkowicie pozbyć się akwarium z orzęsków i zapisać część swoich mieszkańców. Czasami konieczne jest, aby wziąć część ryzyka ryb.

profilaktyka

Analizując całe doświadczenie, które jest określone na specjalistycznych forach, można wyciągnąć następujące wnioski. Infusorian nagrany w akwarium może być coś więcej niż to, że mieszkał swobodnie w wodzie z kranu, można po prostu zasnąć w zbiorniku i czekać na odpowiednie warunki. Podczas czyszczenia akwarium ryby zdrowe z silną odporność – po prostu nie świecą. W związku z tym swój cel – jest utrzymanie jego status. Każda nowa ryby kwarantannie. Jeśli ona nie chorują stresu przez 4 dni, można przeszczepić go do wspólnego akwarium. Akwarium uruchomić tylko karmić sprawdzonych marek, w takiej ilości, że ryby będą jeść nie więcej niż jedną minutę. Te proste zasady pozwolą chronić swój zbiornik z rozwoju uśpionych cysty orzęsków, a zatem daje okazję podziwiać jej piękno na długie lata.