190 Shares 7019 views

Jakie są odmiany Mastiff i zdjęcia

Czasami można zobaczyć duży pies w dobrym filmem rodzinnym, które dosłownie przyciąga uwagę do jego oddania, spokoju i zrozumienia otoczenia. Najczęściej jest to przystojny rasy Mastif. Podczas oglądania filmu można przyjść na myśl, że wszystko jest bajką i duży pies nie może być tak przyjazny. W rzeczywistości, niewiele osób wie, jakiego rodzaju psa. Jakie są mastiffs?


Historia wystąpienia rasy

Historycy nie mogą dojść aż do konsensusu o powstaniu rasy Mastif. Wynika to z faktu, że historia tego psa jest już ponad sto lub nawet tysiąc lat. Ale istnieje ogólna zgoda, że początkowo były walki psów. Pojawiły się one w Azji Środkowej i jego środkowej części. Następnie stosować je głównie dla ochrony dzikich zwierząt, a niektóre z nich brał udział w walkach zbrojnych. Azjatyckie rasy rozprzestrzenił się w całym kraju, nabywanie indywidualnych cech charakteru i wyglądu i stają się bardziej spokojny i dobroduszny.

Jakie są rasy Mastiff (główny) i ich opis

Razbredyas na całym świecie, mastiffs nabyte różne cechy charakteru i zewnętrznych. Więc tam były różne gatunki, w sumie osiem. Najczęstsze gatunki są angielski Mastif tybetański i hiszpański.

W podstawowej wersji, mastif angielski został przywieziony do Wielkiej Brytanii w ubiegłym stuleciu. Hodowcy zaczął angażować się w hodowli rasy Mastif i skrzyżowane z miejscowymi psami. Dziś Mastiff to potężne zwierzę z dużym szerokim głowy ze zmarszczkami i dużej klatki piersiowej, mięśni ciała i prosty silnych kończynach. Oczy i uszy szeroko rozstawione, nos duży i płaski, włosy są krótkie.

Mastif hiszpański rasa została pierwotnie wystawiony specjalnie dla ochrony zwierząt domowych, a być może w związku z tym charakter psów była dość ostra. Ale w miarę upływu czasu, wiele się zmieniło i zwierzę było bardzo przyjazny. W przeciwieństwie do innych odmian rasy Mastif hiszpański jest proporcjonalna budowa ciała. Płaszcz lekko falisty i wydłużone (maksymalnie sześciu centymetrów).

Mastif tybetański jest uważana za jedną z najstarszych przedstawicieli rasy Mastif. Wygląd zewnętrzny został założony z myślą o jego zdolności do życia (oni byli zaangażowani głównie w tym pasły zwierząt), jak również środowiska naturalnego siedliska zwierząt (góra surowy klimat). Nawet w czasach współczesnych, często przypomina lwa. Wełna jego gruby i długi, głowa i tułów są dość szerokie. Kolor oczu często zbiega się z umaszczeniem. Ogólne wrażenie jest to, że Mastif jest bardzo duża, ale nie masywny.

Termin życie na wszystkich różnych psów. Jakie są mastify, jeśli mówimy o tym problemie? Mastif tybetański ma najwyższą średnią długość życia. Średnio jest to 12-15 lat, a nagrany maksimum – aż 19 lat!

Zaledwie kilka gatunków

A jakie są mastify, oprócz wyżej wymienionego podstawowy? To bullmastiff, Włoski, Neapolitański, Iberyjski i francuski.

W latach 50-tych 19 wieku angielski Mastif skrzyżowano z buldoga. Rezultatem jest nowa rasa – bullmastiff – pies stróżujący i ziemie guard. Na zewnątrz, to pełen wdzięku i jednocześnie, potężnego zwierzęcia. Głowa jest szeroka, jej kształt jest bardziej podobny do kwadratu. Reszta tej rasy jest bardzo podobny do swojego protoplastę.

Molosser pies, skrzyżowane z Buldog angielski, tworzą nowy rodzaj francuskiego Bordeaux Mastif lub buldoga. Zostały one wykorzystane w pierwszej kolejności w walkach gladiatorów i walk psów, ale dopiero później, jak również wszystkie inne mastiffs – chronić terytorium i zwierząt gospodarskich. Na zewnątrz tej rasy charakteryzuje osadowej i grubości skórę ze zmarszczkami.

Cane Corso lub włoski Mastif, w średniowieczu są równie dobrze chronione bydło i polować na dzikie zwierzęta. Charakterystyczną cechą zagranicznych przedstawicieli tej rasy jest duża głowa – jego długość jest trzecią częścią psa. Zbudować silny i elegancki zarazem. Sierść jest zwykle czarna, krótka i błyszcząca.

Zanim stała się zwierzę, Mastif neapolitański udało się wojownikiem, i stróż, a nawet karnej (lub raczej jego asystent). Na zewnątrz, on, podobnie jak wszystkie mastiffów, silny. Głowa jest szeroka, a fałdy są nie tylko kolor, ale również na jego szyi.

Mastif pirenejski pochodzą z hiszpańskiego oddzielając w północnej części kraju, mała grupa. Sierść tej rasy wydłużone, zwłaszcza na szyi i klatki piersiowej.

Jednak jakie są mastify? Opis Japoński rasy Mastif

Oprócz ośmiu podstawowych skały, nie ma innego, który jest nieco inny od reszty. Jest to japoński Mastiff.

Ten gatunek zaczął się wycofać długo (kilkaset lat temu), a jej jedynym celem było następnie wziąć udział w walkach psów. Japoński Mastiff nazywa tosa (nazwa księstwa, który wyświetla rasy) i zapaśników sumo (z techniką walki). Rasa ta jest dość rzadkie w Japonii, i nie jest bardzo powszechne w innych krajach.

Dobry ulga mięśni, szerokie głowy z silnymi szczękami i rozwinięte kości policzkowe – wszystko to jest ogólny portret japońskiego Mastiff. Kolor czerwony jest często (czysty lub jego odcienie) lub pręgowane, istnieją jasne oznaczenia.

Tosa rasy dzisiaj nie tylko walczyć, ale również jako strażnik mieszkaniowym. Rodzicielstwo psa powinien powierzyć doświadczonej osoby.

Waga i wzrost cechy rasy Mastif

Aby lepiej zrozumieć, jakie są mastify, opis ich średniej wagi i wzrostu jest wygodny do rozważenia w tabeli (z myślnikiem są oznaczone indeksy osobników płci żeńskiej i męskiej).

angielski

Bullmastiff

hiszpański

włoski

neapolitański

iberyjski tybetański francuski
wysokość 70-80 64-66 73-78 62-66 63-70 75-80 65-70 58-68
waga 70-90 45-55 80-85 43-47 55-62 60-75 70-85 40-50

Według średniej wydajności pokazuje, że mastify tybetańskie angielski i trochę więcej niż inni, pierwszy jest najważniejszy przedstawiciel tej rasy, a nawet dostał się do Księgi Rekordów Guinnessa za jego wielkości.

Charakter i kolor mastiff

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Mastiff – wielki agresywny pies bliski lepiej nie zbliżać, a tym bardziej nie da się skończyć w domu, gdzie są małe dzieci. Czy to prawda? Jednak w rzeczywistości, jakie są mastify?

Charakter tej rasy są zwykle cicho. Są zrównoważone, nie bez powodu, nawet głosy. Jednak, w zależności od gatunku, istnieją pewne charakterystyczne cechy. Zatem Mastif hiszpański, na przykład, lubi chwalić właściciel, jest bardzo wrażliwie czuje nastrój ludzi wokół, a zbliżające się niebezpieczeństwo. English potrzebuje bliskości i miłości, jak bycie przeciwko niemu emote. Mastif neapolitański różni się tym, że jest tylko jeden właściciel, oddzielenie od którego cierpi trudne dla niego.

A jakie są mastify psa w kolorze? Różni je hodować i zaproponować inny kolor. Charakterystyczną cechą Mastif Angielski jest obowiązkowe czarna maska na twarzy. Częstym zwykle kolor żółty lub morelowy. Bullmastiff oprócz maski jest jeszcze łaty wokół oczu, włosów i monochromatyczne, zazwyczaj czerwony lub żółty-brązowy. Francuski Mastif musi być w jednolitym kolorze, dozwolone jedynie lekkie ślady na klatce piersiowej i palcach. Najlżejsza w kolorze jest mastif pirenejski. Na jego białym fartuchu tam ciemnymi plamami: szary, czarny, czerwony.

Teraz, gdy wiesz, kim mastiffs, które są. Zdjęcia przedstawione w artykule, dać pełny obraz tych psów.

zasady treści

Kiedy instytucja Każdy pies powinien myśleć o jego zawartości. W związku z tym ważne pytanie jest następujące: w zakresie pielęgnacji psów i utrzymanie co? Nie mastifami (gatunki zostały zbadane przez nas) z krótkimi włosami, i nie wymagają częstych kąpieli, czesania na tyle (zwykle podczas zmiany sierści). Mastif tybetański przeciwnie, wymaga czesania. Duży rozmiar tych psów sugeruje utrzymywanie ich w prywatnym domu, ale jest to możliwe i zatrzymać się w przestronnym apartamencie. Dla wszystkich obowiązkowych mastiffów spacery i tybetański rasa wymaga również dobre ćwiczenie.

Co karmić Mastiff

W kompilacji mastiff dieta powinna wziąć pod uwagę kilka zasad:

  • Dla młodego zwierzaka bardzo ważne jest, aby korzystać z twarogu, najlepiej codziennie.
  • Wraz ze wzrostem liczby posiłków pup powinna zostać zmniejszona z pięciu do dwóch razy (po roku).
  • Zasilania musi być zrównoważony i mogą zawierać produkty o średniej zawartości tłuszczu (nie więcej niż 25%) oraz kompozycji białka (nie więcej niż 8%).
  • Jest to ważne, wapń, fosfor i jodu są obecne w żywności, w rozsądnych ilościach.
  • Nie możesz objadać mastifa. Będzie to prowadzić do otyłości, a obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego.
  • Obliczenie pożywienia dla psów zdrowych dorosłych są następujące: 1 kg masy ciała na dzień mastiff ma 60 g żywności, przy czym połowa powinien składać się z mięsa.

Prawidłowo wybrany żywności z dodatkiem witamin i minerałów pomogą rozwijać zdrowego zwierzaka.

Relacje z dziećmi i dorosłymi

Mastiff są uważane za dobrych przyjaciół cała rodzina. Bullmastiff kocha dzieci i nigdy nie będzie im szkodzić, a dorośli nie będzie przeszkadzał ich obecności. Tybetański rasa jest bardzo przyjazny dla wszystkich innych (w przeciwieństwie bordossa, które nie sprzyjają obcych), ale jako ochroniarz jego terytorium, w pobliżu nie pozwoli obcym.

to ciekawe

Zbadać pochodzenie różnych rodzajów zwierząt może w pełni odpowiedzieć na pytanie, co jest w przypadku psa. Mastiff chiński – to nazwa czasami podane pekińczyk. Niektóre koparki pies stosować się do tego ze względu na podobieństwo ciała, w tym kształtu głowy. Hipotezy te dotyczą pugs i Molossowie, z którego mastify. Ale w momencie, uważa się, że przodkowie mopsy są nadal skarłowaciałe pies.

Zanim zdecydujesz się na zakup mastiff w jego rodzinie, konieczne jest, aby rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”. W tym celu należy oceniać, po pierwsze, wielkość psa. Jeżeli mieszkanie jest małe, a także w rodzinie mają bardzo małe dzieci lub osób w podeszłym wieku, należy zrezygnować z pomysłu. Po drugie, ważne jest sytuacja finansowa, ponieważ duży pies wymaga znacznych inwestycji. Ta żywność i opieka weterynaryjna i naczynia, i wiele więcej. Nie należy wybierać mastiff, jeśli nikt nie jest w domu w ciągu dnia. Psy tej rasy jest bardzo wrażliwy i nie toleruje samotność. Obowiązkowe spacery, które powinny być długie.

Ale jeśli nie ma problemów z dużym obszarze, obsesja czystości (wiele psów ślinotok), i mają chęć zdobycia prawdziwego przyjaciela, Mastif – to absolutnie prawo wyboru!