94 Shares 5445 views

Mogę jeść arbuza z nasion? Użyteczne właściwości i uszkodzenia nasion arbuza

Prawie wszyscy ludzie lubią mieć słodki soczysty miąższ owocu znanego jako arbuza. Często pojawia się pytanie, czy istnieje arbuz z nasion? Co do zasady, rzucają je wszystkie, które, jak się okazuje, nic nie robić. Po tym wszystkim, użyteczne i szkodliwe właściwości nasion arbuza dla wielu pozostają nieznane. W rzeczywistości, oni są od dawna stosowane w leczeniu wielu schorzeń, począwszy od przeziębienia do poważnych rozpoznań.


nasion arbuza: właściwości użytkowe, uszkodzenia

Nieco wysuszone nasiona arbuza jedna trzecia składa się z białka, które składają się z odpowiedniej zawartości aminokwasów, które odgrywają ważną rolę w rozwoju i tworzenie tkanki mięśniowej. są również zaangażowane w syntezie niezbędnej energii dla ciała. Dużą rolę wśród aminokwasów zawartych w nasionach, sztukach argininy. Jest to konieczne dla prawidłowego funkcjonowania serca, reguluje ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia niedokrwienia serca.

Inne ważne aminokwas występujący w nasionach arbuz, to tryptofanu, kwasu glutaminowego i lizyny. Stu gramów nasion zawiera około 30 g białka, która wynosi 61% wymaganej dziennej wartości człowieka. Ponadto Kolejną przydatną funkcją jest niesamowite nasiona, które zawierają tłuszcz. W 100 g nasion arbuza – 51 gramów. Wśród tych tłuszczów jest dostarczenie omega-6. Ten tłuszcz nasycony obniża podwyższone ciśnienie.

Ponadto nasiona arbuza zawierają witaminy z grupy B, które odgrywają ważną rolę w konwersji żywności w energię potrzebną do ludzi. Stu gramów nasion arbuza zawiera 3,8 mg niacyny, która wynosi 19% wymaganej dawki dziennej. Niacyna wspomaga układ nerwowy, ma pozytywny wpływ na ludzki układ trawienny, a także pozytywny wpływ na zdrowie skóry.

Wiele użytecznych właściwości nasion arbuza ze względu na bogaty skład mineralny. Stu gramów nasion słonecznika zawiera 556 mg magnezu, który jest 139% RDA człowieka. Magnez uczestniczy w regulacji ciśnienia krwi, ułatwia wchłanianie węglowodanów i zmniejsza poziom cukru we krwi.

Inne użyteczne substancje obejmują arbuza nasion potas, miedź, cynk, mangan, fosfor i żelazo. Cynk jest ważny dla układu odpornościowego organizmu. Jej niedobór może powodować wypadanie włosów i spadek obronne organizmu. Dziennej normy cynku wynosi 15 mg. Na przykład, 100 g nasion arbuza zawiera dwie trzecie dziennych wymaganych norm cynku.

Inną użyteczną właściwością nasion jest błonnik pokarmowy, który ma pozytywny wpływ na zdrowie układu pokarmowego człowieka.

Przeciwwskazania do stosowania nasion arbuza

Mogę jeść arbuza z nasion? Tak, ale nie wszystkie. Przeciwwskazania do stosowania nasion arbuza przypisuje zawierają cytrulinę. Ten aminokwas jest w jego rozpadu w ludzkim organizm uwalnia amoniaku, które nasz organizm nie potrzebuje. Zdrowy człowiek przynosi amoniak bez szkody dla organizmu z moczem, ale nerki lub pęcherza zaburzenia cytrulina może mieć negatywny wpływ na zdrowie ludzi. W związku z tym, nasiona arbuza są przeciwwskazane dla tych ludzi, którzy cierpią na choroby nerek i tsitrullinemiey. Nie jest konieczne stosowanie nasion dla ciężarnych, karmiących kobiet i dzieci w wieku poniżej trzech lat.

wartość opałowa

Mogę jeść kości arbuza? Nasiona z tych owoców można jeść suszone, prażone i nawet na surowo. Jedna filiżanka objętość stu gramach zawiera 557 kalorii. Jest to czwarta wymaganej dobowej normy ludzkiej energii. Ci, którzy prowadzą siedzący tryb życia nieaktywnego, nie nadużywać nasiona arbuza, ponieważ ich technika może być traktowane jako osobny posiłek. Dla osób zaangażowanych w sport i ciężkiej pracy fizycznej, nasiona arbuza są niezastąpione wsparcie energii.

Jak smażyć nasiona arbuza?

Mogę przełknąć arbuza surowych kości, już znalezione. Teraz pomówmy o tym, jak je smażyć. Smażone nasiona arbuza mają atrakcyjny wygląd i przyjemny smak. Ich nasiona preparatu przy użyciu czystej, suchej ręcznik musi być umyte i wysuszone. Po naniesieniu, nasiona są suszone, należy przygotować roztwór soli. Użyj jedną łyżeczkę ćwierć szklanki wody. Następnie, suszy Tygiel umieszcza się na ogień, i dodaje się nasiona arbuz, które są smażone na nią w ciągu około sześciu minut do chwili uzyskania ciemnej barwy. Następnie wlać do garnka i gotowane nasiona arbuza solna dalej smażyć, aż wszystkie liście wodnych. Następnie nasiona są chłodzone i gotowe do spożycia.

Olej z nasion arbuza

Mogę przełknąć nasiona arbuza? Tak, i są one przydatne nie tylko do spożycia przez ludzi. Olej uzyskiwany z nasion arbuza, szeroko stosowane w medycynie ludowej i kosmetologii. Jest on stosowany w pielęgnacji skóry skłonnej do tłuszczu, przywraca równowagę tłuszczu i wody w tkankach, oszczędzając w ten sposób skórę przed tłustego połysku. Ponadto olej może być stosowany w pielęgnacji skóry głowy i włosów. W medycynie ludowej, jest on stosowany jako przeciwpasożytnicze przeciwko robakom.

Ponadto olej ma pozytywny wpływ na nerki, serce, żołądek, eliminuje toksyny z organizmu. Korzystanie z oliwek, warto pamiętać, że nie jest spłukiwane wodą, a zalecana dawka – 1 łyżeczka dziennie. Olej nie jest zalecany dla osób o zwiększonej krzepliwości krwi. Może on być również stosowany jako dodatek do żywności, na przykład, w postaci sałatek.

Korzystanie z nasion arbuza w medycynie ludowej

Mogę jeść arbuza z nasion? Tak, wiele badań potwierdzających ich właściwości użytkowe. Korzystają również ciało ludzkie może być proszek z nasion arbuza. Ma to pozytywny wpływ na normalizację ciśnienia krwi i przynosi go z powrotem do normalności. Gotować trzeba użyć suszone nasiona arbuza i skórki. Są mielone na proszek i pić dwa razy dziennie. Kurs trwa miesiąc, dzienna stawka wynosi pół łyżeczki. Pozwoli to na utrzymanie niezbędnego ciśnienia krwi na pożądanym poziomie bez stosowania leków.

wniosek

Więc jest to możliwe, aby mieć arbuz z nasion? Podsumowując, należy stwierdzić, że arbuz i słonecznika, mimo wielu ograniczeń w odniesieniu do niektórych kategorii osób, może być szeroko stosowany do spożycia przez ludzi, jak to ma wiele użytecznych właściwości. To przyczynia się do wzmocnienia zdrowia organizmu i zwiększa jego właściwości ochronne. Może on być również stosowany w leczeniu, zapobieganiu i profilaktyce różnych chorób i dolegliwości. A do tego konieczne jest jedynie znać małe sekrety i sztuczki podczas jedzenia arbuza i słonecznika.

Mogę jeść arbuza z nasion? Jeśli nie ma przeciwwskazań, oczywiście, tak. Należy jednak pamiętać, wszystko powinno być z umiarem! Bądź zdrowy!