733 Shares 9130 views

Różna kolor RGB?

Prędzej czy później, prawie każdy doświadczył przeciętnego użytkownika komputera istnieje potrzeba, aby zrozumieć, co jest model kolorów. Informacja ta jest również przydatna do poszerzenia horyzontów.


Tak więc, zgodnie z modelem barw jest powszechnie rozumiany tak abstrakcyjne rzeczy, w którym każdy kolor jest reprezentowany przez zbiór liczb. Czy tego rodzaju modelu, oczywiście, ma swoje własne cechy i słabości. Model kolorów jest często związane z językiem. Na przykład słowo „stół” we wszystkich językach napisane i brzmi inaczej, ale sam ładunek semantyczny.

Należy zauważyć, że obecnie istnieje wiele odmian modeli kolorów, ale w tym artykule rozważymy tylko kolor RGB.

historia

W 1861 roku Maxwell wykonane ciekawą propozycję wykorzystania całego sposobu wytwarzania konwencjonalnego kolorowy obraz, który później stał shirokoizvesten jako „dodatek fuzja kolorów.” Było rozumiane konwencjonalne kolorów fuzyjne pod dodatku systemu kolorów drogą dodawania każdego z czarnym. System dodatek warunkowo podzielony na percepcyjnych i zależy od sprzętu.

Już w 1931 roku system kolorów RGB został pomyślnie znormalizowane. na pokrycie Międzynarodowej Komisji podjęła przestrzeni kolorów „CIE 1931 XYZ”, które jest uważane za podstawę do dnia dzisiejszego.

Przede wszystkim zauważmy, że kolory w modelu RGB jest jednym z najbardziej popularnych w tej chwili. W tym modelu, kolory RGB są postrzegane przez pryzmat trzech podstawowych kolorach: czerwonym (kolor czerwony), niebieski (niebieski) i zielony (green). Jednakże, istnieją dwa rodzaje tego modelu: ośmiobitowe wzór, który określa liczbę kolorów w zakresie od 0 do 256, i w którym wymienione shestnadtsatibitnaya RGB żadnego numeru, ale od 0 ff.

Główną różnicą modeli danych jest to, że w pierwszym przypadku, dla każdej stacji bazowej (głównego) kolorze różniącym się od siebie stosowanie odrębnego skalę, a w drugiej wersji – wprowadzone bezpośrednio odcień.

Funkcja RGB kolor modelu jest to, że jest nowy kolor uzyskuje się przez dodanie odcienie już dostępne kolory podstawowe, to znaczy, że jest ich sekwencyjne „mieszanie”.

Ważne jest, aby pamiętać, że model ten jest często stosowany w postaci numerycznej, ale nie wideo. Ponadto wyszukiwanie wizualne przy użyciu kilku różnych modeli kolorów. Chodzi o to, że wizualny model kolorów RGB ma małą kostkę w trzech wymiarach, które nie jest wystarczająco wygodny w użyciu w pracy, na przykład, programista lub projektant.

Oczywiście, w tym modelu RGB ma swoje wady. Najważniejszym – zależność od obecnego sprzętu użytkownika. Chodzi o to, że ten sam obraz na różnych monitorach może wyglądać inaczej (inną jakość). Każdy monitor do pomiaru wykorzystuje tzw luminofor – jest specjalny materiał, który przekształca zaabsorbowaną energię w zwykły emisję światła, w związku z tym, że jakość substancji, i będzie zależeć od następnie wyświetlanego obrazu.

713 shares 9564 views
JS foreach obiekt jako wykonaniu
700 shares 2119 views