586 Shares 4927 views

Zaznacz tekst. Bold. HTML-podręcznik dla początkujących

Jednym z najprostszych sposobów na wyróżnienie tekstu w słowa lub wyrażenia – użyć innego napisu. Tak więc możliwe jest, aby podkreślić słowo lub frazę używając pogrubioną czcionką. stron HTML znaczników łatwo pozwala wyróżnić rozmowę z innym napis – kursywa, podkreślenie, pogrubienie.


Bold jako sposób podkreślić ważne

Najbardziej żywe i chwytliwe słowa pojawiają się podświetlone za pomocą pogrubioną czcionką. Te słowa i wyrażenia są natychmiast widoczne. Tak więc, aby dowiedzieć się, jak szybko zidentyfikować odpowiednie miejsca w tekście, aby pamiętać specjalny kod HTML. Bold jest ustawiana za pomocą połączonego tag .

Przed słowa lub frazy, zdania, które mają być przydzielone, umieścić tag otwierający . Po ostatniej litery w tekście, które powinny być wykonane, należy umieścić znacznik zamykający . Wszystko, co jest pomiędzy tymi dwoma znacznikami jest pogrubioną czcionką podczas wyświetlania w przeglądarce.

Wybór innych opcji

Tak więc okazało się, że możliwe jest, aby zaznaczyć tekst o innym zarysie. Zdecydowaliśmy, że najprostsze i jednocześnie efektywnie wykorzystać odważne HTML. Teraz porozmawiajmy o innych wyboru opcji.

Na przykład, można wyróżnić kursywą w użyciu połączonego tag , aby podkreślić to, . Jest to najprostszy sposób, aby zaznaczyć tekst.

Istnieją również mniej znane i używane tagi, można użyć w celu podkreślenia słów i zdań w tekście. Tak, aby wymazać tekst, wystarczy użyć . Uczynić tekst szeryfową pomoże tag pary . Jeśli trzeba utworzyć indeks górny, użyj , dolna – .

W tym przypadku, podobnie jak poprzednio, tekst chcesz powinna wynosić od otwarcia i zamknięcia tagu. Jak widać, nie jest niczym trudnym, najważniejsze – pamiętam te kody lub zapisać je w dół.

Korzystanie z wielu czcionek

Jeśli chcesz, aby tekst był bardziej wyrazisty, można użyć nie tylko pogrubione. HTML znaczników umożliwia jednoczesne podświetlić słowo z pomocą kilku twarzach. Na przykład, można jednocześnie uczynić słowo pogrubienie, kursywa i przekreślenie.

Jednocześnie musimy pamiętać o jednej rzeczy – Wszystkie znaczniki muszą być zamknięte z rzędu. Na przykład, prawidłowy zapis może być:

  • zaznaczonego tekstu .

Jeśli zamkniesz tagi w innej kolejności, tekst zostanie podświetlony prawidłowo. Przykład nieprawidłowych wpisów:

  • zaznaczonego tekstu .

W tym przypadku, przeglądarka pobiera mylić i nie rozumie, co chcesz z nim.

Nawiasem mówiąc, tutaj możliwe jest, aby pamiętać, że trzy warianty znaku – pogrubienie, podkreślenie i kursywa – przechowywane są dość łatwe, jeśli jesteś właścicielem gorących klawiszy w programie Word. Jest znak jest ustawiony przy użyciu tych samych liter, klucze, przytrzymując klawisz Ctrl.

Jak widać, można użyć nie tylko kursywą lub pogrubioną czcionką. HTML znaczników pozwala na podkreślenie słowa tak łatwo, jak w normalnym programie Word.

odkrycia

Aby zaznaczyć tekst szeroko stosowane nie tylko różnorodność barw i odcieni, różnej wielkości czcionki i stylu, ale także jego znaku. I to było z innym zarys może być dość łatwo wyłowić konkretny fragment tekstu.

Aby zmienić styl czcionki, należy użyć dowolny znany ci tag. Odważne HTML strony – najbardziej prominentnych i widoczne, a zatem najczęściej używany do wyodrębnienia.