624 Shares 2064 views

Jak używać HTML znaki specjalne

HTML znaki specjalne są używane do wyświetlania elementów, które nie znajdują się na tradycyjnej klawiaturze. Może to być różne objawy, takie jak prawa autorskie lub oznaczenie sekcji. Znaki specjalne zawsze zaczynają się od elementu o nazwie „ampersand” i koniec średnikiem. W tym artykule przyjrzymy się kilku podstawowych grup podmiotów specjalnych znaków HTML.


struktura

Jak wspomniano powyżej, znaki specjalne html zawsze zaczynają się od „ampersand” znak. Nie wszyscy są zaznajomieni z tego elementu, ale nie należy się niepokoić. Jestem pewien, że wielu zna „&” symbol – tak wygląda jak ampersand. Zastosuj to możliwe, używając kombinacji klawiszy Shift + 7 (układ angielski). Być może znasz pozycję pod inną nazwą. Wygląda na to, średnikiem, mam nadzieję, że każdy wie. «& Nbsp;» – to jeden z przykładów zapisu znaków specjalnych w HTML.

Wspólne znaki specjalne

W tej kategorii wchodzą najczęściej używanych znaków. Jednym z nich widzieliście wcześniej – «& nbsp;», co oznacza, non-breaking space. Pewnie spotkał się często i jest to znak: «©», która będzie oznaczać Copyright (lub prawa autorskie). Można zauważyć na dole kilku miejscach, a następnie nazwisko autora lub firmy. Grupa ta obejmuje również takie interesujące jako numery ułamkowych. Na przykład: ¼ – «& frac14;» lub ½ – «& frac12;» Wszyscy widzieliśmy na klawiaturze symbol dolara, i czy kiedykolwiek spotkał się z euro? W HTML znaki specjalne pozwalają autorom stanowić element użytkowników oraz wszystkim dzięki rekordowym «& euro;». Grupa ta obejmuje nawet takie postacie jak stopniach (i °), plus lub minus (& plusmn), marki (i handlu), z funkcji (& fnof), mnożenia (i czasy), podział (i dzielenie), i tak dalej. d.

znaków interpunkcyjnych

Grupa ta zawiera znaki specjalne, które naśladować znaków interpunkcyjnych. Na przykład, kropka – «& hellip;» lub długiej desce rozdzielczej – «& mdash;». Niech nie dziwi fakt, że wiele znaków z tej grupy mogą być wpisane na klawiaturze. Dlaczego więc w rzeczywistości stracił sens stosowania takich elementów. W dalszej części artykułu jest logicznym wytłumaczeniem tego.

strzałka

Czasami developerzy trzeba dodać bardzo rzadkie znaki specjalne HTML. Strzałki – są to elementy stosowane do konstrukcji logicznej nawigacji czy tylko do dekoracji. Grupa ta składa się z pięciu różnych znaków. Mianowicie, strzałkę w lewo – «& larr;», prawda – «& rarr;», aż – «& uarr;», «dół & Darr;», zarówno po lewej i prawej – «& harr;».

Aby uzyskać więcej informacji,

Oczywiście, istnieją inne znaki specjalne HTML. Ale opisywać znaczenie każdego z nich z osobna nie jest, jak to uczynił specjalistycznych katalogów. Wróćmy do pytania, dlaczego potrzebujemy znaków specjalnych, takich jak cudzysłów (& lsquo), myślniki (& ndash;), non-breaking space (& nbsp;) .. Itd Są one wykorzystywane do poprawnego wyświetlenia elementów przeglądarkę. Po tym wszystkim, interpreter może źle zrozumieć autora. Na przykład, chcesz umieścić na swojej stronie opis znacznika

. Jeśli umieścisz właśnie taki rekord, przeglądarka pomyśli, że tu zaczyna się do stołu, i to nie tylko tekst. Aby uniknąć nieporozumień, konieczne jest użycie specjalnego znaków HTML. W tym przypadku następny rekord jest: w którym; (Znak oznacza "mniej") Tabela & gt; (Znak oznacza „więcej”). Pozostałe elementy podobne są do tych samych powodów. Na przykład «& nbsp;» jest używany, gdy chcemy dodać kolejne przestrzenie, ponieważ przeglądarka zwykle ignorują większość z nich.