173 Shares 5876 views

Grafika w „Pascal”: charakterystyka, metody i przykłady tworzenia

Czy muszę programista grafiki? Zwłaszcza tych, którzy właśnie zaczęli uczyć się języka? należy najpierw zbadać wszystkie wzory do pisania podstawowych i wspólnych zadań i harmonogramu urlopu na później?


Są to pytania, które mają odpowiedzieć każdy dla siebie. Na przykład ci, którzy uczą się języka w roku szkolnym, harmonogram w „Pascal” to doskonały sposób, aby pobudzić się do dalszych badań. Po całym tym czasie chcę zobaczyć wyniki swojego myślenia, pisania programów. Jeśli mówimy o studenta, a następnie rysunek kolejną wizytę. Przeciwnie, działa jako element pomocniczy, który pomaga tworzyć prace pisemne bardziej dynamiczny. Ale w każdym razie ta część języka programowania oczywiście ważne.

Należy pamiętać, że nie wszystkie środki mają wsparcie grafiki. „Pascal”, z kolei, jest wyposażone w tę funkcję, więc jest jego struktura zostanie opisana w artykule.

Grafika w „Pascal”

Gdzie należy zacząć? Z tym, trzeba zrozumieć, co jest minimalną jednostką ekranie w różnych trybach języka „Pascal”. Jeśli chodzi o tekst, a następnie tak będzie symbol. Harmonogram powinien sprzyjać piksel. Ma współrzędne, które są reprezentowane przez symbole X i Y, i kolor (standard – czarny). W celu uzyskania adresu piksela (0, 0), konieczne jest, aby umieścić w lewym górnym rogu. To właśnie stąd zaczyna liczyć współrzędnych.

Grafika w „Pascal» ABC jest aktywowana za pomocą modułu, który jest niezbędny do zarejestrowania linię zastosowań.

punkt

Jako prosty przykład będą miały za zadanie punktów wyjściowych na ekranie (na zdjęciu poniżej).

W sekcji deklaracji, można zobaczyć nazwy modułów przechowywanych w linii zastosowań. Obejmują one tryb graficzny w programie. Jeśli deweloper spełnił strukturę programu, może myśleć, że po prostu trzeba napisać zmienne pomocnicze w odm. Ale ta sekcja, grafika w „Pascal”, działa trochę inaczej. Po słowie var napisać karty graficznej zainstalowanej w komputerze, a następnie określenie trybu, w którym działa. Symbole te są wspólne. Po otwarciu nawiasach Operator powinien brać pod uwagę rzeczywistą rodzaju i sposobu. Jeśli użytkownik nie wie, co jest zainstalowane rodzaj adaptera, konieczne jest nagrywanie w liczbie linii 7. Program ten odcinek, podobnie jak w grafice „Pascal” jest tak skonstruowany, że procedura jest w stanie wykryć automatycznie identyfikować dane. Warto pamiętać, że wszystkie adaptery mają ich wartość liczbową dla każdego można znaleźć szukając w Internecie. W ósmym wierszu widać procedurę Initgraph. Prowadzi tryb graficzny. numer linii numer 9 i 10 są wymagane w celu sprawdzenia, czy inicjalizacji poszedł nagle nie powiedzie się, program przestał działać. closegraph zamyka tryb graficzny, dzięki czemu można wrócić do tego tekstu.

Wiersze o numerach 2, 3, 7-10, 17 trzeba pamiętać, ponieważ mogą one być stosowane jako szablon, ponieważ wszystkie grafiki w „Pascal” ma ogólny tworzenie struktury. Rozważmy elementy innych zadań.

Pod zmiennym kolorze muszą zrozumieć zakres kolorów w „Pascal” istnieją tylko 15. Po przypisaniu wartości do losowych, musimy zrozumieć, że sygnał zostanie wybrany losowo. 14 linia pozwala utworzyć punkt na ekranie. W tym problem, to będzie się gdzie „opuści” losowy tryb wyboru.

funkcja harmonogramu

Należy zauważyć, że wykres funkcji w „Pascal” powstaje w dwóch etapach. Po pierwsze, trzeba zbudować układ współrzędnych, a następnie narysować sam wykres. A pierwszy jest podzielony na kilka etapów.

Aby harmonogram nie znajduje się w górnej części ekranu, należy określić jego położenie. Górny kąt – (xLeft; yLeft). Dolna nagrany podobnie – (xRight; yRight). Aby utworzyć oś współrzędnych, który w matematyce są notacja wspaniałe, trzeba znać centrum. I dla definicji tego ostatniego jest to konieczne, aby zrozumieć jak argument i wartość funkcji. Wybierz żądany punkt, można kontynuować nagrywanie programu.

Grafiki w „Pascal” polega na zastosowaniu procedury setPixel, po którym następuje w nawiasach oznaczają współrzędne punktu (zwykle x, y) oraz kolor (zmiennego). Funkcja Linia pozwala narysować oś.

Napisz program jest niezbędny w takiej kolejności: pierwszy układ współrzędnych, w końcu trzeba obliczyć wartość funkcji i obliczyć współrzędne punktu.

wynik

Punkty zakończenie ekranu i budowy wykresu funkcji w „Pascal” są kluczowe, by tak rzec, cały punkt bazowy. Po nauczył się pisać programy dla ich realizacji, programista może użyć grafiki w różnych wersjach. To jest po prostu dobrze wiedzieć teorię. Grafika w „Pascal” (przykłady podano w artykule) – bardzo proste i ciekawe pytanie.